reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrawy bez pszenicy,owsa i mleka krwiego

Jadran

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Sierpień 2010
Postów
294
Miasto
Bliski Wschód
Witam,
Tydzień temu,po vega teście dowiedziałam się,że muszę zmienić dietę córce.Nie może jeść niczego z pszenicy,owsa i mleka krowiego.
Właściwie większość tych produktów można zastąpić.Mam jednak pytanie do mam znających się na rzeczy: z jakiej mąki najlepiej robić naleśniki? Ostatnio robiłam z mąki z ryżu brązowego ale wyszły dość łamliwe.Może warto by dodać jakiejś innej mąki by były sprężyste?
Czy próbowałyście robić śmietanę z mleka koziego?
I czy macie jakieś sprawdzone przepisy na ciasta-takie na Wielkanoc?
 
reklama
Takie produkty możesz znaleźć praktycznie wszędzie, tyle tylko, że trzeba uważnie przeczytać skład, czy na pewno nie ma domieszek, albo czy na pewno jest bez... Pewna jestem tylko jak kupuję kozie mleko od rodziny, która kozy hoduje i w sklepie jak kupuję jeden serek Chavroux, bo nie ma domieszek i jest w 100% kozi. Oprócz tego każdą etykietę potrafię przeczytać kilka razy, bo siostrzeniec ma koszmarną alergię.
 
No bo kozie sery są bardzo łagodne i dobrze tolerowane również przez alergików. Nawet lekarze to podkreślają. :) A w jakich potrawach mu je przemycałaś? Dało radę na normalnej kanapce? :) U nas na początku były podchody, ale szybko okazało się, że młody lubi i wręcz żąda koziego Chavroux na chlebie. :)
 
Do góry