reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

egzema a brak alergii pokarmowej

katiuszka79

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Wrzesień 2011
Postów
2 505
Miasto
Londyn
Witam!
Mam taki problem z moim synkiem. Otóż kilka tygodni temu zrobiła mu się szorstka, chropowata skóra na udach, później przeszło to na przedramionka, trochę na policzki. Skóra nie swędziała. Za jakiś czas zrobuły się z tego blado-czerwone placki, poszłam z tym do lekarza (mieszkam w Londynie - tu jest tylko lekarz ogólny) Stwierdził egzemę. Dał nam do smarowania jakis mocnonatłuszczający emoilton (nie wiem czy dobrze napisałam) nic poza tym. Pytałam, że może trzeba zmienić mleko, karmię sztucznie, tylko 1,5 miesiąca karmiłam piersią. Lekarz stwierdził, ze nie, że to nie alergia na mleko, o byłoby to już wczesniej. Wcześniej synek miał delikatne krostki na policzkach, ale zeszły...no i teraz to. Zrobiłam mu sama, prywatnie testy na 11 alergenów (mleko, jajko-żółtko i białko, saja, gluten, orzechy, kurz domowy, roztocza, pleśń, jabłko, kezaina) Nie wykryto żadnej alergii. Powoli czerwone palmki zeszły, teraz skóra jest dość mocno przesuszona.
Co Pani mysli? czy to jest alergia? może nie pokarmowa, może od jakiegoś kremu, proszku do prania itp. Gdyby tak było, czy w takim przypadku warto tez stosować Latopic? czy to stosuje się tylko przy alergiach pokarmowych?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
 
reklama
Witam,

To prawda, że Latopic stosuje się w przypadku alergii pokarmowej (alergia na białka mleka krowiego), AZS, nietolerancja laktozy. W tych przypadkach Latopic ma potwierdzone działanie i skuteczność. Trudno powiedzieć co tak naprawdę dolega Pani dziecku - może to być alergia na pokarm, środek chemiczny, kosmetyk ? Dziecko może również nie tolerować laktozy - i tutaj objawy są podobne do alergii pokarmowej.
Może Pani wypróbować Latopic, przynajmniej przez 1 miesiąc, jeśli będzie poprawa stosować przez kolejne dwa, ale ciężko powiedzieć, czy pomoże jeśli nie ma odpowiedniej diagnozy :(

Pozdrawiam i proszę o informację,

Agata
 
Do góry