reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bebilon pepti 2

aga31

Sierpniowa mama'06 Fan(ka)
Dołączył(a)
2 Listopad 2005
Postów
2 350
Czytałyście na Onecie o Bebilonie Pepti 2?Cytuję:"Wstrzymano sprzedaż jednej z partii preparatu mlekozastępczego dla niemowląt Bebilon pepti 2" - poinformował rzecznik resortu zdrowia Paweł Trzciński. Jak wyjaśnił, przyczyną wstrzymania obrotu było zawiadomienie, że po spożyciu Bebilonu "jedno z dzieci uległo zatruciu". Preparat skierowano do badań. Rzecznik zaznaczył, że nie wiadomo, czy zatrucie dziecka było spowodowane właśnie tym produktem. O decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, wstrzymującej sprzedaż Bebilonu pepti 2 poinformowała telewizja TVN24.Kierownik ds. komunikacji producenta Bebilonu firmy Nutricia poinformowała, że chodzi o Bebilon pepti 2 z serii 202531, z datą ważności 15 sierpnia 2008 r. Jak wyjaśniła, powodem wstrzymania sprzedaży preparatu była reklamacja jednej z matek, u której dziecka wystąpiła biegunka."Reklamacja została złożona w październiku. Decyzja o wstrzymaniu sprzedaży produktu zapadła 15 listopada" - powiedziała. Dodała też, że firma prowadzi już na własną rękę badania reklamowanego produktu.Bebilon pepti 2 to preparat mlekozastępczy, hipoalergiczny stosowany m.in. w diagnostyce i leczeniu alergii pokarmowych na białka. Przeznaczony jest dla niemowląt powyżej 5. miesiąca życia.Trzciński podkreślił, że wstrzymanie obrotu to standardowa procedura w takich przypadkach, i że nie chodzi o wycofanie Bebilonu z rynku. Dodał, że w Polsce jest od kilkudziesięciu do kilkuset tego typu zawiadomień rocznie, a w całej Europie 40 tys.
 
reklama
hi;)
obdzwoniłam z 5 Aptek, dzwoniłam po przychodniach
wpadłam w panike
spr serie
akurat Julia od m-ca ma problemy z brzuszkiem byłam z nia w szpitalu brała go od 3 m-ca od 8m-ca przestala byla na nan 2, nastepnie po 2 m-cach wrocila spowrotem do bp2, teraz do pon byla na bebiku 3 w zwiazku z wymiotami i biegunka znowu bp2
no ale jakos sie uspokoilo jak zaczela spowrotem go pic i byc na diecie
tak jak napisalam na poczatku wpadlam w panike zwaliłam wszystko na firme nutricia
ale przemyslalam to Jula nie pije z tej serii mleka, wiec dalej pije
jestem ciekawa czy bylo wiecej przypadkow zatruc???
pozdrawiam
 
Witam!
Czy jest ktoś w Gdańsku, kto podawał ostatnio dziecku Bebilon Pepti 2 i wystąpiła biegunka i gorączka? Zgadaliśmy się ze znajomymi, których dzieci też mają biegunkę i temperaturę i też piją Pepti 2.
Nie chcę robić afery, ale lepiej sprawdzić ten wątek- szczególnie, że wymaz nic nie wykazał i synek nie miał kontaktu z innymi dziećmi albo alergenami. Jedyne na co jest uczulony to krowie mleko. Seria mojego Bebilonu to 203799 z datą ważności 17.07.2008.
A może wiecie jak skończyła się ta akcja z Pepti 2 w zeszłym roku?
 
ja wiem jak to sie zakonczylo....moje dziecko dostalo biegunki bo bebiko ha 2 i dzwonilam do nich zeby sprawdzili to i przy okazji zapytalam sie bebilon peptii 2 (to ta sama firma) i o ta afere...babka powiedziala mi ze w tych mlekach sa naturalne probiotyki i one daje taki efekt, a seria ktora zostala wtedy wycofana trafila z powrotem do obiegu bo nic nie znaleziono...te wszystkie modyfikowane mleka jesli zle sie je przyrzadzi daja taki efekt.
 
Bebilon Sojowy 2
Właśnie dostałam info od znajomej aptekarki -
GIF informuje, iż wycofuje się wszystkie puszki tego mleka
z nr serii 231966 i datą ważności 01.09.2011
(można to znależć na odwrocie puszki)

 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny mam bardzo ważny komunikat dla wszystkich mam,
które podaja swoim maluchom mleko
Bebilon Pepti 2
Właśnie dostałam cynk od znajomej aptekarki, że firma produkująca to mleko wycofuje wszystkie puszki
z nr serii 231966 i datą ważności 01.09.2011
(można to znależć na odwrocie puszki)
W mleku z tej serii jest coś szkodliwego!!!!

dzięki bogu mam inną serię ale czy to nie powinno być jakoś nagłośnione? a nie na zasadzie znajoma itd, czy apteki nie powinny sprawdzać komu już sprzedały tą serię i informować???
 
reklama
Przez moment mój synek był na tym mleku( przerwaliśmy,bo lekarka zasugerowała,ze powinien przyjmować nutramigen) i miłąm bardzo podobne spostrzezenia- nie chciał jeść, marudził, ciągle płakał. Generalnie mam dobre zdanie o bEbilonie ale już od paru osób słyszałam,że z tą dwójka jest cos nie tak
 
Do góry