reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W jakich przypadkach refundowany Nutramigen?

monia_26

Mama Kingusi :*
Dołączył(a)
24 Sierpień 2010
Postów
1 063
Miasto
świętokrzyskie
Od 1 marca Nutramigen jest z powrotem refundowany, ze zniżką "1" kosztuje ok. 9,50 zł, a "2" - 3,20 zł, bez zniżki - ok. 40 zł!!! Jednak obiło mi się o uszy, że nie we wszystkich przypadkach będzie on refundowany (nie we wszystkich schorzeniach).

Czy któraś z Mam słyszała coś na ten temat? Prawda to?
 
reklama
witam, monia ja właśnie dziś byłam w aptece kupić i faktycznie jest tak, jak napisałaś. Aby kupić ze zniżką na recepcie musi być zaznaczone R w odpowiednim miejscu, o tym jakie schorzenia się kwalifikują to nie wiem dokładnie ale myśle,że alergia bo mój synek jest alergikiem i mamy to mleczko , pozdrawiam:-)

f2wl6iyesrgysb9u.png
 
Ostatnia edycja:
Dziecko musi mieć stwierdzoną alergię przez alergologa lub innego specjalistę. W naszym przypadku był to gastrolog który widział dziecko przed podaniem Nutramigenu i po i wystawił zaświadczenie o konieczności tego mleko dla lekarza POZ.
 
Moje dziecko dostawało bebiko po którym się nie załatwiało. Za namową lekarza prześliszmy na Nutramigen. Teraz miesięcznie płacimy 320zł za mleko ponieważ nie stwierdzono skazy a do zwykłego mleka nie chce wracać. Co wykrył gastrolog u Twojego dziecka, że wypisał Ci zaświadczenie jeśli mogę wiedzieć. Bardzo bym chciała dziecko zostawić na tym mleku, ale z przyczyn finansowych niestety nie mogę.
 
też jestem ciekawa co napisal gastrolog.
ja mam zaświadczenie od alergologa ze dziecko ma byc na diecie bezmlecznej i spożywać nutramigen. Jako kod koroby mam wpiane L20 (AZS) i pediatra nie chce mi już wypisać recepty na nutramigen na ryczał. Twierdzi ze w takim przypadku sie nie należy. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? niestety cena nutramigenu na 100% jest dla mnie nie do przyjęcia :(
 
też jestem ciekawa co napisal gastrolog.
ja mam zaświadczenie od alergologa ze dziecko ma byc na diecie bezmlecznej i spożywać nutramigen. Jako kod koroby mam wpiane L20 (AZS) i pediatra nie chce mi już wypisać recepty na nutramigen na ryczał. Twierdzi ze w takim przypadku sie nie należy. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat? niestety cena nutramigenu na 100% jest dla mnie nie do przyjęcia :(

Moje dziecko też ma AZS i też nie mamy na to refundowanego nutramigenu. Jedynie to chyba znowu dziecko przyzwyczaić do nowego mleka poczekać aż dostanie wysypke i iść do alegrologa może wtedy kiedy zobaczą, że dziecku skóra się pogoroszyła to dadzą zniżkę bo innego wyjścia nie widze
 
Dziewczyny, ja póki co nie muszę mieć zaświadczenia o alergii u córki, ale jeśli Kinia skończy roczek i nadal będzie ta alergia to muszę zrobić badania jej. Pediatra już 2 razy mi przepisała Nutramigen ze zniżką, tylko że ja poszłam do niej prywatnie, ale i tak się opłaca. Za przepisanie recepty zapłaciłam 30 zł i dr przepisała mi 6 op. (z R):tak::-) Także zapłaciłam niecałe 50 zł za wszystko (mleczko +wizyta). A tak to za 6 op. musiałabym zapłacić ok. 240 zł!!!!!

Aha, z tego co wiem - alergolog u takiego niemowlaczka do roku czasu wystawia zaświadczenie na podstawie wywiadu, nie robi się badań w kierunku alergii.
 
i to jest mysl w takim razie tez pojde z dzieckiem do pediatry prywatnie bo moj lekarz rodzinny nie chce mi przepisac ze znizka leku tylko u nas prywatny pediatra okolo 100zl..., ale wole zaplacic 100 niz za mleko 300!
 
No ja właśnie mam 7 miesięcy córkę od 1 marca jest na nutramigenie ale....... alergolog zrobił badanie krwi i powiedział że wyniki wskazują że nie ma alergii ale objawy alergii ma więc....musimy isć na 3 doby do szpitala na testy płatkowe gdyz w innym pprzypadku nie może dać mi recepty na refundowane mleko........masakra.poszłam dziś na oddział a tu że mała ma infekcje górnych dróg...i nie może na oddział.a ja na to że mam 1 puszkę mleka na 3 dni starcza bo mała nic innego nie je oprócz mleka więc mnie wysłali do przychodni....tam, wybłagałam 1 puszkę na ref.
Nie wiem co robić,dawałam marchew wysypka....
szkoda gadać
 
reklama
ja wlasnie przechodze z dzieckiem na NAN... bylismy u alergologa zrobili pobraine krwi, ale powiedziano mi, ze ona i tak nie ma skazy poniewaz nic nie widac.. jesli po NAN nie bedzie mi robila kupek bo tak wlasnie mielismy to bede sie starala o jakies badania dla niej u lekarza tez sama nie wiem co robic
 
Do góry