reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Przeczytałam cały wątek w poszukiwaniu wyjątkowego imienia dla naszej córeczki, która przyjdzie na świat w maju. Wasze rady i spostrzeżenia były naprawdę bardzo pomocne - dziękuję :) Na dzień dzisiejszy zdecydowaliśmy się z mężem na dwa imiona i jestem pewna, że nadamy je oba :) Mieszkamy w UK i szukaliśmy czegoś co będzie łatwe do wymówienia zarówno dla Anglików jak i Polaków, ponieważ nie wiemy gdzie córka w przyszłości zdecyduje się zamieszkać. Nasze nazwisko jest trudne do wymówienia… imię męża jest staropolskie co przysparza mu czasami problemów. A moje imię inaczej jest wymawiane w Anglii niż w Polsce.
Nasz wybór dla córki to na dzień dzisiejszy - ADELA ANTONELLA :)
Pierwsze imię to skojarzenie z moją wspaniałomyślną i hojną ciocią. Ta kobieta pomagała bez wyjątku każdemu, kto ją tylko poprosił o wsparcie. Drugie imię wzięło się od modelu mojej sukni ślubnej autorstwa Maggie Sottero. Zachowałam ją w szafie dla mojej córki, wnuczki lub synowej. Piękne wspomnienia warto pielęgnować, a dzięki naszym dzieciom one przetrwają jeszcze dłużej :)
Serdecznie pozdrawiam przyszłe mamy 2016 :)

7ux3xqpkmp962t1j.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam 3 synów i przy każdej ciąży podobały mi się inne imiona.
Mam Antosia lat 12,Mikołaja lat 9,5 oraz rocznego Gniewka. Od początku każdej ciąży dzieci miały imiona i tak o nich mówiłam.Gniewko podobał się całej naszej czwórce ,choć wśród znajomych i rodziny uchodziliśmy za dziwaków.
Odpowiednikami naszych synów w płci żeńskiej miały być w kolejności:Anastazja, Zosia i Jagoda.
 
A czy jest tu osoba, która zna jakąś Ritę?
To jest nasz typ dla córeczki i jestem ciekawa jaki jest odbiór tego imienia i jak można je zdrabniać (Ritka, Ritusia, Rituśka, Ritunia)?
 
Ale nikt sie nie śmieje ani nie dziwi, że "co to za imię"? chociaż teraz to już większość dzieci ma "dziwne" z naszego punktu widzenia imiona ;) inne czasy, nowe trendy ;)
 
Imię Eliana bardzo mi się podoba . czy to wymyślne imię , czy raczej pozytywnie byście zareagowali.
 
reklama
Eliana dość wymyślne, ja osobiście nie słyszałam ale brzmi całkiem ładnie. Takie połączenie Liliany i Eleny :) teraz juz rzadkie imiona chyba tak nie dziwią i to dzieci z bardziej "pospolitymi" stanowią mniejszość ;)
 
Do góry