reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

torcik urodzinowy dla dziecka ze skazą białkową?

mama benia

mamuśka trzydziestoletnia
Dołączył(a)
8 Sierpień 2007
Postów
46
Miasto
Poznań
Witam,
chociaz mamy jeszcze cztery miesiące to prosimy o przepisy na pyszny tort na pierwsze urodzinki dla dziecka ze skazą białkową.

Slicznie dziękujemy.
 
reklama
Przyznam że ja też jestem w potrzebie
mój maluszek za miesiąc kończy rok i nie wiem jaki torcik mu zrobić :(
musi być bez mleka nabiału) i najlepiej bez jajek
może jakiś Mamy mają przepis ?
 
u nas sprawdzil sie kolorowy torcik z galaretek z owocami (ktore dziecko moze jesc oczywiscie)
pozdr
m.
 
my tez jesteśmy w potrzebie, urodzinki za niecały miesiąc, ale znalazłam coś na innym forum, mysle, ze autor się nie pogniewa ;-)
"Torcik dla alergika
dieta bezmleczna, bezjajeczna, bezglutenowa
Ciasto:
1,5 szklanki mąki kukurydzianej
0,5 szklanki mąki ryżowej (lub ziemniaczanej)
0,5 szklanki kleiku ryżowego
0,5 szklanki kleiku kukurydzianego
0,5 szklanki cukru
1 kostka margaryny bezmlecznej

Margarynę rozpuścić w garnku razem z cukrem. Ostudzić. Dosypać mąki i kleiki i wymieszać. Ciasto będzie się kruszyło ale takie ma być. Porcję podzielić na dwie części. Tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia i wysypać połowę ciasta. Dokładnie ugnieść tak, aby warstwa była mniej więcej równej grubości. Piec 10-15 minut w temperaturze 200 stopni

Pierwszą porcję wyciągnąć z tortownicy i tak samo piec drugą część. Drugą część w tortownicy pozostawić. To ciasto po upieczeniu jest jak kruche ale przed upieczeniem jesli nie ugnieciesz dobrze bedzie ci sie rozsypywac. Najlepiej upiec na papierze bo wtedy latwo sie wyjmuje

Masa:
400 ml wody
4 łyżeczki cukru waniliowego (albo wanilia w laskach) -wanilii mozna nie dawac
1 szklanka cukru pudru
200g margaryny bezmlecznej - wyjętej wcześniej z lodówki, żeby zmiękła.
kleik ryżowy Nestle
pół szklanki wiórek kokosowych albo mrozone jagody, albo maliny, albo inne owocki (moze byc gesty soczek najlepiej ciemny jagodowy, pozeczkowy albo wisniowy).

Wodę zagotować, wystudzić dosypać kleik - tyle, żeby masa była gęsta - bardzo gesta powinna sie kleic do lyzki, jak ci wyjda gluty to sie nie martw, rozmiksuja sie pozniej. Wrzucić margarynę, wsypać cukier puder i cukier waniliowy i ucierać mikserem. Kiedy masa będzie już jednolita, wsypać wiórki i odstawić do lodówki. Zamiast wiórek mogą być inne bakalie albo owoce.
Na 2 placki trzeba zrobić masę x2. Wierzch ozdobic owocami. Zamiast wiórek kokosowych moga byc inne bakalie albo owoce.

Tort
dieta bezmleczna, bezjajeczna
Biszkopt:
1,5 szkl. maki
0,5 szkl. cukru
4 łyżeczki proszku do pieczenia
0,25 łyżezcki sody oczyszczonej
0,5 szkl karobu (do kupienia w sklepach ze zdrowa zywnoscia)
210 ml. mleka sojowego (moze byc inne dobrze tolerowane przez dziecko)
60g roztopionej margaryny bezmlecznej
0,5 łyżeczki aromatu waniliowego

Wymieszać mąkę, cukier, proszek do pieczenia, sodę i karob. Dodać roztopioną margarynę i aromat. Mieszać łyżką 2 min. Przełozyć do formy i piec min. 25 minut w temp. 180 st. C.

Krem: 1 szkl. cukru
2-3 łyżki goracej wody
kostka margaryny bezmlecznej

Skarmelizować 1 szkl. cukru; dodać 2-3 łyżki goracej wody. Po ostygnięciu mieszanina powinna mieć konsystencję gęstego syropu. Rozrobić mikserem kostkę margaryny dodając do niej syrop. Tak wykonanym kremem przełożyć tort i wypaćkać go na zewnątrz. Dekoracje wg uznania."

przepisy nie są przeze mnie wypróbowane, ale moze komuś się przydadzą-Pozdrawiam
 
Do góry