reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2010

Modlisiu gratuluję udanej wizyty.
A co do płci to moim zdaniem dużo zależy od sprzętu i fachowca.Jak mi 3 lekarzy,na świetnym sprzęcie powiedziało (i pokazało) że chłopak to w sumie uwierzyłam że tak jest.Ale jak po badaniach wyjdzie że dziewczynka to absolutnie nie poczuję się oszukana czy wprowadzona w błąd,bo zdaję sobie sprawę z ryzyka błędu na tym etapie ciąży.
Bez względu na płeć chcę tylko usłyszeć że ZDROWE!

Mamo2010 cóż mam Ci powiedzieć/napisać...hmmm...może moje ulubione-"a nie mówiłam" :-D
Bardzo,bardzo,bardzo się cieszę.Modliłam sie za Wasze dobre wyniki i są.Ja jeszcze musze się uzbroić w troche cierpliwości...
 
reklama
Mama2010 serdeczne GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Cieszę sie Twoim szczęściem:-)
To teraz skoro już wiesz ze dzidzia zdrowa i dziewczynka potwierdzona możesz szaleć zakupowo.

W końcu dobre wiadomości w tym tygodniu i oby tak dalej.
 
Ostatnia edycja:
Mama2010 - naprawdę super wieści, kamień z serca i w ogóle :-)
a w ramach rekompensaty za Twoje łzy i nerwy wiesz już na 100%, że będziesz miała córeczkę :-)
dużo zdrowia Wam życzymy (ja i mój robaczek ;-) )
 
hej!
Cieszę sie, z dobrych wieści :) Ja po usg czekam jeszcze na wyniki przesiewu.

Wczoraj spotkałam koleżankę, ma 6m synka. Przygotowała mnie do macierzyństwa że hej! ;)
W każdym razie m. innymi opowiadała o porodzie i tradycyjnym w polsce nacinaniu. Podobno aby tego uniknąć można przygotować szyjkę macicy używając olejek migdałowy. Słyszałyście coś na ten temat? Bo ja zdębiałam.

Ściskam i pozdrawiam
 
O masażu krocza bardzo dużo czytałam, bo sama strasznie chce uniknąć rutynowego nacięcia i nacięcia w ogóle (o ile nie będzie absolutnie niezbędne) - jest na ten temat naprawdę sporo artykułów w internecie.
np.
Urodzić bez nacinania - ciąża, epizjotomia, Kobieta, krocze, nacięcie - Ciąża i macierzyństwo - poradnikzdrowie.pl
Czy warto robić masaż krocza przed porodem | Blog przedPORODEM - blog o ciąży i porodzie
Bardzo dużo informacji na ten temat jest tez na stronie www.rodzicpoludzku.pl


"Odrobinę olejku (np. migdałowego) nanieś na okolice wejścia do pochwy i wargi sromowe od wewnątrz, i wykonuj delikatne ruchy okrężne palcem wokół pochwy. Gdy olejek się wchłonie, włóż opuszkę palca do pochwy i uciskaj jej dolny brzeg (w kierunku odbytu) w środku i na zewnątrz, do momentu, w którym poczujesz pieczenie. Nie naciskaj więcej. Po kilku dniach takiego masażu dołącz drugi palec. Stopniowo, jeśli dasz radę, dojdź do masowania trzema lub czterema palcami – wtedy krocze może się rozciągnąć nawet do 2/3 wielkości główki noworodka."
 
Super gratuluję Modlisia i mama 2010.

Ja miałam dziś akcje w pracy bo poczułam ból i kłócie w podbrzuszu, lekarka kazała mi natychmiast przyjechać na badanie. I od dziś jestemna zwolnieniu, już czuje sie lpiej i cieszę sie, że nie muszę siedzieć w stresującej pracy. :-)
 
Znalazłam. Poniżej cytat:

"Podczas porodu pochwa jest nadmiernie rozciągnięta przez przeciskającą się główkę dziecka. Może wtedy dojść do niekontrolowanego pęknięcia. Aby do tego nie dopuścić, najczęściej stosuje się nacięcie krocza, bo wtedy rany są mniejsze i łatwiejsze do zszycia. Jak temu zapobiec? Można bardzo skutecznie zwiększyć elastyczność krocza (a więc zminimalizować ryzyko pęknięcia) poprzez ćwiczenia i masaże. To żmudne i długotrwałe ale bardzo skuteczne. Na 6-8 miesięcy przed porodem trzeba codziennie wykonywać ćwiczenia Kegla (napinać i powoli rozluźniać mięśnie odbytu i krocza - 3 serie po 20 powtórzeń), a także masować krocze palcem wcierając olej z oliwek lub winogron z witaminą A+E. Dodatkowo warto brać tabletki z wiesiołka"
 
reklama
Dzięki Dziewczyny, ale ja nie do końca jestem zadowolona z wizyty...Oprócz zmierzenia dł. dziecka, objetosci głowki i zmierzenia bicia serca lekarz nic wiecej nie powiedziała na temat jego zdrówka...Opis badania to dosłownie 3 zdania...Hmmmm spodziewałam się czegoś wiecej juz w 15 tyg ciązy i zastanawiam się nad zmiana lekarza...Przy pierwszym dziecku mierzone i badane były wszystkie narzady juz od 15 tyg
Czy Waszym malenstwom juz mniej wiecej okreslają wagę?? Sprawdzają nerki, dokłądnie serce (oprócz tętna?),przeponę, kręgosłup??
 
Do góry