reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

biszkopty, chrupki kukurydziane

hmm lekarze szpikuja tylko co i raz nowym lekami .... a ja mam tego dosc patrzyc jak sie tylko etykietka na opakownaiu zmienia jak sie meczy moja ewa ... wiec nie podaje jej lekow - zreszta nie widzialm poprawy po lekach - jest tak smao jak bez ch brania - moze zle robie nie wiem sama ???

Ewa ma trzeci stopien refluksu żołądkowo - przełykowego ... w sumie nawet nie wiem czy to duzo cy malo bo nie wiem na jakim stopiu konczy sie kfalifikacja .... w adym razie wiem ze to wysoki refluks az po sama "brode" ..... ewa ma lekka niedowage i je w sumie slabo


leczeie operacyjne nie wiem czy wchodzi w gre ... po Nowym roku bede isc z EWA do lekarki (gastrologa - zobaczymy co decyduje)]
 
reklama
Hej,
Wiecie co wroce jeszcze do problemu gluten - nie gluten,bo juz glupieje. Tzn, ze co ?? Ze chrupki kukurydziane,ktore w swoim skladzie maja grys kukurydziany( tylko to napisane na opakowaniu) sa bezpieczne??Nie maja glutenu??Powiedzcie,ze tak,bo ja juz je zaczelam dawac ::) Chcialam teraz zaczac z tymi biszkoptami,ale sie wstrzymam chyba ::)
 
W kukurydzy nie ma glutenu. Z tego co wiem, to jest to składnik mąki z ziaren pszenicy, żyta. Również ryż jest bezpieczny, bo nie zawiera glutenu. A tu jeszcze taka informacja z wyszukiwarki:

Gluten to białka roślinne, występujące w zbożach: pszenicy, życie, jęczmieniu, nadające kleistość i ciągliwość mące po zmieszaniu jej z wodą. Jego trwałość i zdolność do utrzymania powstającego dwutlenku węgla w czasie fermentacji drożdżowej zachodzącej w zakwaszonym cieście, warunkuje pulchność ciasta po wypieczeniu.

Czasami jako jedno ze zbóż zawierające gluten podaje się owies. Owies nie zawiera jednak glutenu. Często zdarza się jednak że produkty wytwarzane z owsa zawierają gluten ze względu na zanieczyszczenia, które się dostają do nich podczas przeróbki w tych samych urządzeniach co pozostałe gatunki zboża.

Nietolerancja glutenu występująca u niektórych osób, jest chorobą związaną z wytwarzaniem przeciwciał skierowanych przeciwko gliadynie, zawartej w glutenie, gromadzącej się w kosmkach jelitowych i powodujących ich uszkodzenie, co objawia się chorobą jelit - celiakią. Jest to choroba typu autoimmunologicznego. Osoby z nietolerancją na gluten powinny przestrzegać ścisłej diety bezglutenowej.

Niekture produkty spożywcze w diecie bezglutenowej można podzielić na

naturalne:
ryż, kukurydza, soja, proso, gryka, ziemniaki, tapioka, fasola, groch, amarantus (szarłat), chleb świętojański, mąka z orzechów, maniok, słodkie ziemniaki.

otrzymane w wyniku modyfikacji żywnośći zawierającej gluten:
skrobia pszenna bezglutenowa

 
ja dzis podalam poraz pierwszy prodkut bezglutenowy - bezmleczny - tkz. biszkopty familijne - moja ewa jadla ze smakim.
 
Tuska Olek tez ma niedowagę (chociaz je jak smok ::)) i na snaidanko kaszka na mleku, drugie to np. jablko z kaszką kukurydziną lub manną, podwieczorek podobnie tylko wymyslam. Do wszystkiego wkładam owoce.I zacząl tyc. ;D
A co do biszkoptów to daje je Olkowi od 7 mieisąca.
 
Jasko wciane biszkopty "wroclawskie" od 7 miesiaca i chrupki" flipsy"

te przekaski daje mu do raczki albo ( tylko biszpoty) zcieram do deserkow
 
reklama
jak to w szynce? Jakiś dodatek?
wiem, że to będzie trochę reklama, ale w dobrej wierze, bo chrupki bezglutenowe, bez soli i sztucznych dodatków, podobne do angielskich organix (tam bardzo popularne, jako przegryzka dla dzieci), ale w niższej cenie :) są tu: Evergreen
do tego mają mały dodatek amarantusa.
 
reklama
Do góry