reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jadłospis rocznego dziecka

mama MATIEGO

Szczęśliwa żona i mama :)
Dołączył(a)
20 Czerwiec 2012
Postów
1 707
Miasto
łódzkie
Witam
Chciałabym zapytać pozostałe Mamy jak wyglądają codzienne jadłospisy Waszych maluszków?
Co najczęściej dajecie dziecku na 2 śniadanie i podwieczorek?
Pozdrawiam
 
reklama
Witam,
moja coreczka ma 14 miesięcy. po przebudzeniu wypija mleczko, potem zjada jakąś kanapeczkę, jajecznicę lub parówkę/zwykle to co my jemy na śniadanie, a po jakimś czasie kaszkę na gęsto łyczeczką
 
Moja ma 15mcy i je w sumie to co my(w miare rozsadnie;))
7-9 kanapka/parowka/jajko ,po ok godzinie kaszka łyzeczka
10-12 przed drzemka butla mleka
13-15 po obudzeniu obiadek czyli miesko ,warzywka,makaron,ryz,kasza(jako zupka albo drugie danie)
16-18 deser czyli owoce
20 kaszka z butli
 
Dziękuję za odpowiedzi i czekam na następne :-)
U mnie obecnie to wygląda tak:
ok. 6:30 ok 220-230ml mleka z kaszką manną
ok. 11:00 kaszka owocowa (ale różnie to bywa) więc czasem pije znowu ok. 200ml mleka z kaszką
13:00 owocki (słoiczek lub pół zależnie od dnia i humoru)
drzemka zazwyczaj 2h do 15 lub 15:30
ok. 16:00 obiadek-zupka na wzór mojej, ale delikatniejsza, nie jada obiadku dwudaniowego, bo zupki zjada zawsze sporo (jest sycąca) i drugiego dania już nie chce jeść
ok. 18:00 podwieczorek - co drugi dzień jogurcik Nestle lub Bobovita 100g gdy nie dostaje jogurcika robię mu ryż na mleku, mleczny budyń, kisielek lub twarożek z owockami
ok. 21:00 po kąpieli wypija ok. 200-210 ml mleka z kaszką manną
 
Emilia ma 13miesięcy:
rano między 6-7 butelka 250ml z kaszką z bobovity
ok godzinki później kanapka z /lub/ wędlinką/masełkiem/twarożkiem/pomidorkiem
następnie butelka herbatki (z biedronki granulowanej) 250ml
drzemka ok 0,5-1,5h
10.30 - 12 - budyń na mleku krowim (zależy jak długo śpi)
drzemka ok 0,5 - 1,5h
między 14.30 - 15-30 (różnie w zależności jak długo śpi) obiadek - generalnie je to samo co my, jest zupa je zupkę, są ziemniaki z mięskiem to też je. (po - czasami zdarza jej się jeszcze zdrzemnąć dodatkowo)
Następnie herbatka, później jakiś owoc (banan), jaogurcik.
ok19 - kąpiel, kaszka z bobovity - butelka 250ml, mycie ząbków, spanie
przebudza się ok20 na siusiu i ok22 również na siusiu. Śpi do 6-7.
 
Ogólnie jadłospis podobny jak u nas, z tym tylko że Mati inaczej śpi w ciągu dnia, ostatnio rano po śniadaniu śpi od 6:30 do 8 i w południe od 13 do ok. 15.
sil_89 Twoja córeczka sama już się budzi na siku? U nas jeszcze tylko pampersy...
 
mama MATIEGO - powiem tak, nie tyle co się sama budzi, choć ostatnimi dniami owszem, to sama ją tak zaczęłam wysadzać, do rana i między tą 19-22 ma sucho, w przyszłym miesiącu zamierzamy się całkiem pieluszki pozbyć z nocy, w ciągu dnia też tylko na drzemki pieluszkę jej zakładam i coraz rzadziej na spacery.

Przepraszam bardzo za off...

Co do jadłospisu... nie pozwalam wciskać mojej córce za dużo słodkiego, choć zdarza się, że czasami coś tam podje między posiłkami, jednak zawsze posiłki zjada. Nic na siłę.
 
To bardzo fajnie, że już zaczynasz pozbywać się pampersów, u nas chyba jeszcze to potrwa.
A w ogóle to widzę, że nasze maluszki urodziły się tego samego dnia 2 czerwca :-)
 
i znów off...

Dzięki,
nikogo nie obrażając ja po prostu wyznaje zasadę mojej mamy, która wychowała 3córki, mianowicie... większość dzieci długo korzysta z pieluch przez lenistwo rodziców. Ja moją Emilkę zaczęłam wysadzać gdy skończyła 3mies. Oczywiście były wzloty i upadki, ale starałam i się i teraz już wiem kiedy jej się chce siusiu nawet gdy nie nie ma żadnych oznak. Trzeba być po prostu konsekwentnym.

Faktycznie :) kto wie, może się kiedyś na studiach spotkają ;P
 
reklama
ja tez zaplanowalam sobie ostatnio pozbycie (przynajmniej czesciowe) pieluch ale ciezko idzie bo ja probuje ja przyzwyczaic do nocnika-tylko ze ja pracuje a moja tesciowa, ktora opiekuje sie mała tego nie robi Dlatego czekam na urlop by sie za to zabrac ale juz widze z e bedzie ciezko
 
Do góry