reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jakie sztuczne mleko przy skazie białkowej?

pediatra początkowo powiedziała żeby mu dawać to bebiko hA ale i po nim wystąpiła wysypka, teraz dostalismy receptę na 2 mleka, sojowe i bebilon pepti, które nam się uda wprowadzić, na razie próbuję sojowe (po troszeczku dosypuję do starego, dostałam taką ulotkę jak wprowadzać mleko), pierwsza próba - wypił ale zwymiotował, druga próba na razie wypił i śpi dalej.
Dziwi mnie tylko bo Krystian ma już prawie 16 miesięcy a pediatra przepisała mu Isomil 1 i bebilon pepti 1 ??? niestety mój syn to taki żywioł że nie miałam szans nawet zobaczyć co mi przepisuje, bo nasze spotkania wyglądają tak najpierw pacyfikuję na sekundę Krystiana i ona go bada, dłuzej się nie da bo szacownemu się nie podoba a potem on biega po pokoju, a ja rozmawiam z pediatrą jednocześnie biegając za małym żeby zupełnie gabinetu nie zdemolował, na koniec zbieram wszystkie Kartki i otwieram drzwi a samolot-Krystian wylatuje na korytarz ::).
I teraz zastanawiam się czy zrobiła to specjalnie, czy się pomyliła? Na szczęście Krystian je już bardzo dużo róznych produktów a to mleko to jest potrzebne do "kaki" bez której zasnąć nie chce, więc niedożywienie mu raczej nie grozi.

 
reklama
jagoda my własnie rozpoczelismy podawanie bebilonu i choc Witek ma roczek, to pediatra zaleciła zaczynac od Bebilonu pepti1. . Powiedziała, ze tak jest lepiej przystosowac uklad trawienny malucha. potem, po pierwszej puszce jedynki mamy przejsc na 2.
 
dokładnie to samo usłyszałam dzisiaj od pediatry ;D, jesteśmy juz prawie po 1 puszce bebilonu, po Isomilu wymiotował, dodałam mu tylko troszeczkę do starego mleka i mimo to nie dawal rady go pić.
Później jechaliśmy na wieś i jak na złość nigdzie po drodze nie mieli bebiko HA, w walizce miałam tylko Isomil i bebilon, bez kachy nie zaśnie, po Isomilu wymiotował, nie miałam wyboru zrobiłam mu kaszkę tylko na bebilonie od razu bez powolnego wprowadzania i zasmakował. Zadnych wymiotów, pije jakby mu różnicy nie robiło 8). Już tydzień jesteśmy na bebilonie, właśnie kończymy pierwszą puszkę, byliśmy u pediatry po następne recepty i dostaliśmy już na bebilon 2.
Jedyne co smuci to to że na razie nie widać poprawy :-[, może to jednak nie mleko, tylko co ???
 
Krystian jest od 3 tygodni zsypany nie wiadomo po czym, nic nowego mu nie wprowadzałam.
Wcześniej zsypało go po miesiącu dawania kaszki na zwykłym modyfikowanym, jak przeszliśmy na HA na 3 dzień wysypka ustąpiła a teraz już 8 dni dajemy bebilon a wysypka jak była tak jest

Ten nasz przypadek jest trochę dziwny, jak miał 3 tygodnie to go zsypało i dostał potwornych kolek, lekarze zaczęli podejrzewać alergię mi kazali praktycznie wszystko odstawić,kilka tygodni żywiłam się tylko gotowanym indykiem i starymi ziemniakami o to był maj a wtedy wiadomo młode przeazotowane.
Później zaczęłam stopniowo wprowadzać różne produkty i ostatnią kolkę dostał w dniu ukończenia 4 miesięcy, jak mamusia się spagetti najadła a potem to już wszystko mogłam jeść i nabiał i czekoladę i cytrusy i jemu nic nie było, cera ładniutka zero kolek, więc myślaąłm że problem za nami.
Dopiero jak zaczęłam mu wprowdzać pokarmy to wyszło że: brzoskwinie są be, inne produkty tolerował bez problemu.
Przez wiele miesięcy nawet kaszkę jadł na moim mleku i do roku nie miał żadnego modyfikowanego mleka w ustach.
Nie wiedziałam jakie mleko mu wprowadzić poradziłam się alergolog, jako że od 9 miesiaca jadł jogurty a od 11 twarożek i nic mu nie było, do tego zrobiła mu test skórny i wyszedł negatywny, powiedziała ze na 100% to uczulenia na mleko nie skreśla ale mozna spróbować z zwykłym modyfikowanym i na początku było ok a teraz się wszystko pop@#$$%^&*.Karmiłam rok i 2 miesiące, odkąd przestałam prawie cały czas walczymy z alergią jak błędni rycerze.
Jak alergia jest widoczna od razu jest łatwiej, można ustalić wprowadzanie itd, a teraz mój niuniuś już wiele smaków zna, do tego jeśli ostatnio mu nic nie wprowadzałam to zaczyna się uczulać na produkty które je od dawna, a lista tego co uczula jest dłuuuuga i traf teraz co, a może to nie jedzenie ???
Idę w najbliższym czasie do alergolog, zobaczymy co dalej.
 
Bylam dzis u pediatry zeby przypisal mi jakies mleczko bym Milenie kaszki mogla robic (nie mam juz tyle cierpliwosci,czasu i powoli mleka by sciagac na kaszke) i przypisala ISOMIL,ciekawe jak go zatoleruje.
 
jagoda u nas wysypi raz sa raz ich nie ma. lekarz kazała sie nie przejmowacjesli nie przechodzą w stan ostry i tak tez czynimy. najgorsza była reakcja na pomidora - okropny katar.
 
U nas najgorszy był:
totalne zsypanie 2 dni przed 1 urodzinami, olbrzymie czerwone plamy, takie żywe rany, wyglądał gorzej niż jakby nagłego ataku ospy albo odry dostał.

no i niedobrze jest bo co jakiś czas łapie biegunki, wymioty mu się zdażają,
i ok. 3 tygodnie temu tydzień kasłał nie wiadomo od czego, pediatra go obadała i stwierdziła że chyba alergia.
Po pomidorach, ogórkach i czereśniach ma biegunkę, zieloną i śmierdzącą.
 
reklama
jagoda te biegunki i wymioty sugeruja alergie na gluten. Sprawdzałas? Teraz w wiekszosci wojewódzkich stacji krwiodawstwa mozna zrobic testy alergiczne z krwi. Sa bardziej wiarygodne niz skórne i mozna je robić juz od pierwszego roku zycia (skórne sa prawidlowe dopiero po 3 roku (tak mowiła pani profesor z naszego DSK)
 
Do góry