reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią, a antykoncepcja

Brida

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Maj 2014
Postów
17
Czy ktoś słyszał lub stosował jakieś środki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią? Proszę o poradę.
 
reklama
Czy ktoś słyszał lub stosował jakieś środki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią? Proszę o poradę.
Słyszeć słyszałam, stosować nie miałam okazji. Jednak nie ukrywam, że moje doświadczenie jest raczej marne, tyle tylko co u koleżanek - świeżo upieczonych matek ten temat się pojawia... Może w środowisku swoim warto poruszyć temat ?
 
Ja stosowałam takie na c, nie pamiętam nazwy :confused: Ale specajlnie opracowane tabletki antykoncepcyjne dla mam karmiących, ok 35 zł za opakowanie mi wychodziło. Zapytaj ginekologa :)
 
Czy ktoś słyszał lub stosował jakieś środki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią? Proszę o poradę.

Jezeli nadal karmisz piersią, a odstepy miedzy karmieniami nie sa dluzsze niz 3 godziny w dzien i 6 godzin w nocy, to masz zapewniona antykoncepcje naturalna. Po co truc maluszka jakimis farmaceutykami - niby bezpieczne, ale jednak... Ja niestety nie mialam wyboru - nie stosowalam antykoncepcji, ale po porodzie dostalam infekcji ukladu moczowego i zmuszona bylam brac antybiotyki, oczywiscie odpowiednie dla mam karmiacych. Tylko, ze moja Marysia dostala tak strasznego uczulenia, wsypalo ja na calej buzi, pleckach i brzuchu jakimis czerwonymi, zaognionymi pryszczami, ktore najwyrazniej bardzo ja swedzialy, bo plakala caly czas i niczym nie mozna jej bylo uspokoic... Na prawde szkoda dziecka - zastanow sie jeszcze raz, czy chcesz tego ze wzgledu na dzidziusia. A jezeli nie masz zaufania do naturalnych metod, zawsze sa inne np. prezerwatywa.
 
Jezeli nadal karmisz piersią, a odstepy miedzy karmieniami nie sa dluzsze niz 3 godziny w dzien i 6 godzin w nocy, to masz zapewniona antykoncepcje naturalna. Po co truc maluszka jakimis farmaceutykami - niby bezpieczne, ale jednak... Ja niestety nie mialam wyboru - nie stosowalam antykoncepcji, ale po porodzie dostalam infekcji ukladu moczowego i zmuszona bylam brac antybiotyki, oczywiscie odpowiednie dla mam karmiacych. Tylko, ze moja Marysia dostala tak strasznego uczulenia, wsypalo ja na calej buzi, pleckach i brzuchu jakimis czerwonymi, zaognionymi pryszczami, ktore najwyrazniej bardzo ja swedzialy, bo plakala caly czas i niczym nie mozna jej bylo uspokoic... Na prawde szkoda dziecka - zastanow sie jeszcze raz, czy chcesz tego ze wzgledu na dzidziusia. A jezeli nie masz zaufania do naturalnych metod, zawsze sa inne np. prezerwatywa.
Już nie jedna myślała że karmiac piersia nie zajdzie w ciążę a rzeczywistość okazała się inna [emoji12]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry