reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko sojowe

aguula pisze:
Moje dziecko jest uczolone na mleko sojowe (stosowalismy Isomil) - skora byla tragiczna i do tego byly zaparcia.

Mam pytanie bo od niedawna zaczelam mojejmu malemu uczuleniowcowi dawac isomil do kaszek (wczesniej odciagalam swoje) i mala dostala strasznego zaparcia.Czy to moze byc uczulenie na to mleczko?? Bo nie wiem czy isc zmienic do lekarza czy poprostu sie malej organizm przyzwyczaja do czegos nowego.
Bardzo prosze o odpowiedz i z gory wielkie dzieki.
 
reklama
Jednym z objawów alergii może być zaparcie. Jak zaczęłam jeść trochę danonków to pierwsza rzecz jaka się pojawila u Olka zanim go wysypało na policzkach to było zaparcie. To tak troche nie w temacie, ale podobnie to wyglądało. Proponuję wizytę u lekarza, będziesz spokojniejsza. Czasem objawy pokarmowe pojawiają się szybciej niż wyspka, a ta niekoniecznie musi się pojawić.
 
Dzieki za odpowiedz.Masz racje,dla wlasnego spokoju sie przejde niech pediatra ja zobaczy i albo uspokoi mnie albo niech mleczko zmieni,no i po co Milene meczyc tymi ztwardzeniami.
 
Proponuję też spytać o lakcid (ma mleko w składzie, więc jak jest Milenka uczulona to nie) lub lacidofil albo enterol. One regulują pracę jelit. Może wystarczy to podać i zaparcia się skończą?
Zyczę powodzenia i napisz co lekarz powiedział.
Pozdrawiam! Ola
 
Ciekawe czy ktoś tu jeszcze zagląda :-p
Mam pytanie co do "smaku" preparatu mlekozastępczego ProSobee sojowego.... Moja teraz 4 m-czna córka ma alergię na białka mleka krowiego(tak jak starszy syn miał)stosowaliśmy Nutramigen i póki nie poznała nowych smaków to było w porządku...niestety jak wprowadziąlm soczek itd..to odmówiła jedzenia"kiszonki"hehe... więc dostaliśmy Humanę SL(sojową) w smaku super, córci nic nie jest-znaczy nei uczula jej...tylko ze czytalam że Hamana jest "słabym"mlekiem...i że warto by było zamienić na PorSobee albo Bebilon sojowy...tylko czy to w smaku jest teżtakie słodkawe????bo Humana niemal nie odbiega w smaku od mleka"do kawy "w proszku...hihih i córce smakuje bardzo...co z innymi preparatami sojowymi?????
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam!!!!!
 
Anekha mój synek pije Prosobee i mu smakuje skoro je ,ma juz 11 miesięcy nie jest alergikiem jak na razie ale jest obciążony alergią ba ja i mój mąż i synek starszy jesteśmy alergikami.Przez 7 miesięcy był karmiony tylko piersią(stosowałam dietę,aby go nie uczulić),Później dostaliśmy ProSobee i nie było jakiegoś większego problemu,tylko w tym że syn nie umiał jeść z butelki tylko łyżeczką ale z czasem się nauczył.Nawet jak weszły inne pokarmy jak soki,deserki to nie odmówił mleczka,pomimo tego że karmiony był piersią nadal do 10 miesiąca.Pozdrawiam Asia
 
Nam pediatra zapisał mleko sojowe prosobee - po nim wystąpiły okropne zaparcia. Potem długo pił bebilon pepti. Od jakichś 2 miesięcy pije zwykły bebilon i jest ok.
 
Uwaga drogie mamy! Dla każdego dziecka dobre co innego. Na ProSobee się wychowywałem. Mi smakowało, ale jak robiłem na zajęciach badanie sensoryczne - już nie bardzo mi smakowało. Nie mam od 10 roku życia alergii pokarmowej. Ostatnie badania dowiodły, że i soja jest uczulająca, występuje nietolerancja białek sojowych, ale trzeba przyznać, że jest lepsza i pożywniejsza od Nutramigenu, jednakże niektórzy są na niego skazani. Co do Bebilonu. Jest lżejszy i tyle. Lecz na soję trzeba uważać. Różne dzieci, różne uczulenia, różne objawy. To indywidualna sprawa kto i co toleruje! Dlatego trzeba mieć dobrego alergologa, a co najważniejsze współpracować z nim dobrze i szczerze.

Artykuł o soi:
NaszeMiasto.pl : Katowice -- Na zdrowie
 
reklama
A u nas alergolog zakazał stosowania jakichkolwiek produktów sojowych ( w tym mleka,) bo niby soja bardzo uczula, powoduje także jakies alergie krzyzowe...
ale póki co nie sprawdzałam, więc nie wiem....
 
Do góry