reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Hej dziewczyny,

opowiedzcie coś jeszcze na temat oddziału położniczego - bo porodówka to wiem, że jest nowa, wyremontowana.
Chodzi mi o oddział na którym się po porodzie leży parę dni z dzieckiem.
Tam miał być chyba jakiś remont? Czy jest obecnie? Co się tam dzieje?
Kiedyś ponoć tam była taka wielka sala 8 osobowa i jedna 4 osobowa.
Z góry dziękuję za informację.
 
reklama
Monial1 , krętka- Przy cukrzycy i insulinie podobno zalecają poród na Kopernika.

Pani z Poradni PC nie była zbyt rozmowna, więc wypytałam mojego lekarza dlaczego tak wpisują.
Wszystko zależy jak będzie przebiegał rozwój dziecka przy cukrzycy, wolą mieć malucha pod kontrolą bo tam jest najlepszy oddział neonatologii w woj. Więc myślę że nie będą odsyłać nikogo.
Ja miałam rodzić na Rydygiera (początkowo) ale nawet moja hematolog również poleca Kopernika , więc zdrowie malucha stawiam ponad swój komfort rodzenia z prywatną położną.

Będę w środę w PPC na KTG, więc postaram się dowiedzieć wszystkiego.

Chciała bym zobaczyć również porodówkę i porozmawiać z położnymi- myślicie że będzie to możliwe?
 
Hej Dziewczyny,

Malenstwo wlasnie zasnelo, wiec sprobuje szybko jakos chociaz opisac "wrazenia" po naszym porodzie 16.06 w Koperniku :)

ja chyba mam szczescie w zyciu, bo nasz pobyt zaliczam do superowych :) (pomijajac aspekty bolowe calego przedsiewziecia ;) wiec jedyne co moge doradzic to nastawic sie pozytywnie do miejsca i ludzi i to chyba sciaga pozytywne wibracje ;)

a co do konkretow:
z tego co zauwazylam to wszystkie sale porodowe do cc i sn sa na 2p -warunki super, wezcie tylko cos cieplego np szlafrok, bo tam klima hula i ja troche na ktg zmarzlam ;)

potem trafilam na 1p - wszystko tez co widzialam wyremontowane.

Ubranka i pieluszki sa, gdyby brakowalo pokarmu maluszki dostawaly hipp bio combiotic, ale nacisk jest na karmienie piersia :)

Ludzie, polozne, pielegniarki, i te od dzieciaczkow super - na kilkadziesiat chyba osob lacznie zmieniajacych sie nie trafilam na nikogo niemilego i nie pomocnego.

Jedna baba jest tylko nie do łykniecia - pani sprzatajaca, ktora umywszy podloge w moim pokoju zapytala mnie "gdzie mi tu pani lezie" na co mialam ochote odpowiedziec, ze "leze do lozka" ;) ale sie powstrzymalam i z nieukrywanym bolem wlazlam od nieumytej jeszcze strony wcale sie nie spieszac, mowiac, "wie pani, w pierwszej dobie po cieciu to tak troche trudno..." ;))) widac ze bylo jej glupio, wiec mysle ze jestesmy kwita ;)

Ogolnie mimo 35stopniowych upalow, wrocilismy do domku po 3 dobach, wypoczeci i z dobrymi wspomnieniami.

acha, polecam wziac wlasne podklady na lozko bo te szpitalne jak dla mnie to sie tylko przylepialy do mnie ;) a wkladki podpaski szpitalne sa super, wiec nie kupujcie :)

jak macie inne pytania, dajcie znac :)
 
Hej dziewczyny,

opowiedzcie coś jeszcze na temat oddziału położniczego - bo porodówka to wiem, że jest nowa, wyremontowana.
Chodzi mi o oddział na którym się po porodzie leży parę dni z dzieckiem.
Tam miał być chyba jakiś remont? Czy jest obecnie? Co się tam dzieje?
Kiedyś ponoć tam była taka wielka sala 8 osobowa i jedna 4 osobowa.
Z góry dziękuję za informację.




Ja trafilam na 1p i tam np bylam w sali 2os, polaczonej przedpokojem z lazienka i drugim pokojem 2os. Widzialam tez wiekszy pokoj i naprawde wszystko wyglada ok :) to tak szybko leci i skupiacie sie na swoim malenstwie, ze naprawde bedzie Wam wszystko jedno" ile os pokoj dostaniecie - serio!! :)
 
DzikaBez - o kurcze masz racje leżałam na 2 pietrze w sali nr 6 z Asią, dziewczyną co miała Franka. A ty skąd wiesz że to ja tam mogłam leżeć????
Ja z pobytu w szpitalu jestem mega zadowolona. Personel super, jak dla mnie zero zastrzeżeń. A ty rozumiem urodziłaś 16 ??? I w której sali leżałaś?????Wiem że 16 i 17 urodziło sie dużo dzieci bo były problemy z miejscami, a co rusz przywozili jakieś noworodki. Nas wypisano w 2 skończonej dobie. Kacperek ma sie świetnie, twój maluszek????zdrówka dla was
 
A tak ogólnie do wszystkich dziewczyn.
Polecam poród na Kopernika. Dla maluszka nie trzeba kompletnie nic. Panie od dzieci są przemiłe, chętnie pomagają. Duże nastawienie jest na kp. Ja małego miałam cały czas przy sobie. Nie oddałam go nawet w pierwszą noc. Pieluch i husteczek jest pod dostatkiem.
Dla mam są też podkłady. Jedna paczka na osobe, reszte trzeba mieć swoje. Polecam własne podkłady na łóżko, bo te ich to mk sie do pupy przyklejały i o nie trzebaby było sie prosić.
Jedzenie jak dla mnie ok. Ale ja nie jestem wybredna. Zjadałam wszystkk co mi dali. Porcje duże, można sobie pojeść. Dania odpowiednio dobrane pod kątem kp.
Ja leżałam na 2 p w sali 2 osobowej i było okropnie gorąco.ale w tedy też były upały. Polecam wziąźć wiecej koszul do kp.
Jak macie jeszcze pytania to piszcie
Aha co do odwiedzin, to moją 8 letnią córke wpuścili bez problemu, ale zaznaczam że była to niedziela.wiec wieksze luzy
 
baasia- to ja zajęłam później Twoje miejsce na położnictwie a z Twojego opisu porodu wywnioskowałam że tam leżałaś bo ta dziewczyna mówiła że ta która leżała wcześniej urodziła po 14 i nie była pewna czy ją wypuszczą
Ja urodziłam (choć jak czytałaś mój opis porodu to 15 tez tam leżałam) 17 o 4.45 (taż w sali nr.4) , z małą ok. ale ciężko mi z dwoma maluchami, zgadzam się z Twoim opisem kopernika ja tez polecam wszystkim ten szpital
 
reklama
cześć dziewczyny - podczytuję Was od kilku miesięcy, ale dopiero dziś zdecydowałam się o coś zapytać: mianowicie mam skierowanie do przyjęcia na środę - najbliższą - i już się boję !!! to moje pierwsze dziecko, w dodatku uparty maluszek patrzy uparcie pupą na świat, w związku z czym mam zaplanowaną cesarkę. Czy któraś z Was wie może, czy jeżeli mam skierowanie wystawione przez lekarza z Poradni Patologii Ciąży to czy jak przyjadę rano to mam ustawić się w tej byyyczej kolejce w rejestracji? czy działa to jakoś inaczej, bo nie mogę się tam dodzwonić by zapytać. Z góry dziękuję za odpowiedź i oczywiście za wszystkie cenne porady i informacje, którymi się dzielicie na tym forum :) no i oczywiście gratuluję wszystkim mamusiom, które już szczęśliwie są w domu ze swoimi maleństwami :) pozdrawiam serdecznie mimo śmiertelnego przerażenia ;)
Sylwk@ - pamiętam ta Panią sprzątającą z mojego pobytu w lutym, też miałam z nią małe starcie :) jak widać nic się nie zmieniło ;)
 
Do góry