Poznaj inne nasze serwisy:
Strona 1 z 2 12 Ostatni
1. do 10. z 14
    Sierpniowa mama'06 Fan(ka) Avatar aga31
    Podziękowania / Polubienia

Domyślnie bebilon pepti 2

Czytałyście na Onecie o Bebilonie Pepti 2?Cytuję:"Wstrzymano sprzedaż jednej z partii preparatu mlekozastępczego dla niemowląt Bebilon pepti 2" - poinformował rzecznik resortu zdrowia Paweł Trzciński. Jak wyjaśnił, przyczyną wstrzymania obrotu było zawiadomienie, że po spożyciu Bebilonu "jedno z dzieci uległo zatruciu". Preparat skierowano do badań. Rzecznik zaznaczył, że nie wiadomo, czy zatrucie dziecka było spowodowane właśnie tym produktem. O decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, wstrzymującej sprzedaż Bebilonu pepti 2 poinformowała telewizja TVN24.Kierownik ds. komunikacji producenta Bebilonu firmy Nutricia poinformowała, że chodzi o Bebilon pepti 2 z serii 202531, z datą ważności 15 sierpnia 2008 r. Jak wyjaśniła, powodem wstrzymania sprzedaży preparatu była reklamacja jednej z matek, u której dziecka wystąpiła biegunka."Reklamacja została złożona w październiku. Decyzja o wstrzymaniu sprzedaży produktu zapadła 15 listopada" - powiedziała. Dodała też, że firma prowadzi już na własną rękę badania reklamowanego produktu.Bebilon pepti 2 to preparat mlekozastępczy, hipoalergiczny stosowany m.in. w diagnostyce i leczeniu alergii pokarmowych na białka. Przeznaczony jest dla niemowląt powyżej 5. miesiąca życia.Trzciński podkreślił, że wstrzymanie obrotu to standardowa procedura w takich przypadkach, i że nie chodzi o wycofanie Bebilonu z rynku. Dodał, że w Polsce jest od kilkudziesięciu do kilkuset tego typu zawiadomień rocznie, a w całej Europie 40 tys.

Początkująca(y)

Domyślnie Odp: bebilon pepti 2

hi;)
    obdzwoniłam z 5 Aptek, dzwoniłam po przychodniach
    wpadłam w panike
    spr serie
    akurat Julia od m-ca ma problemy z brzuszkiem byłam z nia w szpitalu brała go od 3 m-ca od 8m-ca przestala byla na nan 2, nastepnie po 2 m-cach wrocila spowrotem do bp2, teraz do pon byla na bebiku 3 w zwiazku z wymiotami i biegunka znowu bp2
    no ale jakos sie uspokoilo jak zaczela spowrotem go pic i byc na diecie
    tak jak napisalam na poczatku wpadlam w panike zwaliłam wszystko na firme nutricia
    ale przemyslalam to Jula nie pije z tej serii mleka, wiec dalej pije
    jestem ciekawa czy bylo wiecej przypadkow zatruc???
    pozdrawiam

Początkująca(y)

Witam!
    Czy jest ktoś w Gdańsku, kto podawał ostatnio dziecku Bebilon Pepti 2 i wystąpiła biegunka i gorączka? Zgadaliśmy się ze znajomymi, których dzieci też mają biegunkę i temperaturę i też piją Pepti 2.
    Nie chcę robić afery, ale lepiej sprawdzić ten wątek- szczególnie, że wymaz nic nie wykazał i synek nie miał kontaktu z innymi dziećmi albo alergenami. Jedyne na co jest uczulony to krowie mleko. Seria mojego Bebilonu to 203799 z datą ważności 17.07.2008.
    A może wiecie jak skończyła się ta akcja z Pepti 2 w zeszłym roku?

Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

ja wiem jak to sie zakonczylo....moje dziecko dostalo biegunki bo bebiko ha 2 i dzwonilam do nich zeby sprawdzili to i przy okazji zapytalam sie bebilon peptii 2 (to ta sama firma) i o ta afere...babka powiedziala mi ze w tych mlekach sa naturalne probiotyki i one daje taki efekt, a seria ktora zostala wtedy wycofana trafila z powrotem do obiegu bo nic nie znaleziono...te wszystkie modyfikowane mleka jesli zle sie je przyrzadzi daja taki efekt.

Zadomowiona(y)

zgadzam sie z toba bo mój mały też pije pepti 2

Czerwiec 2008 :) Avatar bbakania
    Wpisów do bloga
    1

Bebilon Sojowy 2
    Właśnie dostałam info od znajomej aptekarki -
    GIF informuje, iż wycofuje się wszystkie puszki tego mleka
    z nr serii 231966 i datą ważności 01.09.2011
    (można to znależć na odwrocie puszki)

Ostatnio edytowane przez bbakania : 5-11-2009 - 23:11

Entuzjast(k)a Avatar mamaczarusia

Cytat Napisał(a) bbakania Zobacz post
    Dziewczyny mam bardzo ważny komunikat dla wszystkich mam,
    które podaja swoim maluchom mleko
    Bebilon Pepti 2
    Właśnie dostałam cynk od znajomej aptekarki, że firma produkująca to mleko wycofuje wszystkie puszki
    z nr serii 231966 i datą ważności 01.09.2011
    (można to znależć na odwrocie puszki)
    W mleku z tej serii jest coś szkodliwego!!!!
    dzięki bogu mam inną serię ale czy to nie powinno być jakoś nagłośnione? a nie na zasadzie znajoma itd, czy apteki nie powinny sprawdzać komu już sprzedały tą serię i informować???

Administrator
    Wpisów do bloga
    3

Decyzja GIF jest do obejrzenia po tym adresem:
    http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/...-11-05-052.pdf
    Chodzi o zły kod kreskowy na opakowaniu, więc raczej bez paniki

Początkująca(y) Avatar Elisha

Witam ,czy ktos wie moze czy bebilon pepti 2 jest gorsze od 1,maly nie chce mi jesc ;/

Zadomowiona(y)

Przez moment mój synek był na tym mleku( przerwaliśmy,bo lekarka zasugerowała,ze powinien przyjmować nutramigen) i miłąm bardzo podobne spostrzezenia- nie chciał jeść, marudził, ciągle płakał. Generalnie mam dobre zdanie o bEbilonie ale już od paru osób słyszałam,że z tą dwójka jest cos nie tak

Strona 1 z 2 12 Ostatni