reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CAŁA PRAWDA O ELOCOMIE!!

Konsultowalam sie juz z kims innym w sprawie kaszlu.Byl to laryngolog z ostrego dyzuru.On rowniez stwierdzil,ze to za duzo lekow.Zalecil mi hydrometr,niestety nie moge go na razie dotac,choc mam namiary na sklep,gdzie sa takie rzeczy.Jutro tam dzwonie.Od kilku dni przestalam grzac w domu,zupelnie i Zuzi przestala kaszlec - tez zupelnie.:) ten sam laryngolog stwierdzil rowniez ze mala nie ma przerostu migdalkow,nie trzeba ich usowac,a pediatra w kolko mi o tym mowila.

Co do lekow - pokazalam liste, ktore zazywala Zuzia w ostatnnich miesiacach,i dermatolog stwierdzila,ze to od lekow niw wyszlo.

Pozdrawiam dzis po raz drugi ;)
 
reklama
my też używamy elocomu, teraz juz od czasu do czasu robię to na własna reke. jak małemu coś wyskoczy to próbuje jeszcze odczekać kilka dni, zeby za duzo nie smarować, a jak nie znika, albo sie powieksza to wtedy. głównie na przegubach raczek i pod kolankami, i często na nózkach takie żółte łuski. działa natychmiastowo. dostałam go już bardzo dawno, jak Oskar miał jakies 6msc, bo ciagle był wysypany i nic nie pomagało i dopominałam sie o jakąs maść.lekarka kazała mi stosować tylko przez 5 dni i tylko na noc cieniutką warstewką., ale minęło chyba po dwóch. moja lekarka, którą zreszta bardzo lubię i generalnie nie mam zastrzezeń, wiecznie mówi, ze to przejdzie, ale czasami jest fatalnie.
teraz Oskar ma głównie na buzi, całe poliki, non stop wysypane, czesto tez na szyjce i pleckach.
a do buzi nic nie mam, czy stosujecie go do buzi? chyba głupie pytanie. mi pediatra zakazała, zreszta ma rację. już cuduję, kremy natłuszczajace i dla alergików i nic nie schodzi.kąpię go w krochmalu od urodzenia, nie stosuję prawie zadnych kosmetyków, proszek to też nie.
nie mam też pojecia od czego to jest, bo on nie je żadnych rzeczy z tych alergizujacych, mleko tez już eliminowałam i wszystko co sie da a tu nic.
trochę sie rozpisałam za duzo.
powiem tylko, ze nie byłam u alergologa i dermatologa, bo:
alergolog podobno nic nie pomoze, bo za mały,
a dermatolog nie konsultuje takich małych dzieci- to słyszałam jak Oskar miał niecały rok, a teraz to juz dałam sobie spokój.
musiałabym pewnie isc prywatnie, ale nawet nie mam zadnego namiaru na dziecięcego dermatologa/dobrego oczywiscie/
nie ufam tym lekarzom w ogóle, kazdy mówi swoje i przepisuje co innego.
 
bbb223 to chyba moze byc atopowe zapalenie skory, ja tam bym tego wiecznie elocomem nie traktowala, a buzi to na pewno nie smaruj, piszesz ze rozne kremy dla alergikow nie dzialaja a stosowalas svr topialyse? drogei to jest ale dziala przy azs, no i ja bym poszla jednak do alergologa pediatry
ja spotkalam jednego fajnego alergologa, specjaliste od alergii kontaktowej dr n. med Paaeł Rebandel, przyjmuje na Warynskiego 9 w tej Spółdzielni specjalistow costam i na internecie znalazlam jego gabinet prywatny jak chcesz to podaj maila to ci podam, ale nie mam pojecia czy przyjmuje dzieci
uczulac generalnie moze wszystko, ja np jestem uczulona na jablko

 
dzięki atol
nie stosowałam tego, o czym piszesz, może spróbuję, ceny mnie przerażają ale właśnie wczoraj bylismy u dermatologa. jak sie zapisywałam to Oskar był cały wysypany, a jak juz sie wybralismy to prawie wszystko mu zeszło. nie wiem czy samo, czy pomogła masc nivea z pantenolem. niby jest na odparzenia ale zawiera tlenek cynku, a poczytałam tu na bb, ze mamy zachwycaja sie sudokremem, ze tak działa na poliki dobrze, a też zawiera tl. cynku. sudokrem tez mam. kupiłam go dosyc dawno, ale jeszcze nie otwierałam, bo Oskarowi na zaczerwienienia wokół pupy pomaga tylko bepanthen maść. wszelkie linomagi i masci z cynkiem pogarszaja sprawę. no i tak stoi ten sudokrem. juz sie zastanawiałam czy go komus nie oddac, ale wazny jest do 2009, wiec niech stoi :laugh:
ale odeszłam od tematu.
no i ta dermatolog stwierdziła, ze to nie alergia i azs tylko mieszkowe rogowacenie. nie pomogły moje opowiesci, jak to wyglada w stanie krytycznym i że z reguły jest duzo, duzo gorzej. dała mi ulotkę z emolientami. kazała kupić atoderm creme i atoderm pain biodermy. krem 60zł, a mydło 30 zł. jakis koszmar. mówiła tez o kremie elidel, o którym tu tyle przeczytałam, ale stwierdziła, ze narazie nie ma sensu a poza tym nie chce mnie wpedzać w koszta. dobre sobie. pękła by druga stówka.
a ja poszłam do apteki i kupiłam zwykłą wazeline za 1,87 i parafine ciekłą za 2,72. wkońcu chodzi o natłuszczanie, nie?
a namiar na tego alergologa bardzo by mi się przydał, poniewaz ja sama jestem alergikiem.
własnie ostatnio dowiedziałam się, ze mam alergie kontaktowa. nie wazne, ze przez prawie 30 lat leczę się na alergię pokarmową!!!!. mozna zwariowac z tymi lekarzami.
napisz mi prosze na priv.
dzieki
 
Witam, byłam dziś z moim synkiem u lekarza i Pani doktor przepisała mi maść Elocom na ciemieniuche czy moge tą maścią smarować synkowi główke.Na dodatek ma wysypke na policzkach która trwa juz ok 6 tygodni, wysypka ta pojawiła sie na drugi dzien po porodzie i jest do dzisiaj...mój synek teraz ma 6 tygodni... lekarz zalecił mi posmarowac policzki czy tak mełe dziecko moze stosowac tak silną maść? Prosze o rade.
 
To był pediatra? Bo nie sądzę, żeby dermatolog dziecięcy zalecił 6 tygodniowemu dziecku Elocom, zwłaszcza na twarz! Absolutnie nie rób tego, skonsultuj się z dermatologiem dziecięcym, jest wiele delikatnych środków na ciemieniuchę. Elocom to bardzo silny steryd, sterydów nie wolno stosować na twarz i w ogóle nie powinno się ich stosować u tak małych dzieci!. Jak czytam coś takiego, to bierze mnie chęć, żeby takiego lekarza podać do sądu. Wierzyć się nie chce.
 
Tak to był lekarz pediatra. Też byłam zaskoczona że przepisuje tak silny steryd małemu dziecku. Dziękuje za rade:) teraz musze się umówić na wizyte z dermatologiem dziecięcym i ciekawa jestem co on powie na przepisaną masc elocom. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.
 
reklama
Witam, byłam u dermatologa dziecięcego i był bardzo zaskoczony tym że pediatra przepisała mi maść elocom na ciemieniuche, absolutnie nie pozwolił mi jej użyć a najlepiej nie wykupować tej recepty. Przepisał mi SALICYLOL powiedział że jest w sumie do stosowania od trzeciego roku życia ale mam posmarować synkowi główke 20minut przed kapielą a nie tak jak w ulotce jest zalecane 2 godziny i wszystko będzie ok. Pozdrawiam :-)
 
Do góry