reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suche czerwone, szorstkie plamy na tułowiu, nóżkach i rączkach :)

goldenka25

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Październik 2008
Postów
109
Miasto
Portsmouth, England, United Kingdom
Witam serdecznie.

Jestem mamą 11 miesięcznej Paulinki i nasz problem polega na tym, że na ciele małej oprócz twarzy pojawiają się suche, czerwone, szorstkie plamy. Nie wiem od czego to może byc :no: Kiedy mała miała 5 miesięcy miała takie plamy tylko na twarzy i lekarz dał maśc ale nie potrafił stwierdzic co to jest. W Anglii jakoś nie specjalnie sie zajmują alergiamii :szok: Paulinka nie ma problemów z brzuszkiem, kupki też są w porządku. Nie wiem co to może byc. Może ktoś z Was się z tym spotkał ??
 
reklama
my dostalismy Mecortolon od lekarza w Polsce, w sumie to lekarz nie potrafił stwierdzic jednoznacznie co to, ale pomogło po kilku dniach nie było śladu po tym.
mnie sie wydaje ze to od wody. wiec moze spróbuj kompac dziecko w wodzie z kilkoma kroplami oliwki dla dzieci.
 
typowy obraz skazy białkowej.. natłuszczac najlepiej masciami robionymi w aptece a w stanach ostrych polecam cutivate ale na recepte
 
mój 4 miesięczny synek tez ma od pewnego czasu suche, czerwone i szorstkie plamy, jedną na buzi i koło brwi, na rękach i nóżkach, ostatnio zrobiła się tez na czole,ale nie wiem czy to nie od powracającej ciemieniuchy:( popieram,że w Anglii wszystko jest "normalne" dla lekarzy i powiedziano mi,że to egzema. Pan doktor powiedział,że kapanie codziennie to za często i mam co drugi dzień!!kąpać małego bez żadnych środków, czyli woda,kapałam go w Oliatum,ale bez efektów.Dostałam jeszcze Oliatum do smarowania,ale po smarowaniu przez kilka dni miejsca te zaczęły robić się bardzo czerwone na buzi i chyba strasznie swędzące,bo mały wariował z rękami,więc znów poszłam do GP i powiedział,że może mieć uczulenie na Oliatum i przepisał coś innego, niby pomagało,ale znów wszystko wróciło jak było. Ręce opadają a teraz jeszcze strasznie zaczął trzeć oczka,więc musi go to swędzić. Oczywiście Dominik jest małym obżartuchem i niema mowy o spadku wagi,ani inny problemach,więc nie mam się o co martwić wg lekarzy. A ja się zastanawiam czy to nie alergia może? Nie wiem co mam robić.
A jaką maść dostałaś? mam nadzieję,że małej się poprawi.
Witam serdecznie.

Jestem mamą 11 miesięcznej Paulinki i nasz problem polega na tym, że na ciele małej oprócz twarzy pojawiają się suche, czerwone, szorstkie plamy. Nie wiem od czego to może byc :no: Kiedy mała miała 5 miesięcy miała takie plamy tylko na twarzy i lekarz dał maśc ale nie potrafił stwierdzic co to jest. W Anglii jakoś nie specjalnie sie zajmują alergiamii :szok: Paulinka nie ma problemów z brzuszkiem, kupki też są w porządku. Nie wiem co to może byc. Może ktoś z Was się z tym spotkał ??
 
Sylvi spróbuj kąpać małego w wodzie z krochmalem powinno pomóc.
A takie szorstkie i suche plamy to skaza białkowa moja córka też to ma
 
Witam
Nasz synek ma prawie 5 lat, od drugiego roku zycia zmagamy sie z czyms takim Ma to praktycznie na calym ciele zwlaszcza na zgieciach Zaliczylismy juz kilkunastu lekarzy i kazdy mowi cos innego a dziecko jak mialo tak ma takie cos na skorze Przetestowalismy roznego rodzaju masci krople olejki diety itp. Pol roku temu zdecydowalismy sie na leczenie synka u homeopaty ten na wstepie nam powiedzial ze to bedzie dlugotrwaly proces leczenia przepisal nam takie granulki ktore sie dawkuje co tydzien po 5szt. Szczerze mowiac po tym pol roku nie widze zadnej poprawy Nie wiemy co mamy w tym momencie robic Na domiar zlego co noc mamy pobudke bo mlody strasznie sie drapie i rozdrapuje te miejsca potem wychodza mu takie male ropne bomble Jezeli czyta to jakis lekarz alergolog dermatolog to prosze o pilny kontak na PW. Ponizej fotki tych zmian skornych


20131228_094621.jpg20131228_094835.jpgDSC02992.jpgDSC02995.jpg
 

Załączniki

  • 20131228_094621.jpg
    20131228_094621.jpg
    23,1 KB · Wyświetleń: 24 320
  • 20131228_094835.jpg
    20131228_094835.jpg
    10,4 KB · Wyświetleń: 14 424
  • DSC02992.jpg
    DSC02992.jpg
    11,8 KB · Wyświetleń: 73 695
  • DSC02995.jpg
    DSC02995.jpg
    14,9 KB · Wyświetleń: 22 514
Witam Nie jestem alergologiem ani dermatologiem, ale jeśli mogę coś dodać to mi wygląda jak na jakąś alergię na środki chemiczne. Pomyśl czym sprzątasz łazienkę i jaki używasz proszek? Widziałam coś takiego przy płynie domestos nawet tylko w oparach po sprzątaniu. Czasami mądrzy lekarze robią wymaz z płynu, który znajduje się w pęcherzykach. Zrobiłabym też badanie na gronkowca na skórze i na pasożyty. Pozdrawiam Asia
 
jestem przekonana, że to alergia pokarmowa! przyjaciółki córka miała identyczne plamy, a właśnie zwłaszcza w okolicach ust. lekarze w szpitalu robili testy na alergie i mówili, że nic nie wychodzi i nie wiedzą co jest. jest klinika prywatna w warszawie i tam trzeba jechać na testy. one sporo kosztują, ale są na wszystkie pokarmy i to uratowało życie małej!!!!! to jedyna klinika w kraju, nie znam dokładnych namiarów, mogę zapytać, ale poszukaj w internecie. nieleczone silne alergie mogą się skończyć bardzo bardzo źle... :/
 
reklama
Do góry