reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie obiadki dla 8 miesięcznego dziecka ze skazą białkową

witam wszystkie mamy malych alergikow:) Mam 13 miesieczna coreczke Nadusie, jest kochanym wesolym bobasem, niestety cierpiacym na liczne alergie: uczulenie na biualko mleka krowiego, na gluten, jajka i niktore owoce w tym banany, maliny, truskawki, owoce cytrusowe. Mieszkamy a UK, gdzie skazy bialkowej nei diagnozuje sie, mowia, ze to egzema...dlatego tutaj z ta choroba trzeba walczyc samemu:no: Moja mala od 7 misiaca jest na Nutramigenie 2 Lipil, nio i caly czas obiadki gotuje jej sama. Obiadki dla malego alergika naprawde moga byc szybkie i smaczne. Chcialabym pomoc matkom, ktore tak jak ja na poczatku nie wiedzialy co gotowac swoim malenstwo, zeby bylo smacznie i zdrowo.
oto nasze obiadki:
1.krupniczek
miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, kasza jeczmienna perlowa, troszke ziemniaczka, marcheweczki, koperek i lyzka oliwy z oliwek
2. zupa fasolowa
miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, ziemniaczki, lyzeczka ryzu, fasolka szparagowa, sol, pieprz, troszke cebuli i czosnku, lyzka oliwy z oliwek.
3. zupa brokulowa
miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, ziemniaczki, malutki ziemniaczek, ryz, brokul, lyzka oliwy z oliwek, sol i pieprz
4. zupa szpinakowa
miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, ziemniaczki, slodki ziemniak, zoltko, czosnek, szpinak
5.zupa jarzynowa
miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, ziemniaczki, marchewka, zoltko, fasolak szparagowa, kalafior, brokul, lyzka oliwy z oliwek, troche koperku
6. miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, ziemniaczki, szparagi, ryz, lyzka oliwy z oliwek
7. zupa kalafiorowa
miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, ziemniaczki, kalafior, zabek czosnku 30ml hydrolizatu mleka(ja daje Nutramigen LPIL 2)
8.zupa z cukini
miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, mala cebulka, lyzka oliwy z oliwek, puszka bialej fasoli(bez wody) zmielona w blenderze, 2 cukinie, sol, pieprz. Na patelni podsmazamy na oliwie z oliwek cebulke, wrzucamy pokrojone w kostek cukinie, w osobnym warku robimy wywar miesny, miesko kroimy w drobna kosteczke, wrzucamy podsmazona leciutko cukinie z cebulka, na koniec wrzucamy zmiksowana fasolke.
9. zupa z zielonego groszku
miesko z indyka, kurczaka lub kroliczka, ziemniaczki, pol puszki groszku, ziemniaczki, oliwa z oliwek
10. pupleciki miesno warzywne
siekamy dowolne warzywa (marchewka, papryka czerwona, brokul, fasolak szparagowa itp) oraz drobno siekamy mieso (z indyka, krolika, kurczaka lub jagnieciny), mieszamy wszystko dokladnie lekko przyprawiam i formujemy malutkie pulpeciki, ktore nastepnie gotujemy na parze. Smakuja przepyszne na sucho z ziemnaiczkami, ryzem, kasza lub z sosikiem np mleczno brokulowo-czosnkowy
11. knedle z dowolnymi owocami( z jagodami, borowkami, brzoskwiniami)
ugotowac ziemniaki, przecisnac przez praske, w misce podzielic ciasto an 4 czesci, czwarta czesc wciagamy i w jej miejsce wsypujemy maka ziemniaczana, wszystko razem mieszamy, a anstepnei formujemy malutkie kluseczki z nadzieneim owocowym. Gotowac na wrzacej wodzie az wyplyna.polac maselkiem roslinnym i opruszyc lekko cukrem. Do ciasta mozna ewentulanei dodac 2 jajka przepiorcze - SA BARDZO ZDROWE I NIE UCZULAJA!!

to by bylo tyle, mysle,ze moje przepisy bede sluzyly wam pomoca:-) zycze smacznego waszm malm pociechom:) pozdrawiam wszystkie mamy alergikow!!:-)
 
reklama
Do góry