reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko sojowe

B

Beta

Gość
Czesc kobialki!

Moglybyscie mi napisac co w Polsce sadzi sie na temat mleka modyfikowanego sojowego. Tomka urodzilam w Anglii.
Moj synek ma najprawdopodobnie skaze bialkowa (wysypki, biegunki itp.) wiec od ok. 9 miesiaca zaczelam karmic go mlekiem sojowym ( przepisane przez lekarza).
Jednak zagladajac do internetu spotkalam sie z wieloma negatywnymi komentarzami na jego temat. A to ze zawiera glukoze ( co niby grozi szybka prochnica) oraz ze ma nadmiar fitohormonow co zakloca gospodarke hormonalna dziecka (!!!!!!)

I badz tu madry! Wolalabym podac mu cos innego. Ale tu nie ma innych opcji. Przynajmniej dla starszych dzieci, bo wczesniej chyba tez przepisuja Nutramigen(?)

A co na to nasi pediatrzy?

Dziekuje z gory .
 
reklama
Jest tyle opinii ilu lekarzy.
Ja słyszałam, że błędem jest podawanie mleka sojowego, gdyż jest duże prawdopodobieństwo uczulenia na soję (soja to silny alergen).
Kuba pił Isomil i uczulił się właśnie na to mleczko.
Teraz pije Bebilon Pepti 2 i jest dobrze.

Dla alergików dostępny jest Bebilon Pepti 1 i Nutramigen.

Należy dodać, że wielu małych alergików piło sojowe preparaty i się na nie nie uczuliło.
Zależy to od skali alergii.

Jeśli alergia jest niewielka i szybko zauważona to duże prawdopodobieństwo szybkiego wyleczenia.

Pozdrawiam
 
DZieki za odpowiedz!!!!! ;D

Nikos
Jeśli alergia jest niewielka i szybko zauważona to duże prawdopodobieństwo szybkiego wyleczenia
.
Tu lekarze, gdy poprosilam o skierowanie chocby do pediatry ( z dzieckiem chodzi sie do ogolnego) to powiedziano mi, ze zazwyczj dzieci wyrastaja z alergii do 6 roku zycia. I tyle :-[ Czy przez wyleczenie masz na mysli specjalna opieke medyczna, czy tez przeczekanie? Wiem, ze pyt. brzmi niemadrze :) ale mysle o wizycie w polskiego pediatry.

Pozdrowienia.
I jeszcze raz dziekuje

 
Pisałam a tu nagle komp się wyłączył i wszystko znikło (fuuuuck),(burza).
Gorączka do tego daje mi się we znaki..

Gdzieś tutaj czytałam o mamie alergika również mieszkającej w Angli, że podczas wizyty u tamtejszego lekarza usłyszała radę żeby jeść wszystko i się nie przejmować bo alergia wcześniej czy póżniej sama przejdzie.

Wyślę to bo szlak mnie trafi jeśli się to powtórzy..
 
OOOOo fajnie wysłało moją wcześniejszą wiadomość.
Ale fuks. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Nikos pisze:
Pisałam a tu nagle komp się wyłączył i wszystko znikło (fuuuuck),(burza).
Gorączka do tego daje mi się we znaki..

Gdzieś tutaj czytałam o mamie alergika również mieszkającej w Angli, że podczas wizyty u tamtejszego lekarza usłyszała radę żeby jeść wszystko i się nie przejmować bo alergia wcześniej czy póżniej sama przejdzie.

kończąc wątek...

Ta opinia kłóci się w 100% z opinią naszych lekarzy, którzy nakazują całkowite wyeliminowanie z diety dziecka alergenu.

Ale przeczytałam coś ciekawego na stronie atopowe zapalenie skóry (to coś co może wystąpić przy nieleczonej bądź źle leczonej skazie.

http://www.atopowe-zapalenie.pl/forum/viewtopic.php?t=2285&sid=4985b1389c9093f12d3bb160192fce17

Lecę do łóżka bo mi palce odmawiają posłuszeństwa...

Napiszę Ci tylko, że radzę Ci udać się do dobrego alergologa (albo choć dobrego pediatry(polskiego)).

Jakieś pytania??
Pisz śmiało, napewno odpowiem..
Pozdrawiam





 
Witam,

Moje dziecko jest uczolone na mleko sojowe (stosowalismy Isomil) - skora byla tragiczna i do tego byly zaparcia.

Co wiecej Maly ma tez wysypke po Bebilonie Pepti - najwieksze zmiany sa w zgieciach raczek i nozek, pojawialy sie tez miejsca np. na lopatkach i lokiach gdzie skorka byla czerwona i sucha. :(

Jedynie Nutramigen nie pozostawia zmian na skorze mojego synka. Niestety nie smakuje mu tak bardzo jak Pepti :( ::)
 
aguula pisze:
Witam,

Moje dziecko jest uczolone na mleko sojowe (stosowalismy Isomil) - skora byla tragiczna i do tego byly zaparcia.

Co wiecej Maly ma tez wysypke po Bebilonie Pepti - najwieksze zmiany sa w zgieciach raczek i nozek, pojawialy sie tez miejsca np. na lopatkach i lokiach gdzie skorka byla czerwona i sucha. :(

Jedynie Nutramigen nie pozostawia zmian na skorze mojego synka. Niestety nie smakuje mu tak bardzo jak Pepti :( ::)
Przejdzie mu...

Pozdrawiam
 
reklama
Do góry