reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie sztuczne mleko przy skazie białkowej?

bacha75 pisze:
Cześć.
Moja Zuzka też ma alergie pokarmową -na białko mleka krowiego_Od kąd skończyła 2,5miesiąca podaje jej NAN HA,A dla dzieci którym się ulewa antyrefluksowe NAN AR- hipoalergiczne.Polecam to mleczko  .

ale na opakowaniu nan-a HA jest napisane żeby nie podawać przy juz stwierdzonej alergii..

U nas ciągle gorsza wysypka, po bebilonie pepti nie przechodziła a po nutramigenie dużo gorzej :mad:
ja myślę że to nie jest alergia na białko krowie..
tylko w takim razie na co ??? ??? ??? ???

płakac mi sie chce jak na mojego synka patrze i nie mogę mu pomóc :(
narazie mam nową partię smarowideł do wypróbowania..
 
reklama
Moja córa przez 3 pierwsze tygodnie swojego życia jadła moje mleczko, przez kolejny tydzień Nan hypoalergiczne. Stwierdzono Uczulenie na białko mleka krowiego - do chwili obecne podajemy Bebilon Pepti (teraz juz 2) - mleko na recepte - P odpłatności (to tak dla niewtajemniczonych)

Pozdrawiam
 


płakac mi sie chce jak na mojego synka patrze i nie mogę mu pomóc :(
narazie mam nową partię smarowideł do wypróbowania..
no u nas nutramigen pomóg coprawda od czasu do czasu wyłazi nam to ochydne uczulenie ale radzimy sobie kąpąc małą w oilatum i smarując zaatakowane miejsca zelem aloesowym herbalife i jakoś idziemy do przodu ;D
 
A u nas skaza wychodzi dopiero teraz (pierwsze objawy jak mały miał ok rok i 2 miesiące, ale do roku nie dostawał wogóle mleka sztucznego), jak był maluśki, miał krosteczki na buzi i kolki i lekarze mówili ze być może to alergia,ja odstawiłam prawie wszystko w swojej diecie, a potem powoli wprowadzałam i wszystkie dolegliwości ustąpiły do 4 miesiąca, wiec lekazrze zaczęli wykluczać skazę, potem ok 9 miesiąca wprowadziłam brzoskwinie (mus i kaszkę) i wyszło uczulenie na nie, przez kilka następnych miesięcy pokolei wprowadzałam nowe produkty i było ok, wprowadziłam m.in. jogurty, twarożki, o radę co do wprowadzenia kaszki na mleku modyfikowanym poszłam do alergolog, zrobiła synkowi test skórny i kazała próbować, na początku było ok, a po ok miesiącu dostał szorstkich krost, wprowadziłam na próbę bebiko HA i krosty zniknęły, mąż przez pomyłkę kupił mi tydzień temu NAN HA i mały dostał mega zielonej biegunki która się utrzymywała aż wróciłam do bebiko HA, tylko teraz się zastanawiam czy dobrze robię dając mu to bebiko HA, bo podobno jak dziecko już reaguje alergicznie to nie powinno pić mlek HA.
Boję się że teraz uczuli się na bebiko HA jak wcześniej na zwykłe modyfikowane w kaszce.
 
ja też początkowo podawałam NAN HA ale na nim pisze że przy już stwierdzonej alergi nie powinno się go podawać więc nie daje ::) u nas alergia jest tyle że nadal nie wiemy na co ::)
 
Witam
przeczytałam we wczesniejszych wypowiedziach, ze nutramigen podaje się tylko do 6 miesiaca a co potem?? Syn jest na razie na moim mleczku, teraz kończy rok i chce go przestawic na sztuczne karmienie - tylko na co?? Ma ostra alergie - jestem na diecie , nawet masla i wolowiny jeśc nie moge. mysle, że bebilon nie przejdzie.
 
Żużaczku.
Lekarz napewno przepisze wam Bebilon Pepti 2.
Jest dobrze tolerowany przez dzieciaki, tzn. bardziej im smakuje niż Nutramigen.
Mój Kuba od razu się chwycił za butl i wyduldał całe 180 ml.

Pozdrawiamy, aha i daj znać co wam lekarz przepisał.
 
u nas bebilon sie nie przyjoł mała piła go na siłe i tak przeciągało sie nasze cycusiowanie

a alergia hohohohoooo okropna nie ustawała
nutramigen za to odrazu sie spodobał (choć smierdzi i smakuje fujjj duzo go żej) takze kochana musis niestety wypróbować na dzieciaczku
 
reklama
myszorka pisze:
u nas bebilon sie nie przyjoł mała piła go na siłe i tak przeciągało sie nasze cycusiowanie

a alergia hohohohoooo okropna nie ustawała
nutramigen za to odrazu sie spodobał (choć smierdzi i smakuje fujjj duzo go żej) takze kochana musis niestety wypróbować na dzieciaczku
Ha, no to ciekawe ;)
Widać masz małego smakosza.
Może kiedyś będzie się rozkoszował kawiorem i krewetkami??!!
;) ;) :laugh:
Pozdrawiam
 
Do góry