reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czerwone plamki na policzkach

doris78

Mama Kubusia i Davidka!!!
Dołączył(a)
25 Luty 2008
Postów
2 994
Miasto
Bradford(uk)
Czesc dziewczyny!!Mam problem z moim prawie szesciomiesiecznym synkiem zaczelam mu dawac zupki(marchewka/ziemniak)i taki mix warzywny,jablko i banana i na policzkach zaczely pojawiac sie czerwone plamki takie blyszczace i takie zaschniete i nie wiem czy to alergia na jakis produkt(podejrzewam ze moze ten banan)czy to cos moze innego.Moze ktoras z was miala taki problem i mi doradzi.:-)
 
reklama
Witaj to uczulenie na nowe produkty moja niunia ma 1,5 roku i od dość dawna borykam się z AZS-atopowe zapalenie skóry więc wiem coś na temat czerwonych policzków.Musisz odstawić na jakiś czas to co podałaś i obserwować maleństwo.A teraz nawilżaj maluszkowi buźke polecam LIPOBASE krem kupisz w aptece cena niecałe 20 zł.No a jak nie będzie przechodzić dłuższy czas to radzę do dermatologa udać się z maleństwem.Pozdrawiam i dużo zdrówka dla dzieciątka:)
 
Dzieki bardzo za rade faktycznie nie daje juz mu tego co moglo uczulic i schodzi plamka chociaz jeszcze ma troche musze kupic masc :-)
 
ja bym raczej stawiala na marchewke, bo warzywa sa bardzo pryskane
moj maly na poczatku jadl zupki ze sloiczkow(drogo bylo) ale nic mu po nich sie nie dzialo. po prostu posluchalam mojej pani doktor, ktora powiedziala tak: "jesli ma pani babcie gdzies na wsi i nie pryska ona warzyw to moze pani gotowac te pierwsze zupki" nie mialam wiec podawalam ze sloiczkow
maly dopiero kolo 10 miesiaca zaczal jesc gotowane przeze mnie i wszystko bylo ok
te krostki to moze nie alergia, ale chwilowe uczulenie bo podalas cos nowego-podpisuje sie pod wypowiedzia poprzedniczki
pozdrawiam
 
czesc
moj synek tez tak mial a tak na prawde to ma nadal ,bylismy z tym w instytucie matki i dziecka i tam pewna 'madra' pani doktor powiedziala nam ze to alegria nie do konca azs , tu tak do konca nie hcodzi o jedzenie a o zmieny pogody tzn jak jest cieplo to zaczyna mu buzia czerwieniec itp nie wiem czy to prawda ale pisze co nam jakas madra glowa powiedziala,.
 
Doris78 - u nas takie objawy na policzkach synek dostawał po spożyciu jabłka lub soku z dodatkiem jabłka. Ale też gdy w domu było ciepło i sucho. W pierwszym przypadku pomogło wyeliminowanie całkowicie jabłek z diety, a w drugim rozwieszanie mokrych ręczników na kaloryferach. Teraz co prawda już po sezonie grzewczym, ale myślę że może jakiś nawilżacz zakup i zobacz czy policzki wracają do normy.
 
Do góry