reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Czesc Dziewczyny, zastanawiam się nad porodem na Kopernika. Zależy mi na porodzie naturalnym z ochroną krocza i raczej będę się decydować na opłacenie położnej. Z tego co czytam polecacie Wiolettę Stoch, czy jeszcze jakaś inna panią rekomendujecie? a powiedzcie jak wyglądają sale porodowe i poporodowe? Odnowione czy pachną PRL?:) iloosobowe są sale poporodowe? Czy mąż może być przy i po porodzie ze mną i z dzieckiem? Już w późniejszym czasie w jakich godzinach mąż czy ktoś bliski mogą przychodzić? I czy dają dzieciaczka do kangurowania mnie/mężowi po porodzie? Dziekuje😘😘😘
 
reklama
Czesc Dziewczyny, zastanawiam się nad porodem na Kopernika. Zależy mi na porodzie naturalnym z ochroną krocza i raczej będę się decydować na opłacenie położnej. Z tego co czytam polecacie Wiolettę Stoch, czy jeszcze jakaś inna panią rekomendujecie? a powiedzcie jak wyglądają sale porodowe i poporodowe? Odnowione czy pachną PRL?:) iloosobowe są sale poporodowe? Czy mąż może być przy i po porodzie ze mną i z dzieckiem? Już w późniejszym czasie w jakich godzinach mąż czy ktoś bliski mogą przychodzić? I czy dają dzieciaczka do kangurowania mnie/mężowi po porodzie? Dziekuje😘😘😘
ja polecam pania Karoline Mycke. Rodzilam z nia i uwazam, ze jest cudowna. Jesli chodzi o porod to baaardzo licza sie z Twoim planem porodu. Oczywiscie staraja sie ochronic krocze. U mnie porod trwal 15godzin i niestety bylam tak zmeczona, ze nie bylam w stanie rodzić inaczej niz na plecach, wiec niestety mimo staran lekko peklo mi krocze. Ale zostalo ladnie zszyte pod znieczuleniem i nie mialam zadnych problemow później.
Sala porodowa bardzo nowoczesna. Pilki, krzeselka do porodu, drabinki, wlasna lazienka. Sale poporodowe po remoncie. Ja bylam w dwojce z lazienka. Wg mnie bardzo dobre warunki. Inne sale widzialam, ze sa tez 3-osobowe. Maz moze byc przy porodzie i pozniej tez poki jestes na sali porodowej. Kangurowal jak mnie szyli. Później ja go mialam.
Mnie maz odwiedzal po 16 ale z tego co widzialam w ciagu dnia jacys ludzie krecili sie po oddziale. Moim zdaniem lepiej po poludniu bo rano sa rozne badania i dzieciaczki czesto gdzies jezdza.
 
Czesc Dziewczyny, zastanawiam się nad porodem na Kopernika. Zależy mi na porodzie naturalnym z ochroną krocza i raczej będę się decydować na opłacenie położnej. Z tego co czytam polecacie Wiolettę Stoch, czy jeszcze jakaś inna panią rekomendujecie? a powiedzcie jak wyglądają sale porodowe i poporodowe? Odnowione czy pachną PRL?:) iloosobowe są sale poporodowe? Czy mąż może być przy i po porodzie ze mną i z dzieckiem? Już w późniejszym czasie w jakich godzinach mąż czy ktoś bliski mogą przychodzić? I czy dają dzieciaczka do kangurowania mnie/mężowi po porodzie? Dziekuje😘😘😘
Ja rodziłam w lipcu 2022. Miałam CC, więc co do położnej się nie wypowiem. Po CC tata dostaje dzieciaczka do kangurowania, jeżeli maluch nie trafia na patologie. U nas był przewożony bezpośrednio na patologie noworodka, więc tata nie kangurowal. Sala poporodowa w moim przypadku dwuosobowa ogromnaaaa, ale z łazienką na korytarzu🤣(łazienka komuna) w szpitalu byłam po porodzie aż 6 dni i wiem, że jest jedna jedynka z toaleta w środku, są też malenkie dwójki z łazienką wspólna na dwa pokoje i większe sale 3 osobowe. Jeżeli chodzi o sam szpital na plus: do mnie przyszła Pani psycholog, pani fizjoterapeutka uroginekologiczna, doradca laktacyjny. Na minus: byłam tam aż 6 dni i nikt nie zauważył zakażenia rany, dopiero położna środowiskowa dzień po wyjściu ze szpitala, podczas wypisu dostałam papiery nie swojego dziecka🥴 dobrze że w tym stresie się zorientowałam. Tata siedział z nami praktycznie codziennie w godzinach 10-18. Pomimo paru niemiłych sytuacji uważam, że to najlepszy szpital biorąc pod uwagę to co najważniejsze, czyli kadrę, która tam pracuje. W przypadku komplikacji maluch ma świetną opiekę na miejscu bez konieczności przewożenia do innego szpitala.
 
Nie wiem czy na Kopernika nie ma dwoch oddzialów poporodowych, bo ja bylam po w trójce z łazienką w pokoju, ale ta trójka była taka, ze jak wjechały 3 dzjecięce wózeczki, to się nie bylo jak obrócić w srodku :p
 
Hej, ja rodziłam tam naturalnie na początku marca 2023, poród wywoływany. Zdecydowałam się rodzic z położna Agnieszka Wal. Wspaniała kobieta! Naprawdę bardzo mi pomogła. Cały czas jest z tobą w kontakcie! Rodziłam sama bo mąż musiał zostać w domu ze starsza córka niesety nie mamy tego luksusu i żadna babcia nie mogła z nia zostać. Pani Agnieszka spisała się na medal! Była przy mnie, instruowala, po porodzie również dotrzymała nam towarzystwa, doradziła przy karmieniu. Lepsza od męża 😂 Nie wyobrażam sobie rodzic z kims innym gdyby przytrafiło się dzidzi numer trzy 😉choć nie mam w planach. Co do samego szpitala to powiem tak. Wylądowałam na sali poporodowej gdzie były trzy panie i co do towarzystwa nie mam zastrzeżeń nie przeszkadzało by mi, ale na sali nie było łazienki, a ta na korytarzu dla kobiety po porodzie była naprawdę daleko. Jeszxze u mnie wystąpiła bardzo duża utrata krwi i mdlałam jak tylko stanęłam na nogi wiec to była jakaś masakra. Po jednej wycieczce Pani położna dyżurna musiała mnie przywieźć z powrotem wózkiem bo zdążyłam zjechać trzy razy! To było nad ranem bo urodziłam w nocy wiec na drugi dzień przeniosły mnie do jedynki z łazienka wiec to już były wczasy jak w spa 😁. Miałam transfuzje krwi wiec byłyśmy ogólnie w szpitalu 5 dni. Jeśli trafi ci się sala bez łazienki to współczuje! Ogólnie wszystko inne było spoko. Panie położne tez naprawdę sympatyczne a jedzenie znośne wiadomo jak to szpital. Ja przeżyłam sama to i ty dasz radę. Co do obecności męża podczas porodu to nie wiem no bo byłam sama ale podejrzewam ze nie ma problemu;). Gdybys chciała namiary na panią Agnieszkę to napisz priv. Radzę od razu dzwonić badz pisać bez wzgledu na kogo sie zdecydujesz bo te panie są rozchwytywane i naprawdę mnie się udało ze akurat miała wolna lukę żeby mnie wziac. Dodatkowo jeszxze ci mogę napisać ze znajoma na początku maja 2023 miała cesarkę na Ujazdku i mowila ze jakaś makabra z położnymi. Nie wiem co do końca tam soe stało ale panie położne były wredne i okrutne dla niej i serwowały naprawdę niezłe teksty. Tyle wiem.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania ❤️
 
Do góry