reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

kolorowa_kredka

Fan(ka)
Dołączył(a)
24 Kwiecień 2005
Postów
5 341
Witam dziewczyny!
Czy może któryś z waszych szkrabów ma atopowe zapalenie skóry?? Jeśli tak to proszę napiszcie mi cośo tej wstrętnej chorobie
Dziękujęi pozdrawiam
 
reklama
tak, moja Emilka od maleńkości, ale nie jest w jakiejś strasznej postaci, generalnie, skóra wyglądała jakby się łuszczyła, sucha, swędząca. Dla niej dobry okazał się Alantan Plus. Milka miała (bo wygląda na to że sobie w miarę poradziłyśmy) skazę białkową i oprócz tego w zgięciah łokci, szyji oraz pod kolanami atakował ją AZS.
Dostawała przez pół roku syrop antyhistaminowy (w tej chwili wyleciała mi nazwa), stosowałyśmy Oilatum, Topialyse (krem), od niedawna dopiero przeżuciłyśmy sie na "normalny" a nie dziecięcy proszek do prania.
 
no właśnie,wczoraj dowiedziałam się że moja Lenka ma delikatną skazę białkową a co za tym idzie trochę AZS :p i ciemieniuszkę na główce (to jest to samo czy nie ??? ) ,której nie mogę się pozbyć :p smaruję oliwką bambino i wyczesuję ale to nic nie daje,macie coś sprawdzonego ?
 
KAROLINNA , AZS I CIEMIENIUSZKA TO 2 RÓŻNE SPRAWY .
MOJEJ CÓRCE CIEMIENIUSZKĘ ZLIKWIDOWAŁAM OLIWKĄ " SEBODERM DO OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY "

MOJEJ KOLEŻANKI DZIECI MAJĄ AZS . NIESTETY NIE JEST TO ŁATWA DO ZALECZENIA ALERGIA , LEKARZE CZĘSTO PRZEPISUJĄ STERYDY , A TO ŚWIŃSTWO I TAK SIĘ PONAWIA.
W NECIE JEST WIELE INFORMACJI O AZS.
POZDRAWIAM , MAGDA
 
Moje dwa synki też maja .Wynika to ze skazy białkowej a jak byli mali to mieli ciemieniuchgę i lekarka też twierdziła że ciemieniucha to objaw alergi, początek AZS.
Najbardziej pomaga robiona maść z hydrokortizonem i wit A ale nie można jej stosować za długo kilka dni i koniec ,wiec gdy zaleczę najgorsze to przerzucam się na oilatum krem i żel pod prysznic ,rewelacja a jeszcze lepszy jest krem Optiderm firmy Hermal,dwa dni stosowania i skóra jest gładka i miękka a najlepsze ze można go stosować dłużej i również na ciemieniuchę rewelacyjnie dział ,złuszcza się po pierwszym smarowaniu.
Tylko ciężko go kupić ,mi w aptece sprowadzali na zamówienie.
 
dzięi dziewczyny za odpowiedzi!!!
mam nadzieję że u naszego tymika to nie jest jednak azs, albo że zanika, jest uczulony dalej na mleko i seler a dalej wyłapujemy na co jeszcze, ale plamki zniknęły i teraz tylko mamy małe ucczulenie na buźce

pozdrowionka
 
Nam pomogła maść robiona na receptę ( w przypadku wyprysków, zaczerwienionej skóry) oraz szampon Nizoral (na ciemieniuchę). Na swędzenie podawaliśmy Fenistil w kropelkach. Odpukać- na razie jest dobrze. Jeżeli ktoś jest zainteresowany składem maści to podałam w wątku "leczenie alergika - skuteczne sposoby"
 
jest taka strona www.atopiapodkontrola.pl tam jest duzo na temat AZS
A my ciemieniuche zlikwidowalismy oliwa z oliwek, na glowke na okolo godzine dwie przed kapiela kompres z waty z oliwa i czapeczka ( niestety trzeba jedna poswiecic do tego celu) i potem mycie glowy i wyczesywanie. Tak to trwalo chyba z tydzien i sie udalo. U nas nie zadzialal Seboderm ani SVR Xerial CApillaire ani nic innego "typowego" na ciemieniuche.
 
witam
http://www.atopowe-zapalenie.pl/forum/viewforum.php?f=1&sid=50110fd92b2f3ec5f0dcf59c7cd36513 skarbnica wiedzy o AZS. Co do ciemieniuchy- u dzieci z AZS nie powinno sie w zadnbym wypadku tej ciemienichy wyczesywać. Oliwkować zwykła oliwka tez nie bo przy tak wrazliwej skorce to jeszcze bardziej ja podrazniasz. My miałaysmy robiona oliwkę na bazie oliwki salicylowej ale tylko do wsmarowania pol godz. przed kąpielą. Potem na powyzszym forum jedna dziewczyna poleciła nam szampon w piance mustela bebe i jest super. Seboderm tez słyszałam ze jest ok. Pogadaj z lekarzem najlepiej.
 
reklama
Do skóry polecam krem bambino,poprostu....ostatnio skończyłam wszystkie kremy i nie miałam już nic w domu więc posmarowałam Miłoszka Bambino i super!Jestem bardziej zadowolona niż z Oilatum.
 
Do góry