reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie obiadki dla 8 miesięcznego dziecka ze skazą białkową

Witam wszystie mamy!
Widzę, że troszkę się tu cicho zrobiło, jednak może ktoś tu zajrzy?
Nasz synek ma 8 m-cy i ma skazę plus małe AZS. Jemy Nutramigen, zupki i owoce i zaczynamy z kaszkami. Chodzi mi właśnie o nie, bo co do owoców, warzyw i mięs nie mamy problemu. Nie mamy za to pojęcia jakie kupić kaszki, czy kleiki. Tzn mamy unikać wszelkich produktów zawierających cokolwiek co ma choćby ślad mleka - czyli mleko w proszku, serwatka itp? Wtedy odpada prawie wszystko....Czy może przy skazie chodzi o to, by unikać stricte nabiału (jogurty, śmietana, serki - bo mleko krowie to oczywiste, że i u zdrowych dzieci teraz odpada)?
Jakie macie doświadczenia?
 
reklama
Witam wszystie mamy!
Widzę, że troszkę się tu cicho zrobiło, jednak może ktoś tu zajrzy?
Nasz synek ma 8 m-cy i ma skazę plus małe AZS. Jemy Nutramigen, zupki i owoce i zaczynamy z kaszkami. Chodzi mi właśnie o nie, bo co do owoców, warzyw i mięs nie mamy problemu. Nie mamy za to pojęcia jakie kupić kaszki, czy kleiki. Tzn mamy unikać wszelkich produktów zawierających cokolwiek co ma choćby ślad mleka - czyli mleko w proszku, serwatka itp? Wtedy odpada prawie wszystko....Czy może przy skazie chodzi o to, by unikać stricte nabiału (jogurty, śmietana, serki - bo mleko krowie to oczywiste, że i u zdrowych dzieci teraz odpada)?
Jakie macie doświadczenia?
Moj synek tez ma AZS, miedzy innymi skaze bialkowa i jest uczulony na wiele zeczy i u nas jak narazie sprawdzaja sie kaszki ryzowe Bobovity. Dosypuje sie je tylko do preparatu mlekozastepczego i gotowe. :-)
 
jest jeszcze sinlac - kaszka bezmleczna i bezglutenowa - mozna ja podawac z prepatarem mlekozastepczym i robic z niej ciasteczka i rozne kluseczki ;-)
 
dzięki wielkie!
nie mieszkam w Polsce i widzę jednak, ze Wasze rada na nic się nie zdadzą:-(. Weszłam na str Bobovity i faktycznie tu JEST wybór! U nas póki co poza Sinlac'iem znaleźliśmy jedynie dwie inne kaszki bez czegokolwiek mlecznego w składzie, w tym tylko jedną smakową. Do tego zaznaczają na opakowaniu, że produkt itak "może zawierać śladowe ilości mleka"... Tu do wszystkiego dodają mleko w proszku lub serwatkę :-( - nawet do większości słoiczkowych obiadków! Chyba będziemy musieli się zaopatrzyć w Polsce przy okazji...
 
Sinlac robi się na wodzie bo to pełnowartościowy posiłek Na mleko pozwalają go czasami dodawać pediatrzy jak dzieci mają problemy z przyrostem wagi:tak: Możesz kaszki robić sama np kupujesz płatki ryżowe gotujesz na wodzie dodajesz owoce miksujesz i do tego mieszanka. Można też kaszę jaglaną, kleik lub kaszkę kukurydzianą. Może poszperaj na necie jest taka szwajcarska firma Holle oni mają duży wybór kaszek bezmlecznych i chyba są sklepy które to wysyłają za granicę
 
Pierwsze przykazanie matki alergika: CZYTAĆ ETYKIETY!!!!Ja taka mądra, bo zaliczyłam wtopę i podałam obiadek z króliczkiem, tyle, że Hanię mi wysypało a na etykiecie doczytałam 10% mleka pełnego:-(I to niestey cecha większości obiadków, czy Risotto, czy pomidorowa( pomidorowa ma jeszcze zakazany u nas sok winogronowy)
Hania ma 10 mięsięcy i toleruje większość warzyw do których dorzucam fasolę czerwoną, soczewicę, ryż i kaszę- ale u nas przetestowane, że to może.
Polecam sugestię Rubi, bez dzienniczka ani rusz. Po 4 miesiącach notowania mam sciągę towarów zakazanych i dozwolonych.
I jeszcze jedno , póki pewnego produkty się nie poda nie wiadomo czy maluch będzie na nie uczulony czy nie. Pomijam te które testy alergiczne ewidentnie wykryły za złe.
I jeszcze różne są możliwości brzuszka, niektóre dzieci nie podołają fasoli czy cebuli bo dla nich nawet nie alergizujące, ale poprostu ciężkostrawne, a niektóre się zarzerają- jak moja Hania:tak:
 
Witam:-)
Moja córeczka ma osiem miesięcy i jest na nutramigenie bo po kolkach i wysypce stwierdzono, że ma alergię na białko mleka krowiego. Kolki mineły, wysypka też ale borykamy się z silnym ulewaniem. Ciężko idzie mi rozszerzanie diety mojej córci. Tzn. Je dynie z ziemniaczkiem, brokuły, pije soczek jabłkowy ale jak tylko podam jej marchewkę to ulewa jak fontanna całe pokarmy. A w słoiczkach praktycznie zawsze jest marchewka. Co robić? Z tego co czytam to Wasze ośmiomiesięczne pociechy jedzą o wiele więcej od mojej i martwię się, że moja Julcia jest do tyłu z dietą. Poradźcie mi coś proszę. Pisałyście też, że dzieci miały kupki ze śluzem. Ja też zauważyłam śluz w kupkach córeczki. Co to oznacza?
 
reklama
cześć dziewczyny! ja od paru miesiecy borykam sie z wysypka u mojego skazowca....nic nie pomaga, ani eliminacja produktów ani kremy, a co sadzicie o Atoterm pp ?
 
Do góry