reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

Dzieki serdeczne za rady i sugestie! Jednak tutejsza sluzba zdrowia pozostawia wiele do zyczenia... Lekarz nie potrafil mi powiedziec (nie wiem dlaczego takiego maluszka kieruja do ogolnego lekarza, a nie pediatry!??) , odeslal mnie do apteki, a w aptece mleka nie sprzedadza bez recepty. Ech :/ Ale przynajmniej wiem, ze mam szukac cow&gate
Pozdrawiam wszystkie mamy alergikow!
 
reklama
Dziewczyny? zyjecie?

Jasiek w poniedziałek ma bal przebierańcow w przedszkolu - trzymajcie kciukasy, zeby dotrwal w zdrowku ;-)

pozdroiwonka ;-)
 
heloł

Rubi Dawid ma w srode bal przebieranców ;-) ... bedzie to Nasz pierwszy bal :-D:-)

IzAmelie moja kolezanka siedzi w Irlandiii tez ma maluszka alergika ... i z tego co sie orientuje to sprowadzali mleko z Polski ... nie wiem jak jest teraz ale zapytam i dam znać :tak:
 
cześć dziewczyny :-)
doczytałam was sobie ;-)


jakoś ostatnio daleko mi było do kompa bo tyle na głowie...
mała mimo leków ma plamy na skórze.. ale to chyba raczej moja wina bo ona ciągle coś podjadała co zakazane.. no ale już wprowadziłam diete i zobaczymy czy będze czysta skóra.


elfiko wiesz, ja też mam troche wrażenie że małej ten Xyzal nie pomaga... na początku może i pomógł, ale po jakiś 2tygodniach skóra znów się zrobiła zepsuta

fredzik super że jajko się przyjęło!!! brawa! :-)

Witam wszystkie Mamy.
Nie chce zakładać nowego Tematu, a bardzo chciałabym sie dowiedzieć czy wiecie moze czy Dziecko urodzi sie z alergia jezeli Tatuś Dziecka ma alergie? Jest uczulony na pyłki traw, różnych drzew, sierść Jakie jest prawdopodobieństwo? 50 na 50?
o ile dobrze pamiętam to chyba 40%.. jakoś tak.. u nas tylko ja jestem alergikiem (i to tylko mam zatoki alergiczne) i mała ma niestety od urodzenia problemy z alergią
wiem że teraz można brać w ciąży w ostatnim miesiącu probiotyk Dicoflor 30 i przez pierwsze 6tyg po porodzie podawać go dziecku, a wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia alergii maleje. Dodatkowo musisz uważać na diete. Po urodzeniu dziecka powinnaś unikać jedzenia alergenów. A najlepiej to przejdź się do alergologa, on napewno pomoże ci rozwiać wszystkie twoje wątpliwości


Witam wszystkie Mamy.
Nie chce zakładać nowego Tematu, a bardzo chciałabym sie dowiedzieć czy wiecie moze czy Dziecko urodzi sie z alergia jezeli Tatuś Dziecka ma alergie? Jest uczulony na pyłki traw, różnych drzew, sierść :dry: Jakie jest prawdopodobieństwo? 50 na 50? :confused:
o ile dobrze pamiętam to chyba 40%.. jakoś tak.. u nas tylko ja jestem alergikiem (i to tylko mam zatoki alergiczne) i mała ma niestety od urodzenia problemy z alergią :-(
wiem że teraz można brać w ciąży w ostatnim miesiącu probiotyk Dicoflor 30 i przez pierwsze 6tyg po porodzie podawać go dziecku, a wtedy prawdopodobieństwo wystąpienia alergii maleje. Dodatkowo musisz uważać na diete. Po urodzeniu dziecka powinnaś unikać jedzenia alergenów. A najlepiej to przejdź się do alergologa, on napewno pomoże ci rozwiać wszystkie twoje wątpliwości :tak:


pewnie możesz spróbować mleka sojowe (oczywiście modyfikowane dla dzieci)
do 7ies. życia nie wolno go podawać ;-)
 
mika, nie wiedziałam że sojowego nie można do 7 miesiąca
a mój dzieć chyba na bioaron c jest uczulony, na policzkach meksyk :no: i chyba brzuszek mu dokucza no i katar dołączył ale na szczęście uczuleniowy.
I znowu mi ręce opadają :-(

moniqa, rubi, jakie stroje na bale? no i życzę alby chłopaki w zdrówku doczekali imprez:tak:

 
oo to ja tez nie wiedzialam ze do 7m nie wolno mleka sojowego ... ale dobrze wiedzeiec na zaś ;-)

Fredzik Dawid bedzie kapitanem ;-) .. mial byc rycerzem, jokerem ... ale sprzatajac w pokoju znalazlam czapke kapitanska, która kiedys mu kupilismy i ... bedzie maly kapitan :-) ... wlasnie szyje mundur znaczy doszywam symbole kapitanskie do garniturku ;-) i te wszystkie odznaczenia itd ... ach tyle zachodu na 2 godziny balu ... ale to wlasnie lubie :-):tak:... jak juz bedzie ubrany to sie Wam pochwale co mi z tego wyszlo :-D

Rubi wlasnie a za kogo badż w co Jasio sie przebiera? pochwal sie rowniez zdjeciem :-)
 
Witam. Jestem tu nowa takze dopiero sie wkrecam i mam nastepujacy problem. moja niespelna 3 letnia coreczka ma na buzi i gdzie niegdzie na ciele krostki i sucha skorupke przy nosku i czasami wokol ust? Byalm juz z nia u lekarza dostalam masc robiona ale to nic nie pomoglo. Widze ze wy jestescie juz doswiadczone w temacie alegrii wiec jakbyscie mogly to poradzcie cos...
Podrawiam
 
Moja Wiktoria obudzila sie dzisiaj z czerwonymi ,suchymi i swiecacymi policzkami:szok:Nigdy nic takiego nie miala ,zawsze byly to jakies male krosteczki.Prze ostatnie dni utrzymywala jej sie na policzku taka wieksza krostka i w sumie to nie wiem od czego:crazy:
Kupilam im pierwszy raz ciasteczka innej firmy i boje sie ze to od nich(zawsze kupowalam im chrupaki bobovity a teraz kupilam jakies hippa).
Jka ja rano zobaczylam to sie wystraszylam-masakra
Na noc sprobuje jej to posmarowac elocomem i oby to cos dalo,no i przestane na jakis czas dawac te ciasteczka.
 
reklama
Kolezanko Elocom jest na duzej dawce sterydow takze stosuj go bardzo ostroznie najlepeij zkonsultuj to z lekarzem. Zycze powodzenia w walce z krostami my tez ja zaczelysmy. pozdrawiam
 
Do góry