reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie obiadki dla 8 miesięcznego dziecka ze skazą białkową

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Drogie Mamy jakoś nie mam weny co do robienia obiadku mojemu 8 miesięcznemu Erykowi. Nie chce jeść tych ze słoiczków i sama mu musze robić. Zazwyczaj robię marchewka, ziemniak i kawałek indyka lub żółtko i to miksuję. Co mogę dawać zamiennie na taki obiadek? Zaznaczam, że Eryk ma skazę białkową. Jakie warzywa mogę mu dawać, czy tylko indyka? Bardzo prosze o Wasze rady. I ogólnie co dajecie takiemu dziecku do jedzenia jeszcze. Eryk dostaje mleko Isomil, kaszkę Sinlac, tarte jabłuszko i desery z owoców w słoiczkach.

pozdrawiam

Sylwia
 
reklama
Marchewka, pietruszka, seler, ziemniaki, brokuły, brukselka, może już być kalafior, zielony groszek,kukurydza, ryż, kasza jęczmienna, perłowa - najdrobniejsza. większość warzyw - pod warunkiem, że z dobrego źródła i w miarę świeże
owoce: takie jak są smaki kaszek - leśne: jagody, maliny, brzoskwinie, jabłka, gruszki, banany
mięso: pierś z kurczaka lub z indyka może być obrana pałka ze skóry i kości, także cielęcina się nadaje
możesz mu/jej podawać jedzenie już do gryzienia np ziemniaki, lub kopytka - warzywa muszą być mięciutkie i drobne jak piure ziemniaczane
uważaj tylko by jedzenie nie było zapierające
po czym stwierdzono ci skazę?

POWODZENIA
 
Skazę pediatra stwierdziła po kupkach ze śluzem, ulewanie i czerwonawe policzki. Ulewanie już sutąpiło więc nie wiem czy to było to, kupa ze śluzem czasem się pojawia, ostatnio były zielone kupy i aż taki zielony płyn z pupy ale to po mleku NAN HA 2 już zmieniłam na Isomil sojowe. Czerwonawe policzki pojawiają się co jakiś czas. I to tyle a co Ty o tym sądzisz?
 
tez się chętnie dowiem co dawac. U nas mała ma 9 m i skazę białkową - od miesiąca prawie na mleku "paskudztwie", dieta bezbiałkowa i do tego zyrtec - no i tak znaleźliśmy winowajce - jak dostaje cos z mlekiem natychmiast pysio czerwony jak burak.
Ja daję paskudne pseudomleko z miesznką kaszki ( bananowa dobrze zabija smak Bebilonu Pepti) Sinlac dla odmiany, na obiadek domowa zupka jak mam czas ( np brokułowa -uwielbia ją ( ziemniaki, mała marcheweczka, brokuły). zaczęłam dodawać inne warzywka, nawet znośnie, nie licząc wysypki na pupie po pomidorach.
Miesko - indyk, kurka, czasem królik ze słoiczka - nie cielęcina - jest alergizująca.
Gluten już opanowałyśmy, wiec biszkopcik, lub chlebuś podgryza.
jajko - pół zółtka co 2,3 dzień

Konczą mi się pomysły. A i czasu nie mam tyle by spedzac pol dnia przy kuchni.
 
Po pierwsze sugerowalabym wizyte u dermatologa.Te mialam taka inteligentna pediatre-czerwone policzki i ulewanie=skaza.bebilon pepti i bedzie ok.Dalej ulewa i policzki czerwone-pani przesadza:angry:
Poiszlam do derm.i sie dowiedzialam.Maly ma bardzo delikatne AZS i faktycznie ma alergie,ale nie wiemy na co.Mamy odstawic wszystkie silne alergeny do conajmniej roczku.wiec zoltko,maliny,owocxe lesne drobnopestkowe,bialko,czekolada,kurczak,owoce południowe i pomidorki
Dostalam masc,odstawilam maliny,rumianek i mleko i jest idealnie:tak:
Sama gotuje zupki,na indyczku z oliwa z oliwek.Do zupek doadaje-marchew,pietruszke,natke,koperek,szczypiorek,ziemniaczki,szpinak,brokuły,kalafior,buraczek,-oczywiscie nie wszystko na raz.Mozemy dodawac ziola,czosnek-zupki sa lepsze.Kaszki ryzowe,kleiki,owoce-jabluszka,gruszki,banany,winogrona,morelki,brzoskwinie.
Mam nadzieje ze na cos sie przydalam;-)
 
Marchewka, pietruszka, seler, ziemniaki, brokuły, brukselka, może już być kalafior, zielony groszek,kukurydza, ryż, kasza jęczmienna, perłowa - najdrobniejsza. większość warzyw - pod warunkiem, że z dobrego źródła i w miarę świeże
owoce: takie jak są smaki kaszek - leśne: jagody, maliny, brzoskwinie, jabłka, gruszki, banany
mięso: pierś z kurczaka lub z indyka może być obrana pałka ze skóry i kości, także cielęcina się nadaje
możesz mu/jej podawać jedzenie już do gryzienia np ziemniaki, lub kopytka - warzywa muszą być mięciutkie i drobne jak piure ziemniaczane
uważaj tylko by jedzenie nie było zapierające
po czym stwierdzono ci skazę?

POWODZENIA

seler, kasza jęczmienna, perłowa (gluten), owoce leśne, jagody, maliny, pierś z kurczaka ?????? z tego co wiem, to bardzo alergizujące produkty i u dzieci ze stwierdzona alergią niestety odpadają :tak:
jesli chodzi o produkty odpowiednie dla malego alergika, to zgadzam się tu z Kirą, bo obie mamy dzieci ze skazą białkową i delikatnym AZS i menu naszych maluszków wyglada bardzo podobnie, czyli jedza to co wlasnie KIRA wypisała, choc trzeba zaznaczyć, ze kazdy maluszek jest inny i niestety nie zawsze mozna sie opierac na doswiadczeniach innych mam-trzeba probowac samemu.
elfica proponuję do warzywnych papek dodać szpinaczku lub kalafiorka czy tez brokułow.kombinuj z roznymi warzywkami ;-) a probowałas sloiczkow z króliczkiem??? bodajze BOBOVITY moj maly je uwielbia.jest mnostwo gotowych obiadkow ktore nadają sie dla malych alergikow, nalezy jednak dokladnie czytac etykiety, aby nie trafic na skladnik, ktory nie jest dla naszych bąbli wskazany.mozesz tez ugotowac brzdącowi ryż i zmiksowac z roznymi rowniez ugotowanymi warzywkami, dodaj troszkę soli i oliwy z oliwek i gotowe;-)
tak naprawdę to same musimy tworzyc dla naszych skarbow przepisy na PAPU w oparciu o produkty ktore moga jeść , nie wiem co je twoj synek, czego probowałas, a czego jeszcze nie , wiec trudno jest mi pomoc. co do mleka sojowego, to tez musisz uwazac, bo u nas powodowało wysypkę, oczywiscie nie zawsze sie tak zdarza, ale prawdopodobienstwo uczulenia sie na soję jest bardzo duze.
 
Witam.Mam 8 miesiecznego synka i mam straszny problem. Nie mam pojecia co moge mu dawac bo mam wrazenie ze po wszystkim boli go brzuszek. Siedze po nocach i czytm stronki o dzieciach z alergia.Bardzo prosze o przesłanie mi na poczte jakis przepisow i prodoktow bezpiecznych.Bede bardzo wdzieczna.Dziekuje i pozdrawiam
 
reklama
ja na wstepie uczepie sie cieleciny - dzieciom z alergia na bialko mleka krowiego nie jest wskazane podawanie takze wolowiny i cieleciny ;-/
soja bardzo uczula, seler tak samo...

Agatina... to nie takie proste - skoro ty nie wiesz co szkodzi twojemu dziecku to jak my mamy ci przeslac przepisy???
eliminuj po kolei po jednym produkcie i moze wytropisz winowajce... a tak na marginesie bole brzuszka to czesty objaw alergii na gluten (maki i kasze). najlepiej jednak isc do alergologa i pogadac ;-)

no i rada dla wszystkich tropiacych - DZIENNICZEK, w ktorym bedziecie zapisywac w kolumnach: co dziecko zjadlo, objawy skorne, objawy.... no o kupke chodzi, zachowanie dziecka ;-) jest to bardzo pomocne ;-)

elfika! tak jak napisala nataK - testuj sloiczki wszystkich dostepnych firm czytajac uwaznie etykietki. a jesli nie masz pomyslu na gotowanie to "zwal" sklad z etykietki i dopraw po swojemu albo tez zmien proporcje - moze dziecko nie tyle nie lubi sloiczkow co jakiegos konkretnego warzywka?
 
Do góry