reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga dziecka 4,5 miesiecznego

Dołączył(a)
12 Grudzień 2009
Postów
1
Miasto
Lubin
Witam! Mam 4,5 miesieczna coreczke ktora wazy 8 kg czy waszym zdaniem to za duzo? Zaczelam dawac jej zupki, kaszki, deserki i zjadla juz nawet pol banan a mleka nie je tyle ile powinna (to znaczy tyle ile jest na opakowaniu wzgledem wieku) przewaznie zjada 100-120ml
 
reklama
Mój Kacper w tym przedziale wiekowym ważył jakieś 7 kg o ile dobrze pamietam. Co do żywienia to dawałam wszystko tak jak ty z tym ze mleko było dla kacpra prawdziwym jedzeniem i jak miał 4 mies to zjadał wszystko plus mleko... czyli jeszcze wiecej niz twoja córka dopiero po miesiacu stwierdził ze inne jedzenie nie mleko to też jedzenie i syci. Wracajac do wagi to cóz mój Kacper wazy teraz 9 kg ma 7 miesiecy czyli przestał szybko przybierac na wadze. A co na wage wasza pediatra?
 
Witam wcale córka nie waży za dużo!Mój syn mając 5 miesięcy ważył 9.000 i wcale pediatra nie uważał że waży za dużo.Był po prostu duży po rodzicach!Jadł już w tym czasie zupki,pil soczki i wcinał banana oraz owoce ze słoiczków ale cycuś mamusi był najlepszy i dlatego tak szybko rósl.Obecnie ma już 4 lata i od czasu jak zacząl chodzić(rok) jest szczuply i bardzo wysoki.Pozdrawiam.
 
Witam. Mój Nikuś ma 4 m-ce i waży 7,5 wagi są przybliżone wiec chyba wszystko ok. Zaskoczyłaś mnie tylko tym co wcina Twoje maleństwo. Ja od 4 dni podaje dopiero musy owocowe i miałam wątpliwości czy nie za szybko...
 
moja Jula ma 5 mcy i waży 6200. Mleka zjada na kolacje 180, ale tak to cały dzien nawet po 80. Zupki cały słoik, owoce różnie. Kaszkę dodaję małą łyżkę na noc. Wg siatek centylowych ma niedowagę, ale pediatra mówi że jest ok. Ja w wieku 18 lat byłam na 3 centylu ze względu na wzrost (150cm) i wagę (40kg) , tata też kurdupel to i Jula nie ma po kim rosnąć :-D
 
Mój starszy syn w wieku 4 miesięcy ważył 8 kg i to było normalne w oczach lekarki. Był długi, gruby serdelek :-D
Natomiast młodszy ma ponad 8 miesięcy i waży dopiero teraz 9 kg :-D
Wszystko zależy od dziecka, ważne żeby w siatkach centylowych wymiary się mieściły. Poza tym warto czasem posłuchaćlekarzy i uwierzyć w to co mówią.
 
Witam mamusie
wiec i ja dodam, ze mój prawie 5 miesieczniak waży 6200g. Dzisiaj go ważyłam. Wage urodzeniową miał 2900g

Pozdrawiam
 
reklama
Cześć tak czytał wasze wpisy i sie zastanawiam że mój Nikuś to jakiś pączek bo mając 4,5 miesiąca ważyl 10 kg przy 70 cm długości co wy o tym myslicie??
 
Do góry