reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ospamox,a reakcje skorne

Dołączył(a)
1 Styczeń 2008
Postów
4
Drogie mamy, mam problem z moim 4 miesiecznym synkiem.Od kilku dni ma podwyzszona temperaturę tzn. ok.37 stopni, a wczoraj miał nawet 38, wiec udalismy sie z nim do pediatry.Po zbadaniu go stwierdził iz wedlug niego dziecko jest zdrowe, dodam ze nie ma kaszlu, ani kataru.
ąle zapisał mu antybiotyk ospamox, i kazal zrobic posiew moczu i ogolne badanie moczu, Badan jeszcze nie zrobilismy poniewaz laboratorium bylo zamkniete.
DZis rano podalam mu ospamox-i w bardzo niedlugim czasie na jego calym ciele pojawily sie czerwone plami i drobne krostki....wyglada to strasznie...
czy ktoras z was miala podobna sytuacje...?prosze o pomoc
 
reklama
Witam,
Nie miałam osobiście takiej sytuacji, ale wiem, że reakcje skórne na leki, a zwłaszcza na antybiotyki zdarzają się dosyć często. Może być też inna przyczyna - dziecko jest chore na jakąś chorobę, której objawem na tym etapie jest wysypka.
Na Twoim miejscu jak najszybciej udałabym się do lekarza, żeby to ocenił - czy to choroba, czy reakcja alergiczna, bo w tym drugim przypadku przypuszczalnie trzeba będzie lek odstawić i podać inny. Ale nie rób tego na własną rękę. Gdyby sytuacja się pogarszała możesz zadzwonić na pogotowie, albo na ostry dyżur do szpitala - doradzą, albo każą przyjechać.
Pozdrawiam i życzę zdrowia maleństwu!
 
A szczerze mówiąc, to dziwi mnie, że pediatra przy braku jakichkolwiek objawów poza nieznacznie podwyższoną temperaturą kazał od razu podać antybiotyk. :confused:
 
A szczerze mówiąc, to dziwi mnie, że pediatra przy braku jakichkolwiek objawów poza nieznacznie podwyższoną temperaturą kazał od razu podać antybiotyk. :confused:
No niestety u nas też tak było,a potem okazało sie,że to trzydniówka.Zmieniłam pediatrę.
 
Do góry