reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na komary

olenkamar

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2005
Postów
34
Witam!
Moją Róże pogryzy komary :-[. Mała wścieka się i nie może spokojnie zasnąć :mad:. Znacie jakieś bezpieczne środki odstraszające komary dla niemowląt?  Co robicie jak dziecko pogryzą komaty?
Pozdrawiam


 
reklama
Witaj!!
Ja miałam ten sam problem z moją Julka
strasznie ale to strasznie gryzły ją komary, a i przy okazji łaziły po niej muchy co w efekcie prowadziło do bezsennych nocy
No ale mój mąż wpadł na pomysł zeby narzucać na łóżeczko firanke kiedy mała spi i powiem szczerze że to naprawdę zadziałało.
tylko firanka musi byc bardzo gęsta żeby żaden komar sie nie przedostał.
A co do chemicznych srodków to nic mi nie przychodzi do głowy.
Ale może warto zapytac w aptece lub jakiejś drogerii??
Pozdrawiam i zycze rozwiązania problemu
 
qrcze, nigdy bym nie przypuszczala, ze w karmieniu bedzie cos o komarach ;D

ale w koncu to tez kwestia zywieniowa tych uroczych owadow. u mnie firanka w rachube nie wchodzi, bo spimy razem a lozko duze, ale moze ktoras mama cos doradzi z apteki? :)
 
Witaj, u mnie problem komarów został rozwiązany nastepująco. Na allegro kupiłam moskitierę. Takie coś jest niedrogie i łatwo demontowalne. Komplet składa się z siateczki (bardzo gęstej) oraz rzepu. Rzep mocuje się do framugi okna a potem przyczepia się siateczkę. Proste i skuteczne. Siatkę można dociąć pod wymiar okna. Mnie zostało trochę i zrobiłam moskitierę na wózek. Dwa w jednym!!!!

Co do pogryzienia to ja nie mam pomysłu.
 
A jednak coś mi się przypomniało. Co do środków farmakologicznych to nie wim jakie takim maluchom można zastosować, ale mam kilka sposobów "babci". Pierwszy to posmarowanie ukąszenia przekrojonym na pół ząbkiem czosnku (łagodzi swędzeni i ból) a drugi też smarowanko ale cebulą. Sama stosuję. Działa. Produkty spożywcze nie powinny szkodzić dzidzi.

Pozdrawiam
 
Witajcie,

Ja mam drewniane okna i do uchylnego mam pineskami przybita stara firanke - nic oprocz swiezego powietrza nie dostaje sie do pokoju. W kuchni mamy taka zasuwana moskitiere... niewaznie - kazde okno jest zabezpieczone.

Srodki farmakologiczne - mam KAMAGEL - pisze, ze na ukaszenia, ja obecnie stosuje na potowki - zel na duzo zastosowan ;)

Pomaga tez posmarowanie pasa mietowa do zebow, rodzice jak bylam mala to mi tak robili na noc i rano juz prawie nic nie bylo.
 
ja na komary stosuję RAID do kontaktu kupiłam w drogerii, jest tam wtyczka do kontaktu i 30 wkładek oraz słoiczek z płynem owadobójczym. No niby nie można stosować w pomieszczeniach z małymi dziećmi ale mamy cały czas otwarte okno i żadnych komarów, muszek, itp. Stosuję go tylko na noc i tylko przez parę godzin 2-3. Próbowałam innych środków maści, żeli na komary ale nic nie pomagało Nikolę zjadały mi żywcem a teraz mamy spokój,
 
reklama
Do góry