reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Złośnica

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2011
Postów
40
Miasto
Kraków
Proszę wszystkie kobietki, które rodziły w Kopernika lub mają jakieś sprawdzone informacje na temat tego szpitala o wpisywanie tutaj swoich opinii, ja mam stamtąd ginekologa w związku z czym będzie mnie tam kierował, dlatego najpierw chciałabym wiedzieć jak tam jest, mam termin na 25 lutego :)

Wiem, że kiedyś było tam tak sobie, teraz ponoć się polepszyło, więc byłabym wdzięczna za aktualne opinie ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam, ja też tam mam zamiar rodzić, jak pójdę na KTG 1.09 to pooglądam szpital i napiszę co wiem. Na razie to pani doktor tylko nie kazała mi zabierać wyprawki dla dziecka bo ponoć wszystko mają, no i teraz porodówkę remontują. Może do lutego skończą :)
A, wiem, że mają dwie sale do porodów rodzinnych, a normalnie na sali są 4 boksy. Ale nadzieja jest w tym remoncie :)
Póki co pozdrawiam i jeżeli ktoś jeszcze coś wie to proszę się podzielić info :):)
 
Proszę wszystkie kobietki, które rodziły w Kopernika lub mają jakieś sprawdzone informacje na temat tego szpitala o wpisywanie tutaj swoich opinii, ja mam stamtąd ginekologa w związku z czym będzie mnie tam kierował, dlatego najpierw chciałabym wiedzieć jak tam jest, mam termin na 25 lutego :)

Wiem, że kiedyś było tam tak sobie, teraz ponoć się polepszyło, więc byłabym wdzięczna za aktualne opinie ;)

Widze ze na innym watku polecasz Kopernika nie wiedzac sama jak tam jest, ja obserwowalam tam porody bedac na studiach i sama raczej bym sie tam nie zdecydowala rodzic. To jest oczywiscie wolny wybor kazdej kobiety ale moze zanim zaczniemy cos polecac/odradzac to sprawdzmy informacje.
 
Widze ze na innym watku polecasz Kopernika nie wiedzac sama jak tam jest, ja obserwowalam tam porody bedac na studiach i sama raczej bym sie tam nie zdecydowala rodzic. To jest oczywiscie wolny wybor kazdej kobiety ale moze zanim zaczniemy cos polecac/odradzac to sprawdzmy informacje.

Prosiłabym o dokładne czytanie - polecam, ponieważ koleżanka chwaliła i sama chcę tam rodzić, sama też się tam urodziłam i mama również chwaliła sobie tam lekarzy, lecz było to 19 lat temu, natomiast w tym wątku chciałabym poznać opinie innych mam, które miały przyjemność lub nieprzyjemność tam przebywać.

71barbara no my właśnie zdecydowaliśmy się na poród rodzinny :) remont - nie remont, ważne żeby opieka była okej, jak to niektóre mamcie pisały - nie zależy mi na kolorowych firankach ;)
W takim razie czekam na opinię :)
 
Witam, niestety nie obejrzałam sal bo były zajęte, ale tak czy inaczej zdecydowałam się na poród tam. Rzeczywiści dla dziecka nic nie potrzeba, nawet pieluszek, dopiero na wyjście. A dla mamy to co zazwyczaj się bierze. Czyli koszulki, majtki siatkowe - ponoć lepsze od jednorazowych, bo przepuszczają powietrze, podkłady - podobno bella mama są dobre, szare mydło i reszta środków higienicznych, ręcznik, biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne. Klapki pod prysznic i kapcie. I z koniecznych rzeczy chyba tyle.
Dziewczyny, będę rodzić już niedługo, jak urodzę i wrócę do domu to wtedy napiszę co i jak - to będą wiadomości z pierwszej ręki.
Pozdrawiam
 
ze względu na insulinę będę rodziła w tym szpitalu, warunki jakie są przerażają mnie nie miłosiernie, ale to chyba nie o to chodzi, ważne by dzidziusiowi niczego nie zabrakło, a z tego co wiem to maja najlepszy sprzęt medyczny dla noworodków w Małopolsce więc parę dni tam wytrzymam :) co do położnych i lekarzy z "humorami" już tez miałam do czynienia i było baaaardzo nie milo ale zdarzają się ludzie o złotych sercach jak na przykład pani dr Agnieszka z ambulatorium czy położna pani Małgosia i mile panie w rejestracji :)
do porodu a w zasadzie do terminu zostało 5 dni...na pewno dam znać jak tam było i myślę że damy radę
Pozdrawiam :)
 
Hej, ja też zamierzam rodzić na Kopernika. Termin mam na koniec września, byłam tam kilka dni w szpitalu i było ok oraz w szkole rodzenia gdzie widziałam salę do porodów rodzinnych. Mam tam swojego lekarza, ale zastanawiam się czy trzeba w jakiś sposób "kopertowy" zaskarbić sobie przychylność położnej, na którą się trafi. co myślicie?

gusiaq - napisz proszę jak było na KTG, jak to praktycznie wyglądało (gdzie się trzeba zgłosić etc) rejestrowałaś się wcześniej sama na KTG?

Widzę że macie termin wcześniej, please napiszcie kilka słów po powrocie jak było i co radzicie, bo większość wpisów na forach jest bardzo starych.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej, ja też zamierzam rodzić na Kopernika. Termin mam na koniec września, byłam tam kilka dni w szpitalu na II pietrze i było ok oraz w szkole rodzenia gdzie widziałam salę do porodów rodzinnych. Mam tam swojego lekarza, ale zastanawiam się czy trzeba w jakiś sposób "kopertowy" zaskarbić sobie przychylność położnej, na którą się trafi. co myślicie?

A wiesz że "taki sposób zaskrabiania przychylności" w Polsce jest karany?

To nie prawda że na Kopernika jest najlepszy sprzęt. Ostatnio powiedział mi to nawet lekarz prowadzący ciąże i pracujący na Kopernika.
III stopień referencyjności (czyli taki jak Kopernik) ma Ujastek (wielu lekarzy neantologów odeszło z Kopernika na Ujastek właśnie).
Moja koleżanka, która musiała urodzić dziecko w 31tc, rodziła już na Ujastku.
 
Do góry