1. do 9. z 9
    Zadomowiona(y) Avatar Ila
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Jaka dieta przy skazie białkowej

Dziewczyny, napiszcie proszę czego dokładnie nie można jeść jeśli dzidzia ma skazę białkową? Mój synek ma prawie od samego początku krosteczki na twarzy (ma teraz prawie 4 miesiące). Pani doktor stwierdziła, że to może skaza białkowa. Ja mam nie jeść nabiału, a maluszkowi stopniowo wprowadzam bebilon pepti 1 (ponieważ dwa razy dziennie go dokarmiam). Myślałam, że nie mogę pić mleka, jeść serów, jogurtów itp. Ale teraz czytam o wołowinie, margarynie i sama już nie wiem. A capuccino mogę pić?
    Proszę pomóżcie.

Początkująca(y) Avatar Justynulka
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Jaka dieta przy skazie białkowej

cześć!Zamiast masła możesz jeść Ramę bo nie posiada tłuszczów zwierzęcych, nie polecam Ci produktów zawierających mleka...niestety jest we wielu. Jeśli chcesz wyeliminować alergen z diety dziecka musisz także ze swojej ( to są uroki karmienia piersią) pozdrawiam

tynka
    Guest

Powinnas równiez zrezygnowac z ryb Jak juz znikna krostki spróboj pic melko sojowe tylko ostroznie z tym bo ono tez moze uczulac a i raczej nie powinnas tez pic mleka koziego ani jego przetworow . Zrezygnuj takze z pomidorów...... no i z owocow i skoków cytrusowych.

Entuzjast(k)a
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Należy uważać również na pieczywo (często do bułek i pulchnych chlebków, ciastek dodają mleko, masło bądź serwatkę), parówki (też bardzo często dodają mleko), wszelkie tłuszcze na bazie mleka i produktów mlekopochodnych, sery, krokiety robione na mleku. Na początku studiowanie składu artykułu może być denerwujące - później staje się rutyną. Krostki dobrze jest smarować witaminą A (Aksoderm - biało-niebieska tubka) + linomag (biało - zielona tubka). U nas to się sprawdzało. Z mięsa najbezpieczniejsze są: królik i indyk, ewentualnie kurczak. Dzieci mogą też byc uczulone na cytrusy, unikac: grzybów, maku, miodu, truskawek, pomidorów, selera.

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cześć dziewczyny. Napiszcie mi proszę jakie owoce i warzywa można podawać dziecku przy diecie eliminacyjnej. Igor ma prawdopodobnie skazę białkową, ale tydzień już jest na diecie bezmlecznej i zero rezultatów. Może tydzień to za krótko by spodziewać się cudów. Elidel też jeszcze nie skutkuje...ani zyrtec...

tynka
    Guest

Justynulka a podajesz jakies mleko modyfikowane? bo ono tez mzoe uczulac.

PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cześć Tynka. Obecnie mały pije Nutramigen a je ziemniaki, brokuły, ryż, królika, indyka, zieloną pietruszkę, pora, gruszki, dynię, naleśniki bez mleka.Chciałabym mu urozmaicić w jakiś sposób dietę ale nie wiem co mu wolno jeść a co czego nie. Do tego nie wiem na 100% czy to jest skaza czy też może ma np. alergię na pleśnie i grzyby? Jednak coś się chyba zmienia bo skórę na pleckach ma gładką a nie szorstką jak to było ostatnio, i przestał się drapać w zgięciu rączek...tylko te policzki wciąż ma trochę szorstkie.

tynka
    Guest

Na policzkach moze sie utrzymywac dłużej bo mały na pewno wszytsko bierze w łapki a potem dotyka buźke a wiadomo , ze kurz jest wszedzie a moze tez dotykac czegos co bylo czyszczone srodkiem do mycia wiec moze to to.....poczekaj jeszcze kilka dni
    oto co mozesz jeszcze dawac: marchew,kalarepka, kalafior,fasolka szparagowa,rzodkiewki, ogórek, jabłka ,porzeczki,śliwki,gruszki, morele,ryż, kaszka ryżowa lub kukurydziana, kasza zwykła.; Jesli dajesz mu gotowe obiadki to zwróc uwage czy jest dodawane do nich maslo bo czesto tak jest a jesli robisz wszytsko sama to oki.

Mamy styczniowe 2007 fulltime mum Avatar aniay
    PierwszaDrugaTrzecia
    Wpisów do bloga
    3
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

justynulka u nas efekty byly dopiero po miesiacu.
    Ja nie jem niczego co mogloby zwierac nawet sladowe ilosci mleka(cappuchino tez) zero wolowiny, wydaje sie to dawac efekty bo po miesiacu bezskutecznej walki z wysypkami wreszcie doczekalam sie gladkiej buzki :)
    Moja córcia