reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bebilon pepti...

Asheara

I can't get no sleep.
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2009
Postów
2 246
Miasto
Piła / London
Prosze o porade. Od jakiegos tygodnia moj synek pije bebilon pepti. Pediatra zalecila, jesli bedzie widac poprowe mam sie zglosic po kolejne recepty..
Sprawa wyglada tak : poprawe widze - zniknely czerwone kola na polikach, wysypka, kupke robie nawet do 4 razy dziennie :shocked2:
Z tym, ze wlasnie tu pojawia sie pytanie... dziennie 1-2 kupki sa ladne zolte [takie jak na piersi] a 2 zielone...
generalnie zadnych problemow brzuszkowych nie ma, zadnych kolek itp.
Wydaje mi sie, ze to mleko mu sluzy.. wczesniej robil 1 kupke na 2 dni, tylko zastanawia mnie ten kolorek... nie wiem, czy zglosic sie po kolejne puszki, czy najpierw skonsultowac to jeszcze raz z pediatra?
Dodam, ze wczesniej na bebiko tez robil czesto zielone/zielonkawe kupki.
Prosze o poradę mam alergikow.
 
reklama
hej :-)
tydzien to za malo zeby organizm oczyscil sie z alergenow... przeciwciala jeszcze moga we krwi byc i moze stad ten kolor kupki...

Maly powinien pic pepti conajmniej 2 tygodnie ;-)

a jak pojdziesz po recerte to popros o zaznaczenie ze to choroba przewlekla - bedzie taniej ;-)
 
Witaj, mój syn też jest na Bebilonie pepti mniej więcej od pół roku, poprawa jest znaczna, ale pamiętam , że zanim wszystko się unormowało to były jakieś 3, a może nawet 4 tygodnie. Zielone kupy pojawiają się przy zmianie mleka. Bywało, że Antek nie robił kupki przez 3 dni, ale to podobno jeszcze w normie. Życzę powodzenia w kuracji;)
 
Moja młodsza córa też okazała się alergiczką. Od 1.5 tygodnia je Bebilon Pepti. Poprawa jest - zniknęły czerwone placki z buźki, ale została jeszcze łuszcząca się skórka na buzi i trochę wysypki na brzuszku.
Trochę już panikowałam, że nie ma poprawy, ale uspokoiłam się po Waszych postach, że jest jeszcze czas.
I kupki u nas też zielone. Wcześniej po Bebiko też były zielone.
 
pisałescie, ze zielone kupy sa przy zmianie mleka/póki organizm nie wypłucze toksyn itd. ale...
jestesmy na pepti juz chyba z 1,5mies. i zielone kupy dalej sa :nerd:
Damianek robi je raz na 2 dni..
ciemno zielone wlasciwie, jak ciemniejszy odcien moro, a do tego sa bardzo smierdzace... czy to nadal jest ok? :sorry:
niektorzy twierdza, ze kupka moze miec ciemno zielony kolor byleby nie było w niej krwi badz sluzu...
 
pisałescie, ze zielone kupy sa przy zmianie mleka/póki organizm nie wypłucze toksyn itd. ale...
jestesmy na pepti juz chyba z 1,5mies. i zielone kupy dalej sa :nerd:
Damianek robi je raz na 2 dni..
ciemno zielone wlasciwie, jak ciemniejszy odcien moro, a do tego sa bardzo smierdzace... czy to nadal jest ok? :sorry:
niektorzy twierdza, ze kupka moze miec ciemno zielony kolor byleby nie było w niej krwi badz sluzu...
Mojej córce Bebilon pepti zaczęłam podawać w 8 miesiącu życia i z tego co pamiętam to dość długo robiła zielone kupki a czasami były takie jakby z ziarenkami piasku:szok: Dopiero po wprowadzeniu pokarmów stałych kupki ustabilizowały się.Teraz mała ma 3 latka pije pepti 2 razy dziennie po 150 ml i kupki są takie jak u dorosłego.
 
Witam,

dziewczyny...mam prośbę...czy któraś z Was mogłaby napisać szczegółowy skład mleka? Tą tabelkę, która informuje o tym ile i jakie składniki, witaminy mleko zawiera.
 
Dziękuję, ale potrzebny mi Bebilon Pepti, bo akurat to ustrojstwo przepisała alergolog. Chciałabym sprawdzić jak bardzo Bebilon Pepti 2 odbiega od normalnego mleka modyfikowanego oznaczonego symbolem 3.
 
reklama
Witaj, moja corcia byla na mleku Nutramigen i mleku sojowym .Tez robila kupki koloru zielonego.Biorac pod uwage ze wczesniej, jak byla karmiona piersia kupki byly ze sladowa iloscia krwi to pediatra byl zadowolony.Jezeli sie niepokoisz najlepiej spytac sie pediatry.Kto pyta nie błądzi , prawda?
 
Ostatnia edycja:
Do góry