reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Utrzymać obydwoje dzieci

Dołączył(a)
21 Sierpień 2014
Postów
5
Miasto
Gorzów Wlkp.
Dzisiaj dowiedziałam się, że prawdopodobnie będę miała bliźnięta. Jestem w 3-4 tygodniu ciąży i na USG są 2 pęcherzyki. Jeden duży, drugi znacznie mniejszy. Lekarz powiedział, że ten mniejszy może po prostu zniknąć, obumrzeć.Jeśli uda mu się przetrwać to urodzę bliźnięta. Czy jest coś, co mogę zrobić, żeby utrzymało się obydwoje dzieci? Żeby jakoś zwiększyć szanse tego mniejszego? I czy to znaczy, że są to bliźnięta dwujajowe?
 
reklama
Gratulacje! Często na pierwszym usg pęcherzyki różnią się wielkością. To wcale nie musi znaczyć że coś jest nie tak. Nie masz na to wpływu, czekaj spokojnie na kolejne badanie... Za wcześnie żeby określić czy to bliźnięta jedno czy dwu jajowe ;-) Powodzenia :tak:
 
Z tego co mi wiadomo nic nie możesz zrobić, pozostaje czekać jak sytuacja się rozwinie. Mniejszy pęcherzyk może byc ciut młodszy, albo wolniej się rozwijać na początku, potem odrobić. Może być też pusty i zaniknąć. Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.
 
W Polsce utrzymanie jednego dziecka jest sztuką, nie mówiąc już o dwójce dzieci. Bardzo cieszę się, że są jeszcze osoby dobrej woli, zwłaszcza dla mam, które niestety muszą wychowywać same swoje pociechy. Życie to nie bajka, więc należy dbać o zdrowie, aby móc wspierać swoje dzieci jeśli nie finansowo to chociaż mentalnie.
 
reklama
Do góry