reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

reklama
Wiem że to pytanie nie powinno być w tym temacie ale może któraś z was się orientuje ile wcześniej należy się zarejestrować w tym szpitalu na usg połówkowe jeśli ktoś chce do danego lekarza???
 
Nie pomoge , bo nie bylam jeszcze na kopernika ani nie probowalak sie dostav

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka
 
Hej dziewczyny!

Czy wiecie może ile wcześniej trzeba się stawić na Kopernika w celu wyznaczenia terminu cięcia? Mam niestety planowaną cc tylko nie wiem kiedy się udać by nie było ani za wcześnie ani - co gorsze- za późno i co ze sobą trzeba mieć.

Planowany termin porodu to połowa listopada.

Plus czy któraś z Was mogłaby opisać jak wyglądała cesarka - zabieg i opieka po zabiegu dla mamy i dziecka, jeśli przechodziłyście w ostatnim czasie?
Jak wygląda kwestia dostawienia do piersi dziecka, kiedy przywiozą dziecko do pokoju poporodowego?
Widziałam wątki, ale były dość stare - stąd prośba jeśli któraś z Was ostatnio przechodziła przez cc na Kopernika.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam Was serdecznie

Domina
 
Ostatnia edycja:
Hej też się zastanawiam kiedy iść żeby wyznaczyli termin na cc ale za tydzień mam wizytę u gina więc go zapytam gdyż ja będę miała planowane na koniec pazdziernika początek listopada...

A co do twoich pytań ja miałam tam cesarkę 2 lata temu ale od tego czasu na pewno coś się zmieniło ja ogólnie byłam zadowolona z opieki na patologi ciąży podczas cc również i po:)
 
Hej. Ja miałam cc w lipcu a przed porodem lerzalam miesiac na patologi ciazy, wiec może coś pomogę.
Urodziłam bliźniaczki ale dziewczynki po porodzie było w inkubatorze. W drugiej dobie dostałam Alutke do sali a Ulenka była na intensywnej terapii miesiąc wiec w kwestii przekładania do piersi mogę tylko powiedzieć co widziałam a mianowicie na sali pooperacyjnej ja leżalam z kobietami które nie prosiły o przyniesienie dzieci do przystąpienia ale słyszałam że można jeśli z dzidziusiem i mama wszystko ok.
Opieka poporodowa jest bez zarzutu to samo jeśli chodzi i opiekę noworodków (na porodówke są dwa pokoje położnych - od matek i te od dzieci)
Położne od dzieci bardzo zachęcają matki aby karmiłam naturalne i każda pomaga jeśli jest problem przystawic do piersi, znaleźć dobrą pozycję karmienia itd.... Położne od matek zajmują się głównie rana po cc, zastrzykami, lekami itd.
 
Ogólnie moja ciaza była zagrożona i dużo z mężem przeszliśmy i obydwoje bardzo byliśmy zadowoleni z Kopernika. Po porodzie położne zaprowadził mojego męża do obu córek (leżały na innych piętrach jedna na 0 druga na 3) wytłumaczyly stan zdrowia pozwoliły kangurować. Mąż też podpisał wszystkie formularze i zgody na szczepienia itd a ja odpoczywam na pooperacyjnej.

Jeśli chodzi o planowana cesarke to jak leżalam na patologii ciazy to wszystkie matki na planowana stawiały się dzień wcześniej do przyjęcia.
 
reklama
Do góry