reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co do jedzenia

Dołączył(a)
13 Styczeń 2007
Postów
1
Witajcie
proszę pomóżcie i coś doradzcie, mam małego Szymusia, który 16 stycznia skończy 6 miesięcy. Do tej pory nie było z nim kłopotów, spał, jadł, jak nie spał leżał w kołysce i bawił się spokojnie. Do czwartego miesiąca przesypiał noce, niestety później było troszeczkę za mało jedzonka i zaczęło się wstawanie w nocy. Do przedwczoraj karmiłam go piersią i nadal to robię, ale pomału wprowadzam marchewkę ze słoiczka. Z jabłuszkiem niestety marchewki nie chciał jeść i samam marcheweczka mu nie smakuje. Nie chce wogóle otwierać buzi kiedy zbliża się łyżeczka. Nie chcę przechodzić na mleko zastępcze, poza tym wzięłam 4 m-ce urlopu wychowawczego i chcę jak najdłużej karmić Szymusia piersią, co najmniej do dwóch lat. Starszego synka który ma 2 latka 8 misięcy i 4 dni karmiłam 19 miesięcy. Pomóżcie może coś innego zacząć mu podawać do jedzenia.
 
reklama
Zosia też nie chciała jabłuszka ze słoiczka, zaczęłam dawać surowe i podziałało. Szymuś nie otwiera buźki bo może jeszcze nie załapał o co chodzi z łyżeczką, daj mu jeszcze kilka dni:) Jeśli Szymonkowi brakuje jedzonka w nocy daj mu wieczorem kaszkę na swoim mleku, bedzie bardziej kaloryczna i obfitsza w węglowodany. No i z tego co wiem od 6 miesiaca powinno się wprowadzać mięsko - ze względu na żelazo którego zapasy z życia plodowego właśnie się kończą.

Życzę apetytu,
Kasia
 
Do góry