reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie a solarium ???

Asia N

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2005
Postów
15
Witam! Orientujecie się może czy można chodzić na solarium gdy się karmi piersią??  Bo słyszałam różne opinie i sama już nie wiem :( Wiem tylko, że jestem blada jak ściana,a na opalanie się na słońcu nie mam czasu!   
 
reklama
Asiu pomijając że solarka to nic zdrowego dla samej skóry to nie sądzę żeby karmienie mogłoby być ku temu przeszkodą
sama jestem blada i straszę sińcami pod oczami i właśnie dzisiaj chcę pierwszy raz po ciąży i urodzeniu wybrać się na 5 minut mam nadzieję że z czasem delikatna opalenizna poprawi troszkę moje samopoczucie
dodam że nie karmię piersią ;)
 
mąż się mnie pytał niedawno czy jak urodzę to pójdę na solare,ale szczerze nie uśmiecha mi się to za bardzo.pomijając to że nie jest to zdrowe,to chciałabym właśnie karmić piersią a po solarium jest niestety bardzo charakterystyczny zapach ciała,i ciężko go zmyć,myślę że dzidzia miałaby spory dyskomfort.To jeden z powodów.
 
Czytałam, że można kotrzystać tylko trzeba osłonić brodawki bo solarka może je bardzo wysuszyć. Ja też się wybieram.
 
Witam,
ja jestem 5 miesięcy po porodzie,nadal karmie piersią. Na solarium zaczęłąm chodzic dosyć dawno (jakieś 3 miesiące temu poszłam pierwszy raz). Jak narazie nic mi sie nie dzieje. Pozdrawiam,nataszka_wroc :laugh:
 
Na solarium zaczęłam chodzić jak mały miał 6 tygodni. I nic się nie stało, karmię do dziś. Tylko na początku zaslaniałam piersi, bo miałam podrażnione. Przed upływem 6 tygodni lepiej nie ryzykować, bo macica może nie być jeszcze obkurczona i można zacząć znowu krwawić.
 
Ja tez karmię piesią (a nawet obiena ;) ;D ) i chodzę na solarkę
tak jak dziewczyny już pisały
osłaniam brodawki, nie używam kosmetyków do solarium - profilaktycznie :)
 
słyszałam rózne opinie. sama sie nie opalałam
w solariach, w których byłam przy okazji w regulaminie było napisane, ze jest to niewskazane, że mozna tylko trzeba zasłaniac brodawki lub nawet całe piersi, bo przy duzym rozgrzaniu jest większe prawdopodobieństwo zapalenia piersi, no i generalnie jak w ciąży, moga powstac trwałe przebarwienia.
jedne mają do tego skłonnosć innym nic nie będzie. więc na własne ryzyko, ale fakt, ze po ciazy kazda z mam marzy o solarium ;D
 
dziewczyny czy na te brodawki może być krem nivea ? czym je smarujecie?acha,jestem po cesarce i chyba też powinnam kremem przykryć tę bliznę bo jest dosyć świeża,prawda? pozdrawiam
 
reklama
Blizny lepiej nie opalaj. bo może Ci się brzydko przebawić. Lepiej na początku zakrywać brzuch, sam krem chyba niewiele tu pomoże. A piersi, jeśli karmisz, też lepiej schować, bo promienie UV wysuszają bardzo brodawki i mogą znowu pękać.
 
Do góry