reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepic czy nieszczepic???

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Mijusia

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2010
Postów
120
Miasto
Hamburg
Czesc dziewczyny, ostatnio kolega z pracy molestowal mnie pytaniami, czy bede szczepic czy nie??? Kurcze, dwoje poprzednich szczepilam, ale jak mi naopowiadal, co jest w tych szczepionkach i na co to szkodzi to zaczelam sie mocno zastanawiac.
A wy jakie macie opinie na ten temat???
Nie wiem czy jest to mozliwe no i czy ma to sens, ale pomyslelismy razem z M., ze moze przejzymy kalendarz szczepieni pomyslimy o szczepionkach na choroby naprawde grozne, a optem skontrolujemy sklad szczepionek i zdecydujemy sie tylko na te ktore dla dobra dziecko dobrze jest zrobic.... :szok:
 
reklama
Mijusia fajnie że zaczęłaś ten temat. Sama się zastanawiam nad szczepieniami czy brać te płatne czy zwykłe na fundusz. Czekam na wypowiedzi mamusiek, które mają już dzieci i są bardziej w temacie.
 
tak jest, dobry temat, mamuśki wypowiadajcie się ;)))
 
A więc ja moje dziewczynk9i szczepiłam tymi płatnymi szczepionkami, moje dzieci czuły się po nich dobrze i nie było żadnego zdrowotnego problemu. Faktem jest że są dość drogie bo około 200 zł za jadną, no i dziecko też mniej cierpi bo jak się nie mylę to jest to 6 szczepionek w jednej, a refundowane są chyba tylko pojedyńcze szczepionki. Dodam jeszce że moja starsza córa jest dodatkowo zaszczepiona na pneumokoki, a tego maluszka chcę zaszczepic na rotawirusy, bo z tą przypadłością nie dajemy sobie rady.:-(, jak już nas dopadnie to trzyma dzieci po tygodniu nawet i człowiek jest bezradny.
 
Zgadzam się super temat,my się nastawiamy na dodatkowe w tym rotawirusy, z chęcią się czegoś dowiem od doświadczonych mamusiek i nie tylko :-)
 
Ja kurde nie wiem czy mnie będzie stać na te płatne, ale na rotawirusa jestem zdecydowana, mój malutki kuzyn to przechodził i wiem że kiepsko z nim było więc wolę się zabezpieczyć.
 
no właśnie a ja nie wiem:/
już się zgubiłam czytając głosy za i przeciw.Jak we wszystkim gdzieś jest interes koncernów farmaceutycznych a gdzieś rozsądna granica..
 
ja tez chetnie sie czegos dowiem, tak samo zastanawiam sie nad szczepionkami doustnymi na rotawirusy. tyle sie teraz o tym sluszy... chce tego uniknac
 
reklama
Dziewczyny jak ja się dowiadywałam jak Madzia była mała o rotawirusy to u nas jest tak, można podać dziecku dwie lub trzy dawki leku w przypadku dwuch dawek cena jadnej to około 390/400 zł a trzech dawek to po 250 za jedną dawkę, więć cena jest zbliżona.Szczepionka ta chroni człowieka na całe życie, ale tak na prawdę do końca nie wiadomo ponieważ jest zbyt krótko na rynku aby ktoś dał 100 % pewość że tak właśnie jest.
Dodam jeszce że te rotawirusy to paskudna sprawa , ja będę szczepić bo mija starsza córka wszystko przynisi z przedszkola a od września idzie do szkoły więc jeszcze większe skupowisko dzieci
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry