reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z sucha skóra?

K

Kasiczka_mama_Dominiki

Gość
hej macie moze jakies propozycje bezpiecznych preparatow na sucha skora? Podraznienia po depilacji? Sucha skore na buzi? Cos taniego. Kupowanie preparatu za 50 zl nie wchodzi w gre. Moze byc cos bez zapachu, bez kolorku i naprawde nie musi miec pieknego floakoniku - bo mnie nie stac :/

Jesli znacie cos dajcie znac.
 
reklama
Kasiczka_mama_Dominiki pisze:
hej macie moze jakies propozycje bezpiecznych preparatow na sucha skora? Podraznienia po depilacji? Sucha skore na buzi? Cos taniego. Kupowanie preparatu za 50 zl nie wchodzi w gre. Moze byc cos bez zapachu, bez kolorku i naprawde nie musi miec pieknego floakoniku - bo mnie nie stac :/

Jesli znacie cos dajcie znac.
jesli chodzi o buzie sucha to ja uzywam toniku lub mleczka z leader prince cena ok 3,99 zl jest on na ziolach polecam ,skura sie nie Łuszczy .pozdrawiam wiola
 
Kasiczko,

Ja jestem konsultantką Avonu, więc głównie używam ich kosmetyków. Jedne są droższe inne tańsze, ale wiem, że w sklepach można kupić też tanio kremiki. Mi się w ciąży zrobiła sucha buzia. Oprócz tego rusza sezon grzewczy. Buzie teraz mamy suchsze i wrażliwsze. Polecam znakomitą, naturalną maseczkę (może być nawet na włosy) - łyżeczka miodu zmieszana z łyżeczką oliwy z oliwek. Ja jeszcze lubię tam wpuścić kilka kropel cytryny, ale jeżeli masz bardzo wrażliwą skórę, to nie. Wymieszaj i poczas kąpieli - rozkoszuj się! Równie dobrze można to zjeść, ale wtedy nie będzie takiego efektu na buzi :)

Moja koleżanka używa codziennie kremu Nivea na twarz. Dla mnie to zbyt tłusta sprawa, ale też możesz spróbować.

Pozdrawiam,
Ania
 
cześć,
od początku ciąży używałam oliwki dla dzieci - rano po kąpieli i wieczorem przed snem. Od jakiegos czasu wieczorem zaczęłam używać kramu przeciw rozstępom. Ostatnio bardzo szybko rośnie mi brzuszek i pomimo tych codziennych zabiegów skóra zrobiła sie bardzo sucha i swędząca :(. Wczoraj w aptece pani poleciła mi balsam balneum intensiv (przezaczony do skóry suchej i bardzo suchej) i mimo, ze to dopiero drugi dzień już czuję poprawę. Wczoraj posmarowałam się jeszcze w pracy, bo myślałam, że nie wytrzymam tego swędzenia :evil: i efekt był widoczny, a właściwie odczuwalny już po kilku minutach. Kosztuje to 31 zł i jest bez zapachowe. Mam nadzieję, że po kilku dniach nie zmienię zdania na ten temat :) Wiem, że z tej serii jest też krem, który można stosować do twarzy.
Pozdrawiam
Giza
 
Ja do twarzy używam kremu ziaja z serii herbika plant.To jest seria do skóry suchej i wrazliwej i z tej samej serii używam balsamu do ciała i jest naprawdę super.Nie wiem niestety ile kosztuje bo dostałam je od męża.A na rozstępy używam kremu penaten i chyba działa bo narazie ich nie mam,jest niedrogi(22 zł)i fajnie pachnie jak krem dla dzieci :) .
 
Na twarz bardzo dobre i niedrogie (ok 10pln) są mało znane kremy Mincera.Ja używam półtłusty z miłorzębem.Po depilacjii możesz używać pianki Panthenol( w aptekach),a przeciw rozstępom używam Ziajke- tania i niedroga,fajną ma konsystencję półtłustą.
 
nie wiem, czy tylko ja borykam sie z tym problemem, ale moze jeszcze jakies mamy maja klopoty ze skora na lokciach i kolanach. to efekt karmienia i latania za raczkujaco - pelzajacym dzieckiem, ale cos mi sie zdaje, ze nie polepszy sie to automatycznie, jak potomek odstawi cycka i zacznie chodzic. smaruje, natluszczam, nawilzam i efekt zerowy. macie jakis sposob na to paskudztwo, bo wyglada naprawde okropnie? suche, zluszone, bleeee.. :p
 
Witaj Naju dla mnie najlepszy na suche zrogowaniałe łokcie i kolana jest bepanthen masć !!!i bepanthen lotion!!!-zamiast balsamu do ciała!!!!naprawdę rewelka!!!!polecam również dla Twojego maluszka!!!ja na przykład używan lotionu zamiast oliwki!!!! pozdrawiam cieplutko! :laugh:
 
Jeżeli to tylko zrogowacenia to polecam peeling do stóp w kremie, jednak w przypadku gdy skóra pęka i piecze, lepiej nie stosować. Najlepiej wybierz się do dermatologa, przepisze ci odpowiednią maść.
 
reklama
to zwyczajnie wysuszona skora, ale nieestetyczna jakas.. peeligiem probowalam juz ja traktowac, efekt mizerny..
 
Do góry