reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zakonczyc laktację??

Powiedzial tak pewnie dlatego że ogolnie tak sie robi zeby dziecko jak najwiecej pilo z piersi, wiec ja kwprowadza sie nowe posilki to czest omowia zeby najpierw dac piers zeby dziecko najadlo sie z piersi a potem tylko troszke dojadlo tego nowego dania co sie wprowadza. Podobnie kiedy np dokarmia się dziecko butelką bez chęci odstawienia - z tych samcyh przyczyn, ale w Twojej sytuacji to raczej nie o to chodzi.
Ja jednak rezygnowalabym z kolejnych posilkow - dlaczego? Poniewaz dal dziecka piers to nie tylko ilosc wypijanego mleka ale takze uspokajacz i ma silne znaczenie emocjonalne. DLatego nawet jeśli dziecko bedzie jadlo malutko a często i tak nie będziesz mogła z dnia na dzień zrezygnować. I tak będziesz musiałą rezygnować posiłe kpo posiłku żeby dziecko siępowoli odzwyczaiło. Poza tym jest możliwość taka że mimo najedzenia sie z butelki dizecko będzie jadło potem za dużo z piersi i bedzie ulewać i mieć kłopoty z brzuszkiem

Agnieszka
 
reklama
Teraz juz wiem, przemyslalam sprawe. Pozatym nie kazdy posilek mleczny na cycu bedzie mleczny na butli (np obiad - zupka).Wiec zdecydowalam, ze Kuba zamiast cyca do obiadku dostanie po nim soczek, a potem bede wycofywac w podbny sposb inne karm. Zastanawia mnie jedna sprawa - jezeli Kuba jadl mleko + zupke to czy teraz jezeli nie dostanie mleka dac mu wiecej zupki?
 
No ja dawałam zupke bez mleka, tylko trzeba zachowac odp. ilosc posilkow mlecznych dla danego wieku.
Daj mu tyle zupki ile chce :) zeby sie najadl.

Aga
 
Dziewczyny czy słyszałyście może że po karmieniu piersią mogą pojawic sie włokniaki na piersiach lub jakieś zmiany dysplastyczne. ja robiłam USG i napisano mi, ze nie mam guzów złośliwych ani torbieli a mm zmiany dysplastyczne a potem Pani powiedziała mi, ze mam włókniaki. I ja rzeczywiście czuje zgrubienia. Byłam z tym u ginekologa (wynikiem usg) i mam chodzić na usg co jakiś czas. Ale powiedział dał mi skierowanie do specjalisty, żebym była pod kontrolą i specjalista ocenił.
Czy słyszałyście o czymś takim po karmieniu piersią. Niektóre koleżanki coś mi mówiły, ze się z tym spotkały. ja w czasie ciąży robiłam Usg piersi, i to ok 6 razy, bo miałam taka fazę na badanie się na wszystko po 100 razy, dołowanie wszystko.
Tera jestem roztrzęsioną i się bardzo boję. Ale pociesza mnie wynik usg, ze nie ma torbieli czy guzków złośliwych. chyba radiolog nie kłamie??? To po co te skierowanie. Profilaktyka?? Może któraś z Was miała podobne doświadczenia?:-:)-:)-(​
user_online.gif
progress.gif
 
4 dni temu urodziła się nasza córeczka. Nie mogę jej karmić piersią (Jula od razu poszła do nieba), a dziś poczułam, że mam pokarm. Jak sobie z nim poradzić? Nie chciałabym brać leków, może są jakieś "naturalne", skuteczne sposoby?
Dziękuję za pomoc
 
Powinnaś ściągać pokarm laktatorem, ale nie wszystko, tylko tyle aby piersi nie bolały. Z czasem pokarm sam zaniknie. Poza tym słyszałam że herbata miętowa ogranicza laktacje. Pozdrawiam
 
ściągnij ręcznie, , troszke pokarmu tak żebyś poczuła ulge, i rób tak zakażdym razem jak piersi będą twarde i obolałe, pokarm zaniknie sam.
 
przestałam karmić dziecko piersią niemal miesiąc temu, a wciąż mam mleko w piersiach. To znaczy nie dużo, ale jak nacisnę na pierś w okolicy sutka to leci. Co zrobić żeby mleko całkowicie zanikło??
 
reklama
Mleko może sie utrzymywać nawet pół roku po zakończeniiu laktacji,to zupełnie normalne.Zakończyłam karmienie jakoś w kwietniu,a dalej mam kropelki mleka.:tak:
Znam kilka takich przypadków wśród znajomych.:tak:
 
Do góry