reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki w kuchni - przepisy,zachcianki itp

reklama
a ja robię marchewkowe tak:
1 i 1/4 szkl. oleju
4 jajka
2 szkl. Cukru
2 szkl. mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki sody
szczypta soli
2 szklanki drobno utartej marchewki.
Dodatkowo można dodać orzechy, rodzynki, kawałki czekolady wg smaku i uznania. Ja daję kawałki mlecznej czekolady

Jaja ucieramy mikserem z cukrem, dodajemy stopniowo olej i mąkę i całą resztę.
Pieczemy w temp. 190 st. ok 50 min.
Przepis jest na zwykłą blachę
 
Salatka z tortellini:

1 opakowanie tortellini z mięsem
25 dkg sera w kawałku
30 dkg szynki w kawałku
puszka ananasa
puszka kukurydzy
majonez
sól , pieprz

Ja dodaję jeszcze z 5 ogórków konserwowych.


Gotujemy tortellini aldente,przelewamy zimna wodą, studzimy.

Kukurydze odsączamy,wsypujemy do miski, ser, szynkę, ananasa,ew, ogórki kroimy w kostkę wsypujemy do kukurydzy, dodajemy też zimne tortellini, majonez i przyprawy mieszamy, chłodzimy i zajadamy.
 

Załączniki

  • ZdjÄ™cie0414[1].jpg
    Zdjęcie0414[1].jpg
    26,7 KB · Wyświetleń: 157
Super szybkie i bardzo smaczne ciasto z jablkami i orzechami


  • 8 jablek
  • 20 dkg rodzynek (ja dawalam czasami w zamian sliwki suszone tez pycha)
  • 20 dkg orzechow wloskich
  • 5 jajek
  • 1,5 szkl cukry
  • 2.5 szkl maki
  • 1,5 lyzeczki proszku do pieczenia
  • 1.5 lyzeczki sody
  • ja dodaje jeszcze 1 lyzeczke cynamonu

jablka obieramy i kroimy jak nam pasuje i zasypujemy cukrem. odstawiamy na ok 10 min aby troche soku poscily. dodajemy reszte skladnikow i mieszamy lyzka aby wszytkie skladniki sie polaczyly. ciasto wylewamy na blache i pieczemy w 180 stopniach przez ok 45min do 1 godziny. ja zawsze sprawdzam patyczkiem czy jest upieczone i w miedzyczasie wierzch przykrywwam folia aby sie za bardzo nie spieklo.

SMACZNEGO


aaa i jeszcze mi sie przypomnialo, czy probowalyscie przepisow ze strony polkskiego masterchefa???? polecam- robilam kaczke i ostatnio makaron z sosem z suszonymi pomidorami.Pycha
 
Ostatnia edycja:
reklama
Paszteciki (drożdżowe pierożki)

  • 400 g mąki pszennej
  • 220 ml wody
  • 1/2 łyżeczki soli
  • 1 łyżeczka cukru
  • 60 g roztopionego masła
  • 5 g drożdży instant lub 10 g świeżych
  • jajko do smarowania

Do miski wsypujemy mąkę, pół łyżeczki soli, łyżeczkę cukru, drożdże (jeśli są to świeże drożdże to najpierw trzeba je rozpuścić w wodzie) wlewamy roztopione masło (ważne żeby było zimne) oraz wodę. Wszystko mieszamy i zagniatamy ciasto, aż będzie gładkie i sprężyste. Odstawiamy ciasto na 1 godz. w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.
Ciasto wałkujemy i wykrawamy gwiazdki (lub kto co woli). Na jedną gwiazdkę kładziemy farsz, przykładamy druga i dokładnie łączymy krawędzie. Smarujemy po wierzchu rozbełtanym jajkiem i pieczemy w temp. 180 stopni przez 20 minut.


Co do farszu to kto co woli, ja zrobiłam z pieczarek i cebuli taki standardowy. W tamtym roku robiłam ze szpinakiem, ale niestety w ciąży szpinak mi nie służy
:baffled:
A tak się prezentują:-)

DSCN2496-1.jpg
 
Do góry