reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przetwory domowe czy sklepowe?

Dołączył(a)
23 Listopad 2015
Postów
1
Warzywa i owoce, które podajemy naszym dzieciom możemy przygotować sami lub kupić już gotowe.

  • W przypadku samodzielnego przyrządzania pamiętać trzeba o tym, aby wybierać produkty dobrej jakości, ze sprawdzonego źródła. Nie należy, oczywiście, posuwać się za daleko w trosce o wartość i np. kupować tylko ekologicznych artykułów. Drogie Mamy zachowajmy zdrowy rozsądek - towar z pobliskiego bazarku czy sklepów, w których zwykle robimy zakupy będzie wystarczająco dobry :-).
  • NIE DOSŁADZAMY PRZYGOTOWYWANYCH PRZETWORÓW. Cukier jest tym składnikiem żywności, który nasze dzieci powinny spożywać w jak najmniejszych ilościach.
  • Alternatywą dla „własnej produkcji” są już gotowe słoiczki. Tu trzeba zwrócić uwagę na to od jakiego wieku dany słoiczek maluch może zjeść. Warto również przeczytać skład produktu. Im więcej warzywa/owocu w produkcie, tym większa jego wartość a my mamy pewność, że nasze dziecko dostanie odpowiednią porcję energii i składników odżywczych.

A Wy częściej same przygotowujecie przeciery dla dzieci czy kupujecie gotowe?
Czy zauważyłyście, żeby Wasze maluszki lubiły bardziej produkty sklepowe niż domowe czy na odwrót?
 
reklama
oczywiście, że przetwory domowe lepiej smakują i przede wszystkim wiemy co jest w nich dodane i możemy sobie zapewnić dobry i unikatowy smak, na przykład poprzez dodanie odpowiedniej ilości cukru do dżemów :) ja osobiście lubię robić przetwory latem z owoców, dodatkowo jakieś surówki, jednak nigdy nie zdecydowałam się zrobić na przykład przecieru pomidorowego, jakoś co roku to odkładam a potem w zimę kupuję te gotowe ze sklepu, wiem, że te domowe lepiej by smakowały, jednak nie mogę się przełamać :)
 
Do góry