reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

No właśnie naczytałam się o tym połogu, że krwawienie, ze szwy ciągną, że boli, rwie... ale mam nadzieję, że nie taki diabeł straszny jak go malują:-) Jutro wybieram się tam na ktg, w środę wizyta u lekarza więc zobaczymy czy się zanosi na poród w najbliższym czasie czy nie...
Jak się zacznie coś dziać to na pewno dam znać :-)
 
reklama
A ja zazdroszczę Tobie, że już jesteś PO :D
U mnie żadnych oznak porodu... tylko czasami delikatnie przez chwile boli mnie brzuch jak na miesiączkę i tyle, żadnego porządnego skurczu :-(
A to szpital zapewnia też podkłady poporodowe dla kobiet?
 
Potwierdzam to co mówi Jordgubbe - po cc jak najszybciej wstać! Ja chyba byłam rekordzistką, bo uruchomiłam się sama 3 godziny przed czasem, łazienki na sali nie miałam tylko na drugim końcu korytarza, w sobotę rano mnie pokroili a w niedzielę po południu zmieniałam pościel sąsiadce, troszkę mi jej mąż pomógł, nie chodziłam prosto tylko nawet się wyprężałam. Ale ja musiałam się szybko uruchomić, żeby się zająć małym, bo niestety na swojego męża gnoja nie mogłam niestety liczyć, bo jak mu się syn po kilkunastu latach urodził to poszedł w tango. Dzięki temu doszłam dość szybko do sprawności, ale oczywiście tylko ja o tym wiem, bo małżonkowi dałam w domu popalić jak wróciłam ze szpitala, co robię zresztą do dzisiaj, i co rusz kwęczę i narzekam, że przez cc i przez niego teraz mnie wszystko boli. Niech się martwi. Należy mu się.
Ja o ile jeszcze kilka miesięcy temu bardzo bolałam nad tym, że musiało być cc ze względu na spadające tętno Pawełka, to następnym razem jeśli będę jeszcze w ciąży, chyba też o nie poproszę, nie ma przynajmniej ryzyka dla dziecka jak przy sn. No i oczywiście odpowiednio przeciągnę starego:-)
 
ehh ktg ogólnie zapis prawidłowy, długo leżałam, bo Mała się nie chciała ruszać ale skurczy brak. Byłam potem na wizycie u swojej ginekolog- szyjka długa, twarda, zamknięta... nie zanosi się na poród w tym tygodniu, w następnym też słabe szanse... Za tydzień kolejne ktg. A jak w ciągu tych 2 tyg. nic się nie wykluje to mam iść do szpitala 5.06 i już mnie zostawią .... Załamałam się trochę, bo liczyłam na to że już nie długo, bo męczy mnie już ta ciąża bardzo, a tu się nie zapowiada.. dostałam czopki na rozmiękczenie szyjki, zobaczymy czy pomorze. Na 'domowe' sposoby przyspieszenia porodu też nie mam co liczyć, bo mam się oszczędzać ze względu na wysokie ciśnienie, więc siedzę uwięziona w domu. A na koniec jeszcze mój Bąbel waży już między 3500, a 3700... boję się, że będę musiała urodzić ponad 4kg dziecko..:szok:
 
Kolorowa lepiej wziac swoje podkłady , u Nas nie było drugiej paczki spzitalnej. Co do szwu to mnie nie ciagło nic , po wyjeciu nie czułam roznicy. Niestety malo komfortowe jest to ze do sciagniecia kazali mi z tym opatrunkiem chodzic wiec musiałam go zmieniac co prysznic :D

Ja w sumie na pooperacyjnej chciałam wstac ale mi nie pozwolili tzn 2-3h po cc prawie siedziałam odpokutowałam to strasznym bolem głowy pozniej.
Wiesz dla mnie połóg to nie było martwienie sie o siebie tylko oswajanie sie z maluchem.

ewa marie wspóółczuje chłopa no ale coz nie wszyscy sa idealni, ja mojemu nie marudziłam za bardzo bo sama chciałam cc i w sumie wykrakałam sobie:D
 
Kolorowa- w sumie to nigdy nic nie wiadomo, jak byłam w ciąży z Ewą w 37 tc. na badaniu i ktg cicho, nic się nie działa ale ze względu na bezwodzie miałam stawić się dokładnie za tydzień w szpitalu, w nocy w dniu planowanego przyjęcia zaczęłam rodzić, w szpitalu powiedzieli ze dziecko jest bardzo zdyscyplinowane:-D
 
reklama
angelofstory- podkłady swoje mam już spakowane dawno i walizka jezdzi z nami w samochodzie, ale dobrze wiedzieć że w szpitalu mogą być. Jakby co to i tak spakowałam mojemu A. torbę z rzeczami, które w razie czego będą potrzebne, żeby się nie stresował szukaniem tego w domu:-D
Dzikabez- tak po cichu wierze w to że jednak poród za chwile mnie zaskoczy, bo mam od 2 dni delikatne skurcze co jakiś czas...
 
Do góry