reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Witam, przeczytałam cały wątek, trwało to chwilę. Najoryginalniejsze imię męskie z jakim się spotkałam to Jordan (czyt. Jordan). Inne rzadkie imiona to: Jurand, Barnaba, Oskar, Remigiusz, Cyprian, Dorian, Ziemowit, Borys, Hubert, Sylwester, Krystian oraz damskie: Berenika, Ksenia, Natasza, Jowita, Liliana, Roksana, Gracjana, Samanta, Nina, Fatima, Julita, Żaneta, Eryka, Eliza, Oktawia, Tatiana. Dodam, że to nie jakieś wymysły najnowszej mody, całe to towarzystwo ma już 35+ :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja znam dziewczynkę o imieniu Aurelia, bardzo rzadkie

Moja córka to Aurelia (z łaciny "złota, złocista"). To imię było dość popularne w pokoleniu naszych dziadków i pradziadków. Ja spotykam Aurelki dość często może dlatego, że zwracam na to uwagę. Wadą jest to, że mylą je z Amelią.
Osobiście wolę by dziecko miało rzadsze imię niż było czwartą Olą czy piątym Kubą w klasie - choć to ładne imiona.
 
Aurelia, bardzo ładne imię :) Miałam koleżankę która miała tak na imię, bardzo mądra kobieta :-)

Szczerze powiedziawszy, osoby o tym samym imieniu mają podobny charakter, często jest tak że nie lubię większości osób o imieniu Tomasz (choć są wyjątki)bo posiadają te same cechy które mnie denerwują :tak:
Co do imienia Łucja też mi się bardzo podoba. Zaś Mahi...Słabo. Chyba że ojciec dziecka jest hindusem. To może do niego pasować.
 
Sporo imion zostało już wymienionych i nie wiem czy się nie powtórzę, ale moja siostra planowała nazwać swoją córkę Delfina. Całe szczęście urodził się synek, bo to jednak dosyć nietypowe imię :rofl2:
Spotkałam się również z takim imieniem dla dziewczynki jak: Flora :happy2:
 
przeczytałam wątek od samego początku i naprawde jest to skarbnica cudownych imion! sama mam na imie Weronika - niezbyt oryginalne ale nie jest zle :-D
Mój dziadek na drugie imie ma Roch, moja młodsza siostra miała byc nazwana Lew, ale była umowa ze jak dziewczyna to wybiera tato z bratem, jesli chłopak to my z mamą - takze stanęło na Majce :-D Bardzo podoba mi się imię mojej prababci - Zelia.

Znam Norę, Paolę, Oliwiera, Liwię, Noemi, Nikodema, Stuarta :-)

Moje ulubione imiona to
Eliana
Celina
Laura
no i ewentualnie Leon :-D
 
reklama
Nie wiem czy było ale moim wymarzonym imieniem dla córki jest Rosalie:) albo Rozalia ale ze mieszkam za granicą będzie Rosalie albo Rosa (Roza u nas). Chłopiec myślę o Dylanie. Pierwszy syn miał tak się nazywać ale na Julian stanęło :D
 
Do góry