reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wprowadzać pierwsze soczki??

Doticzka

Klub grudniówek'07
Dołączył(a)
3 Grudzień 2006
Postów
382
Witam, mój synek nie długo kończy 3 miesiące . Od początku jest na bebilonie pepti1 i oprócz tego że jest alergikiem to jeszcze ma silną anemie, dlatego też zaczełam się zastanawiać nad wprowadzeniem soczków np z marchwi i jabłka. Co wy na to? Czy powinnam i od kiedy ? Aha a kleik ryżowy na noc po łyżeczce do butli z mlekiem bebilon- można od kiedy dodawać?
 
reklama
Moim zdaniem soczki możesz powoli wprowadzać (my zaczęliśmy od 4 m-ca) ale na początek rozcieńczaj je z wodą (tzn więcej wody niż soczku). Co do kleiku to chyba też będzie ok, nie powinien uczulać.
Najlepiej by było gdybyś skonsultowała to z lekarzem prowadzącym.
 
Moja Roxanka ma 5 miesięcy i soczki pije juz od prawie 2 miesiecy.nie rozcienczam ich z woda,ale moja mala i tak za nimi nie przepada.Kleik ryzowy daje jej od paru dni,a co do marchewki i jablka.to na jablko ma uczulenie a marchewke je z ryzem :)pozdrawiam
 
Julce zaczęłam dawać rozcieńczone soczki jak skończyła 3 miesiące. :tak::-)BoboFruit ma delikatniejsze w smaku te w ciemnej butelce, bo klarowne są kwaśne. Myślę że po mału możesz próbować. Po troszku codziennie... :tak::tak::tak:
Kleik też raczej nie zaszkodzi. ;-)
 
Wprowadzać soczki należy wtedy, gdy alergolog pozwoli! Każde dziecko jest inne, więc inaczej reaguje jego organizm. Należałoby się spytać alergologa, czy dziecko może już je przyjmować, czy jeszcze poczekać do następnej wizyty. Alergolog nie gryzie. Naprawdę. :happy2:
 
Moja alergiczka piła soczki od ukończenia 4 miesiąca zycia, ale niestety nie wszystkie (uczulona na cytrusy) i jest pod nadzorem alergologa.
 
Do góry