Strona 1 z 2 12 Ostatni
1. do 10. z 13
    Mama Kingusi :* Avatar monia_26
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1732
    Dziękuję (Otrzymane)
    965
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    5

Domyślnie W jakich przypadkach refundowany Nutramigen?

Od 1 marca Nutramigen jest z powrotem refundowany, ze zniżką "1" kosztuje ok. 9,50 zł, a "2" - 3,20 zł, bez zniżki - ok. 40 zł!!! Jednak obiło mi się o uszy, że nie we wszystkich przypadkach będzie on refundowany (nie we wszystkich schorzeniach).

Czy któraś z Mam słyszała coś na ten temat? Prawda to?

Wdrożona(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    3
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: W jakich przypadkach refundowany Nutramigen?

witam, monia ja właśnie dziś byłam w aptece kupić i faktycznie jest tak, jak napisałaś. Aby kupić ze zniżką na recepcie musi być zaznaczone R w odpowiednim miejscu, o tym jakie schorzenia się kwalifikują to nie wiem dokładnie ale myśle,że alergia bo mój synek jest alergikiem i mamy to mleczko , pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez olenka123 : 3-03-2012 - 20:08

3. Dziękuję monia_26 dziękuje za post
    Entuzjast(k)a Avatar Pyszczek28
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    289
    Dziękuję (Otrzymane)
    546
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Pierwsza rocznica! Otwieram szampana

Dziecko musi mieć stwierdzoną alergię przez alergologa lub innego specjalistę. W naszym przypadku był to gastrolog który widział dziecko przed podaniem Nutramigenu i po i wystawił zaświadczenie o konieczności tego mleko dla lekarza POZ.

5. Dziękuję monia_26 dziękuje za post
    Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Moje dziecko dostawało bebiko po którym się nie załatwiało. Za namową lekarza prześliszmy na Nutramigen. Teraz miesięcznie płacimy 320zł za mleko ponieważ nie stwierdzono skazy a do zwykłego mleka nie chce wracać. Co wykrył gastrolog u Twojego dziecka, że wypisał Ci zaświadczenie jeśli mogę wiedzieć. Bardzo bym chciała dziecko zostawić na tym mleku, ale z przyczyn finansowych niestety nie mogę.

Wdrożona(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    11
    Dziękuję (Otrzymane)
    11
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

też jestem ciekawa co napisal gastrolog.
    ja mam zaświadczenie od alergologa ze dziecko ma byc na diecie bezmlecznej i spożywać nutramigen. Jako kod koroby mam wpiane L20 (AZS) i pediatra nie chce mi już wypisać recepty na nutramigen na ryczał. Twierdzi ze w takim przypadku sie nie należy. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? niestety cena nutramigenu na 100% jest dla mnie nie do przyjęcia :(

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Cytat Napisał(a) mama maluszka Zobacz post
    też jestem ciekawa co napisal gastrolog.
    ja mam zaświadczenie od alergologa ze dziecko ma byc na diecie bezmlecznej i spożywać nutramigen. Jako kod koroby mam wpiane L20 (AZS) i pediatra nie chce mi już wypisać recepty na nutramigen na ryczał. Twierdzi ze w takim przypadku sie nie należy. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? niestety cena nutramigenu na 100% jest dla mnie nie do przyjęcia :(
    Moje dziecko też ma AZS i też nie mamy na to refundowanego nutramigenu. Jedynie to chyba znowu dziecko przyzwyczaić do nowego mleka poczekać aż dostanie wysypke i iść do alegrologa może wtedy kiedy zobaczą, że dziecku skóra się pogoroszyła to dadzą zniżkę bo innego wyjścia nie widze

Mama Kingusi :* Avatar monia_26
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    1732
    Dziękuję (Otrzymane)
    965
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    5

Dziewczyny, ja póki co nie muszę mieć zaświadczenia o alergii u córki, ale jeśli Kinia skończy roczek i nadal będzie ta alergia to muszę zrobić badania jej. Pediatra już 2 razy mi przepisała Nutramigen ze zniżką, tylko że ja poszłam do niej prywatnie, ale i tak się opłaca. Za przepisanie recepty zapłaciłam 30 zł i dr przepisała mi 6 op. (z R) Także zapłaciłam niecałe 50 zł za wszystko (mleczko +wizyta). A tak to za 6 op. musiałabym zapłacić ok. 240 zł!!!!!

Aha, z tego co wiem - alergolog u takiego niemowlaczka do roku czasu wystawia zaświadczenie na podstawie wywiadu, nie robi się badań w kierunku alergii.

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

i to jest mysl w takim razie tez pojde z dzieckiem do pediatry prywatnie bo moj lekarz rodzinny nie chce mi przepisac ze znizka leku tylko u nas prywatny pediatra okolo 100zl..., ale wole zaplacic 100 niz za mleko 300!

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

No ja właśnie mam 7 miesięcy córkę od 1 marca jest na nutramigenie ale....... alergolog zrobił badanie krwi i powiedział że wyniki wskazują że nie ma alergii ale objawy alergii ma więc....musimy isć na 3 doby do szpitala na testy płatkowe gdyz w innym pprzypadku nie może dać mi recepty na refundowane mleko........masakra.poszłam dziś na oddział a tu że mała ma infekcje górnych dróg...i nie może na oddział.a ja na to że mam 1 puszkę mleka na 3 dni starcza bo mała nic innego nie je oprócz mleka więc mnie wysłali do przychodni....tam, wybłagałam 1 puszkę na ref.
    Nie wiem co robić,dawałam marchew wysypka....
    szkoda gadać

Początkująca(y)
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

ja wlasnie przechodze z dzieckiem na NAN... bylismy u alergologa zrobili pobraine krwi, ale powiedziano mi, ze ona i tak nie ma skazy poniewaz nic nie widac.. jesli po NAN nie bedzie mi robila kupek bo tak wlasnie mielismy to bede sie starala o jakies badania dla niej u lekarza tez sama nie wiem co robic

Strona 1 z 2 12 Ostatni

Zasady pisania postów