reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaka dieta przy skazie białkowej

Ila

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Październik 2006
Postów
117
Dziewczyny, napiszcie proszę czego dokładnie nie można jeść jeśli dzidzia ma skazę białkową? Mój synek ma prawie od samego początku krosteczki na twarzy (ma teraz prawie 4 miesiące). Pani doktor stwierdziła, że to może skaza białkowa. Ja mam nie jeść nabiału, a maluszkowi stopniowo wprowadzam bebilon pepti 1 (ponieważ dwa razy dziennie go dokarmiam). Myślałam, że nie mogę pić mleka, jeść serów, jogurtów itp. Ale teraz czytam o wołowinie, margarynie i sama już nie wiem. A capuccino mogę pić?
Proszę pomóżcie.
 
reklama
cześć!Zamiast masła możesz jeść Ramę bo nie posiada tłuszczów zwierzęcych, nie polecam Ci produktów zawierających mleka...niestety jest we wielu. Jeśli chcesz wyeliminować alergen z diety dziecka musisz także ze swojej ( to są uroki karmienia piersią) pozdrawiam
 
Powinnas równiez zrezygnowac z ryb:tak: Jak juz znikna krostki spróboj pic melko sojowe tylko ostroznie z tym bo ono tez moze uczulac a i raczej nie powinnas tez pic mleka koziego ani jego przetworow:tak: . Zrezygnuj takze z pomidorów...... no i z owocow i skoków cytrusowych.
 
Należy uważać również na pieczywo (często do bułek i pulchnych chlebków, ciastek dodają mleko, masło bądź serwatkę), parówki (też bardzo często dodają mleko), wszelkie tłuszcze na bazie mleka i produktów mlekopochodnych, sery, krokiety robione na mleku. Na początku studiowanie składu artykułu może być denerwujące - później staje się rutyną. Krostki dobrze jest smarować witaminą A (Aksoderm - biało-niebieska tubka) + linomag (biało - zielona tubka). U nas to się sprawdzało. Z mięsa najbezpieczniejsze są: królik i indyk, ewentualnie kurczak. Dzieci mogą też byc uczulone na cytrusy, unikac: grzybów, maku, miodu, truskawek, pomidorów, selera.
 
Cześć dziewczyny. Napiszcie mi proszę jakie owoce i warzywa można podawać dziecku przy diecie eliminacyjnej. Igor ma prawdopodobnie skazę białkową, ale tydzień już jest na diecie bezmlecznej i zero rezultatów. Może tydzień to za krótko by spodziewać się cudów. Elidel też jeszcze nie skutkuje...ani zyrtec...
 
Cześć Tynka. Obecnie mały pije Nutramigen a je ziemniaki, brokuły, ryż, królika, indyka, zieloną pietruszkę, pora, gruszki, dynię, naleśniki bez mleka.Chciałabym mu urozmaicić w jakiś sposób dietę ale nie wiem co mu wolno jeść a co czego nie. Do tego nie wiem na 100% czy to jest skaza czy też może ma np. alergię na pleśnie i grzyby? Jednak coś się chyba zmienia bo skórę na pleckach ma gładką a nie szorstką jak to było ostatnio, i przestał się drapać w zgięciu rączek...tylko te policzki wciąż ma trochę szorstkie.
 
Na policzkach moze sie utrzymywac dłużej bo mały na pewno wszytsko bierze w łapki a potem dotyka buźke a wiadomo , ze kurz jest wszedzie a moze tez dotykac czegos co bylo czyszczone srodkiem do mycia wiec moze to to.....poczekaj jeszcze kilka dni
oto co mozesz jeszcze dawac: marchew,kalarepka, kalafior,fasolka szparagowa,rzodkiewki, ogórek, jabłka ,porzeczki,śliwki,gruszki, morele,ryż, kaszka ryżowa lub kukurydziana, kasza zwykła.; Jesli dajesz mu gotowe obiadki to zwróc uwage czy jest dodawane do nich maslo bo czesto tak jest a jesli robisz wszytsko sama to oki.
 
reklama
justynulka u nas efekty byly dopiero po miesiacu.
Ja nie jem niczego co mogloby zwierac nawet sladowe ilosci mleka(cappuchino tez) zero wolowiny, wydaje sie to dawac efekty bo po miesiacu bezskutecznej walki z wysypkami wreszcie doczekalam sie gladkiej buzki :)
 
reklama
Do góry