reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie sztuczne mleko przy skazie białkowej?

MADZIKK29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Maj 2005
Postów
1 138
Miasto
Kielce
mój synek ma prawie 3 miesiące i ma skazę białkową ,jak na razie karmię go tylko swoim pokarmem a sama stosuję dietę bezmleczną,ale za miesiąc idę do pracy i chyba będę musiała wprowadzić na dzień jakieś mleko sztuczne a z tego co widziałam w sklepach to większość mleka jest na bazie krowiego.
Czy jest mama która karmi dziecko ze skazą białkową sztucznym mlekiem,jakim?
 
reklama
najlepiej zapytaj swojego pediatrę
prawdopodobnie zaleci Ci Nutramigen lub Bepilon pepti
nalepiej abys dostała na te mleka receptę wtedy bedziesz mogła kupic je za odpłatnością 50%, bo są dość drogie nie wiem jak nutramigen ale Bebilon pepti kosztuje ok 25 zł za puszkę wiec sporo i warto miec receptę
 
MÓJ MALUCH JADŁ NA POCZĄTKU BEBILON ALE MIAŁ STRASZNĄ PO NIM BIEGUNKĘ WIĘC LEKARZ ZAPROPONOWAŁ NAM NUTRAMIGEN. MLEKO TO JEST OKROPNIE SMIERDZACE I NIEDOBRE W SMAKU ALE POMAGA, OD RAZU BYŁA POPRAWA.
 
Witam! Ja tez słyszałam ze Nutramigen jest najlepszy dla małych alergików. Mój mąż oststnio kupił taką puszkę, ale przez pomyłkę bo miał coś kupić dla mojego maleństwa, ponieważ pokarmu miałam za mało - z chęcią odstąpię tą puszkę;). Niestety mleczko to faktycznie jest niezbyt dobre, ale malenstwa przyzwczajają sie, pozdrawiam
 
tymus je bebilon pepti ale objawy skazy utrzymywaly sie przez jakis czas nawet po przejsciu na to mleczko, teraz juz jest lepiej ale nie idelanie.
 
Cześć.
Mój synek od 2 miesiąca życia ma skazę.
Do 7-go miesiąca karmiłam go wyłącznie piersią stosując dietę bezmleczną.
Przechodząc na sztuczne karmienie lekarka kazała podawać Bebiko Sojowe ale po nim również nastąpiłą reakcja alergiczna.
Teraz Kuba od 3 dni wcina Bebilon Pepti, lecz na efekty pewnie poczekamy jakiś czas (wysypka się utrzymuje).
Z tego co wiem do 5-go miesiąca podaję się Nutramigen, później jednak trzeba przejść na coś innego.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w leczeniu wstrętnej alergii.
 
Cześć.
Moja Zuzka też ma alergie pokarmową -na białko mleka krowiego_Od kąd skończyła 2,5miesiąca podaje jej NAN HA,A dla dzieci którym się ulewa antyrefluksowe NAN AR- hipoalergiczne.Polecam to mleczko .
 
Dostałam od lekarki receptę na Nutramigen...i podaję go już małemu od 3 miesięcy! chociaż jest śmieerdzące i gorzkie mały ładnie jje...niestety okazało się że Maciek ma też alergie na inne rzeczy oprócz mleka krowiego...tzn.na banany,brzoskwinie,morele,winogrona,dynię,seler....sporo się tego uzbierało...ale mam nadzieję że z tego wyrośnie :laugh:
 
hej!!!
ja polecam zdecudowanie NUTRAMIGEN pilismy bebilon pepti i niestety wysypka nie schodziła a nasza mała ciągle miała opory nutramigen sie sprawdza choć cmierduszkuje niesamowicie dziwie sie jak mozna to pić ale trzeba bylo karmiłam 12 msc i nasza mała nic nie jadła "doraddzy" radzili zeby przestać karmić to będzie jesć i co??? nie je a ja mam wrazenie ze siebie czegoś bardz waznego pozbawiłam
 
reklama
Madzikk u nas sprawdzil sie Nutramigen i obecnie Bebilon Pepti 2 + bebiko... lekarz stwierdzil ,ze mozemy zaczac dodawac w malych dawkach i obserwowac malego , jesli nic sie nie dzieje to dawke zwiekszamy - obecnie u nas wyglada to tak -4miarki bebiko i jedna bebilonu na karmienie :) Mam nadzieje ze juz niedlugo zupelnie przejdziemy na bebiko :)
Pozdrawiam
 
Do góry