reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dobre żłobki i przedszkola w Kielcach - polecamy

Dołączył(a)
6 Październik 2006
Postów
4
Miasto
Kielce
Szukam wszelkich opinii na temat kieleckich przedszkoli. Zależy mi głównie na przedszkolach znajdujących się na osiedłu Bocianek ( nr 1 i nr 32), ewentualnie na os. Świętokrzyskim nr 40. W intenecie nie ma na ten temat żadnych informacji, a przed nami bardzo trudny wybór. Jeśli któraś z mam wie coś na temat tych placówek, to proszę o informacje. Czy warto tam posłać dziecko, jaka opieka itp. Każda z tych informacji będzie dla mnie bardzo cenna.

Miałam identyczną sytuację. Moja cóka jest z marca 2007 i we wrześniu tamtego roku miała 2,5 roku. Nie dało się jej zapisać, bo rok urodzenia, który zapisywali to był 2006. Musiałam przeczekać (bo prywatne kosztuje bardzo drogo i większość pensji poszłaby na przedszkole, to tyle samo co posiedzieć w domu z dzieckiem jeszcze przez rok) i dopiero teraz spokojnie mogę ją zapisać, ale pozostaje ogromny dylemat gdzie. Czy bliżej miejsca zamieszkania, ale to są przedszkola - tzw. przechowalnie (złe warunki lokalowe, opieka przynajmniej w jednym z nich kiepska), czy dać dalej ale za to do lepszego czyli na Świętokrzyskie. Temat dosyć trudny do rozwiązania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witam,

mój Kuba chodzi już do drugiego przedszkola więc mogę wyrazić opinie o dwóch:

- jako trzylatek chodził na świętokrzyskie dokładnie na Jeziorańskiego - wszyscy mi mówili że to super przedszkole ale trafił do grupy gdzie panie były chyba zaraz po studiach i wszystko chciały mieć jak w ksiązce, niestety dziecka nie da się zaprogramować, ale myslę ze one nie miały swoich dzieci. Z moim Kubą był problem bo nie umiał robić kupki na sedes (nauczył się jak skończył 4 lata!) no i niestety robił w majtki. Boże ile ja się od nich nasłuchałam że to niedopuszczalne, że powinnam coś z tym robić, a co ja mogłam jak on potrafił siedzieć na nocniku i pół godziny nie zrobić nic, a zaraz po tym jak go ubrałam zrobił w majtki. no i przyszedł taki dzień że zrobił raz do ubikacji i już tak zostało. Przeszkadzało im to że Kuba "niehigienicznie je" - ja myslę że jak trzylatek potrafi sam zjeść obiad czy jakieś płatki na śniadanie to jest duzy sukces, zreszta praniem zajmowałam się ja więc co im było do tego.
Ogólnie przedszkole duże, ładnie urządzone no ale ja nie mogłam się dogadać z paniami więc jestem negatywnie nastawiona. Kuba chodził tam na rytmikę, mógł na angielski.

- w tym roku trafił na Romualda - no tutaj ma na szczęscie dwie starsze widać doświadczone panie, na poczatku jak go odbierałam brzuch mnie bolał co usłyszę, ale zawsze słyszę że było w porządku, zresztą widzę po moim dziecku jak wchodzi na salę to najpierw idzie do pani przywita się, coś jej opowiada to chyba świadczy że ją lubi i cieszy się że znów jest w przedszkolu. Często mają jakieś koncerty, atrakcje. Z tego przedszkola jestem w 100% zadowolona.

Wiem ze może być problem z przyjęciem trzy i czterolatków bo niedawno się dowiedziałam co jest w ustawie edukacyjnej: przedszkola w pierwszej kolejności muszą przyjąć pięciolatki bo jakby ktoś chciał dać sześciolatka do szkoły to dziecko musi mieć możliwość przygotowania rok wcześniej. Czyli ja w tym roku nie mam się co martwić bo Kuba już rocznikowo jest pięciolatkiem.

Mam nadzieję że to moje opowiadanie komus się przyda :-D, pozdrawiam
 
Moj Kuba chodzi coprawda do przedszkola nr 19 Na Stoku wiec nie te co ty wymienilas ale ja jestem bardzo zadowolona:tak:, o przedszkolu na Świetokrzyskim slyszalam rozne opinie, jedne zle drugie dobre, kolezanki synek chodzi i ona bardzo sobie chwali, druga kolezanka byla z kolei bardzo zawiedziona opieka pan, ich zachowaniem w stosunku do corki
ale wlasnie to co chcialam napisac, ze nie ma co sie sugerowac bo kazde przedszkole ma mniej wiecej wyznaczony tryb pracy, panie sa raz mile raz nie, ale ogolnie panstwowe przedszkole ma ten plus nad prywatnym, ze piecze nad edukacja, programem dla dzieci sprawuje kuratowium
i jakie by ono nie bylo mysle, ze dziecko i tak sie nauczy duzo, bedzie przygotowane do pojscia do szkoly :-)
wybor masz trudny ale napewno krzywda dziecku sie nie stanie w zadnym :tak:
pozdrawiam :-)
 
Dziękuję za odpowiedzi. Z nich wynika, że wybór i jakość przedszkola, to czysta loteria. Dziecko dostanie się niby do przedszkola o dobrej opinii, a może się okazać, że akurat trafi na "nie taką panią" i koniec - czar dobrego przdszkola pryśnie :-)
 
Witam serdecznie wszystkie mamy! :happy:

Od wrzesnia 2010 roku zamierzam otworzyc w Kielcach Akademie Malucha-
Prywatny Żlobek .
Opieka bedą objete dzieci w wieku od 6 mies. do 3 lat.
Osoby, ktore są zainteresowane dodatkowymi informacjami
prosze o kontakt tel. 607 942 921 lub przysyłanie zapytań na adres: karina.spiechowicz@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie
Karina Spiechowicz
 
ooo :-)
A można tutaj więcej info napisać? Jakie koszta, gdzie się będzie mieścić?
 
A to na pewno to samo? Bo tam raczej przedszkolne zajęcia są przedstawione i kadra raczej przedszkolna... Nie wygląda mi to na żłobek :eek:
 
marzycielka- ja ci tu odp z ogolnego...
Moj maly chodzi do zlobka na Struga ale od ciebie to troche daleko... bo to tu u mnie na Uroczysku.. Ja za pelny miesiac chodzenia place 180zl ale jak nie ma go iles tam dni to przechodzi to na kolejny miesiac i tylko doplacam np 112zl albo wiecej albo mniej a u mnie sie jeszcze nie zadarzylo zeby byl maly pelen miesiac:sorry::sorry::sorry: Jednak w kazdym zlobku wymagane jest zeby oboje rodzicow pracowalo albo jedno moze byc studentem a drugie pracuje w innym wypadku nie da rady:no::no::no:
co do zlobkow gdzie sie znajduja to:

Żłobek Samorządowy nr 12
Kielce, ul. Gałczyńskiego 7
tel. 41 3316206
Wizytówka

Żłobek Samorządowy nr 13
Kielce, ul. Romualda 8
tel. 41 3446429
Wizytówka

Żłobek Samorządowy nr 15
Kielce, ul. Struga 6
tel. 41 3311905
Wizytówka

Żłobek Samorządowy nr 5
Kielce, ul. Piekoszowska 49
tel. 41 3451074
Wizytówka

To tylko te u nas państwowe:confused2:
 
tak, Kamilka ma racje, nie przyjmą Ci dziecka jesli nie pracujesz, co moim zdaniem jest totalną głupotą bo przecież po to chcesz oddać dziecko by iść do pracy, a jak masz pracować skoro nie ma z kim dziecka zostawić :-/ ja w zeszłym roku składałam papiery na Romualda to byłam na 170 miejscu na liście :-/ tak dużo chętnych było... w tym roku młoda już do przedszkola :-)
w tym roku nabór do przedszkoli:
Od 12 kwietnia rozpoczyna się nabór do Przedszkoli Samorządowych na terenie miasta- informuje Wydział Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce.
Harmonogram naboru:

12.04.2010 r. - 23.04.2010 r. - odbywa się potwierdzanie przez rodziców dzieci, już uczęszczających do przedszkola, o dalszym korzystaniu z usług tej samej jednostki.

28.04.2010 r. - 21.05.2010 r. - przyjmowanie podań od rodziców po raz pierwszy zapisujących dziecko do danego przedszkola. Dane dziecka będzie można wprowadzić do systemu wypełniając umieszczoną na stronie http://www.kielce.formico.pl Kartę Zgłoszeniową, którą po wypełnieniu należy wydrukować i dostarczyć do przedszkola pierwszego wyboru w celu zatwierdzenia.

7.06.2010 r., godz. 14.00 - ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych do przedszkola.

7.06.2010 r. - 11.06.2010 r. - potwierdzanie przez rodziców dzieci nowo przyjętych woli korzystania z usług przedszkola, do którego zakwalifikowało się dziecko.

14.06.2010 r. - nabór na pozostałe wolne miejsca.
 
reklama
ooo, jak dobrze że tu zajrzałam :)
Wielkie dzieki Marla za te informacje, bo dzwoniłam do przedszkola ale jeszcze nic nie wiedzieli. Super
 
Do góry