reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wysypka na brzuszku-alergia na co?

Dopiero dziś tu zajrzałam. U nas ciemieniuchę zniszczyła dopiero maść zapisana przez lekarza, z hydrocortisonem, robiona w aptece. Bardzo skuteczna. Wystarczyło z 4 razy posmarować i był spokój.Póki co [tfu tfu] ciemieniucha nie wróciła.
 
reklama
Mogę ci poradzić tyle, że rumianek jest dość silnie uczulający i raczej nie przemywałabym tych zmian rumiankiem tylko po prostu solą fizjologiczną. Możesz też zrobić okład z zaparzonych płatków owsianych, jeśli oliwka to podobno skutkuje podgrzana, jest też maść, która nazywa się Elocom. Ode mnie to tyle. Wytrwałości życzę;)
Maści Elocom nie wolno stosować na twarzy. Zresztą jest to maść sterydowa więc lepiej jest stosować ją w wyjątkowych sytuacjach
 
Witam, u nas sytuacja była bardzo podobna do ww. Córa na bebilonie pepti, tez dostała takiej właśnie wysypki na brzuszkunpo ok 2 tyg od rozszezenia diety. Po konsultacji z alergologiem dowiedziałam się że marchwejest bardzo silnym alergenem i jabłko, choć są to rzeczy które zwykle jako pierwsze wprowadza sie dziecku. Wiec zaczelysmy od nowa od ziemniaka z dynia i ziemniaka ze szpinakiem, później stopniowo do tego indyk i albo brokol albo burak.pani dr powiedziała ze to bardzo bezpieczne warzywa. Z owoców śliwka suszona na zaparcia, morele, gruszki, banan, brzoskwinie. Ja wysypke szybciutko wyleczylam balsamem Dexeryl bardzo dobry przy AZS 3 dni i krostek nie było. Dowiedziałam się też ze alergia pokarmowa objawia się wyrazmymi suchymi i czerwonymi plamami na cielea nie nieregularna wysypka... Prowadopodobnia mała musiało uczulic coś chemicznego, proszek, perfumy..itp
 
Do góry