reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia na białko mleka krowiego

A

Anonim

Gość
Moje dziecko kończy niedługo pierwszy rok życia. Ma alergię na białko mleka krowiego. Jakie posiłki mogę wprowadzić do jego diety?
 
reklama
To zależy... może napisz co już jadło Twoje dziecko? Jeśli jeszcze nie jadło chleba, to mozesz podac chleb. Możesz też spróbować podać sezonowe owoce, ale najlepiej w formie przetworzonej (kisiel, kompot, ugotowane) a nie surowej.
 
Anonymous pisze:
Moje dziecko kończy niedługo pierwszy rok życia. Ma alergię na białko mleka krowiego. Jakie posiłki mogę wprowadzić do jego diety?

Roczne dziecko moze juz jesc praktycznie wszystko. W Twoim przypadku powinnas oczywiscie dalej eliminowac produkty zawierajace mleko i uwazac na inne alergeny, ktore wczesniej nie byly podane. Do bardzo silnych alergenow naleza orzechy i soja, wiec na wszelki wypadek w ogole, nawet w malych ilosciach, ich nie podawaj.

pozdr. Magda,
mama malej alergiczki, uczulonej juz dzis tylko na mleko
 
Mój synek też jest uczulony na krowie mleko. Nasza p. dr zaleciła nam w związku z tym uważanie również z glutenem. Przynajmniej na początku. Potem można powoli eksperymantować, ale ostrożnie.

Pozdrawiam
mama Macisuia
 
Mój maluch także miał skazę białkową oraz krótkotrwałe uczulenie na cytrusy i parę innych rzeczy. Produkty z glutenem podawałam już od 10 m-ca życia (biszkopciki - ale bardzo rzadko). Natomiast dietę eliminującą białko mleka krowiego synek miał stosowaną przez prawie 2 lata (zalecenie lekarza). Jadł natomiast produkty sojowe - jogurty, budynie itp. Na szczęście wszystko minęło i teraz nie mam z nim żadnych problemów (no tylko na proszki i płyny do płukania ubrań reaguje wysypką - dlatego od urodzenia stosuję Jelpa - chociaż to bardzo drogi proszek :( ).
Pozdrawiam cieplutko wszystkie mamy i małych alergików
 
Witajcie,

Nie ma tu kącika porad ani ogłoszeń. Więc umieszcam sowje pytanie tutaj. Czy któraś z Was zna jakąś sympatyczną opiekunkę do dziecka, która szuka pracy w Warszawie ?

Szukam kogoś dla 3,5 letniego synka, bo chyba w tym roku nie pójdzie jeszcze do przedszkola.
 
hej, hej!

Isiu - niestety nie jestem z W-wy i nikogo nie mogę ci polecić ale ja mam ten sam problem. Zapisałam co prawda synka do przedszkola ale ciągle się waham czy mój 3 latek dobrze zniesie tam prawie 9 godzin dziennie :( .
Widzę, że nie jestem sama z tym problemem. Czy twoje dziecko miało już jakąś opiekunkę? Czy planujesz przedszkole za rok? Jeśli możesz to odpisz na wątku 2 i 3 latków.

Pozdrawiam serdecznie
 
mój synek ma 10,5 miesiąca i też ma alergię . Narazie karmię go piersią a poza tym dostaje wszystko oprócz nabiału - gluten też. Daję mu też żółtko jajka :D .Pozdrawiam

 
Witam :D
Julka ma 16 m-cy dośc póżno wyszła u niej alergia na wszystko co krowie. I chyba jajka kurze też. Dlatego do tej pory jest na piersi, poza tym daje jej sinlac i bebilon pepti (ponieważ pierś pije już tylko rano i czasami wieczorem), poza tym jajka przepiórki, omijam cielęcinę i wołowinę ze względu na to,że wytępuje tam ten sam rodzaj białka co w mleku krowim . Placuszki piekę zastępując mleko wodą z sinlaciem. Poza tym reszta planu karmienia zgodna jest z przeciętnumi zaleceniami. Trochę mam problemów z deserkami - aż marzy się jogurt .

pozdrawiam
 
reklama
Mleko krowie w naturze przeznaczone jest dla cielaków a nie dla ludzi! Dla małych bobasów najlepsze jest mleko mamy. Jeżeli już nie karmisz piersią, to niestety trzeba, moim zdaniem, podawać mieszanki modyfikowane, przynajmniej przez jakiś czas. A mleka krowiego wogóle bym nie podawała, i to nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, bo jest ono po prostu szkodliwe dla wszystkich. Wiem, że trudno jest w to uwierzyć, ale tak jest. Już lepszym rozwiązaniem są przetwoty mleczne - pełnotłusty lub śmietankowy twaróg, masło, natomiast żółty ser i jogurty, zwłaszcza owocowe są potwornie alergizujace.
 
Do góry