reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dobry doradca laktacyjny lub poradnia laktacyjna w Krakowie

Dołączył(a)
27 Sierpień 2014
Postów
6
Proszę o namiary na dobrego doradcę latacyjnego. Chodzi mi o kogoś naprawdę dobrego, doświadczonego, sprawdzonego. Jeśli ktoś korzystał z takiej porady, proszę też o opisanie jak mniej więcej taka porada wygląda (ile trwa, czy doradca przyjeżdza do domu, czy trzeba się udać do poradni - no zielona w temacie jestem :))
 
reklama
Hej,

tak na szybkości to polecam tę stronę:

Wiedza o laktacji

tam też jest lista certyfikowanych doradców, w tym z Krk.
DORADCY


ja osobiście nie korzystałam, ale przyjaciółce uratowała laktację.
Warto żeby to był certyfikowany doradca, a nie przypadkowa położna /lekarz. Mimo wykształcenia medycznego może im brakować wiedzy w temacie laktacji.



To jak wygląda porada zależy od doradcy.
Może przyjść do domu, może być w poradni. Na pewno będzie chciał zobaczyć dziecko przy piersi. Często skorygowanie małego błędu pozwala na bezproblemowe karmienie przez kolejne miesiące.

powodzenia :)
 
Ja polecam Panią Marię Kaczmarczyk, pracuje w szpitalu na Siemiradzkim i na Kopernika, a jeśli chodzi o porady to udziela na Kremerowskiej w przychodni. Jest bardzo dokładna, pierwsza wizyta trwa od 1,5 do 2 h, oczywiście wizyta z maleństwem, najpierw jest wywiad, bo położna chce poznać historię, a potem praktyczna porada. Najlepiej przyjść z dzieckiem któremu zbliża się pora karmienia. Powodzenia
 
Koleżanka korzystała z porad tej pani: Link do: Magdalena Słaby - certyfikowany doradca laktacyjny
Ja miałam z nią kontakt na zajęciach w szkole rodzenia, zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i jeśli będę potrzebować pomocy po porodzie, to też będę się z nią kontaktować.
Nie polecam tej pani. W wyniku jej porady laktacyjnej doszło u nas do samoodstawienia się dziecka od piersi. Pani Magdalena przy próbach kontaktu w celu ustalenia kolejnej wizyty przestała odpisywać na smsy, a gdy w końcu odpisała to miała ustalić termin wizyty czego do tej pory nie zrobiła (minęły już 2 m-ce). Sytuację uratowała inna pani doradca laktacyjny, której brakło słów jak usłyszała jakiej porady udzieliła pani Magdalena i jaki był efekt tej porady. Generalnie pani Magdalena chętnie przychodzi na pierwszą wizytę, a później unika kontaktu (jak się dowiedziałam później z jej usług korzystali również znajomi i w ich przypadku również przestała się z nimi kontaktować). Jeśli ktoś chce uratować laktację to trzeba unikać tej pani. Mimo że robi dobre wrażenie
 
Nie polecam tej pani. W wyniku jej porady laktacyjnej doszło u nas do samoodstawienia się dziecka od piersi. Pani Magdalena przy próbach kontaktu w celu ustalenia kolejnej wizyty przestała odpisywać na smsy, a gdy w końcu odpisała to miała ustalić termin wizyty czego do tej pory nie zrobiła (minęły już 2 m-ce). Sytuację uratowała inna pani doradca laktacyjny, której brakło słów jak usłyszała jakiej porady udzieliła pani Magdalena i jaki był efekt tej porady. Generalnie pani Magdalena chętnie przychodzi na pierwszą wizytę, a później unika kontaktu (jak się dowiedziałam później z jej usług korzystali również znajomi i w ich przypadku również przestała się z nimi kontaktować). Jeśli ktoś chce uratować laktację to trzeba unikać tej pani. Mimo że robi dobre wrażenie
Dzięki za tę informację, bo miałam się już zapisać do tej Pani.

Kto ostatecznie Ci pomógł? Ja potrzebuję pomocy w przećwiczeniu pozycji do karmienia i do zejścia z nakładek sylikonowych, zanim będzie za późno.
 
Dzięki za tę informację, bo miałam się już zapisać do tej Pani.

Kto ostatecznie Ci pomógł? Ja potrzebuję pomocy w przećwiczeniu pozycji do karmienia i do zejścia z nakładek sylikonowych, zanim będzie za późno.
Ja osobiście nie korzystałam ale moje koleżanki i kuzynka też i każda szczerze poleca. Maria Kaleta. Numer telefonu 506105874. Podobno kobieta anioł. Opinie na znany lekarz idealne.
 
reklama
Ja osobiście nie korzystałam ale moje koleżanki i kuzynka też i każda szczerze poleca. Maria Kaleta. Numer telefonu 506105874. Podobno kobieta anioł. Opinie na znany lekarz idealne.
Potwierdzam, że Pani Maria Kaleta jest aniołem. Pomogła mnie, pomogła online innej koleżance z tego forum, z Gdańska.

Udziela porad przez Whatsapp. Ktoś musi mamie trzymać telefon.
Porada jest na NFZ, nie ma rejonizacji = cała Polska.

Namiary tutaj:


Ja byłam też osobiście u Pani Elżbiety Wierzbickiej, na ul. Włoskiej, bo Pani Ela nie mogła do nas szybko przyjechać, zapłaciłam 150 zł.
Jest wspaniała! Świetnie ogarnia wędzidelka! Ułożyła nam sekwencję ćwiczeń na wędzidełko, bo moja córka miała podcięte w 6 dobie. Byłyśmy u niej w 13 dobie. I dobrze, że poszłyśmy, bo ćwiczenia od laryngologa były za słabe i dziecku ranka zaczela się ściągać, powoli rujnując efekty podcięcia.

Teraz jest 22 doba, mnóstwo masaży w buźce (miło płaczu) i dzięki temu oraz poradzie Pani Elżbiety: karmimy się od tygodnia bez nakładek, a w ostatnich 3 dniach nie potrzebowała nakładek nawet przy nabrzmiałej piersi!

Warto skorzystać z porady CDL!
 
Do góry